נעים להכיר .....

M הדרך

New member
../images/Emo222.gifואני Mהדרך בדיוק ולא בערך

אני M הדרך בת 40 (ביום שישי הקרוב...) , נשואה ואמא לתאומים מקסימים בני תשע וחצי. עוסקת בתחום התיירות ליווי וארגון קבוצות לחו"ל, וכן הדרכת טיולים בחו"ל. מרצה בכירה בקורס מדריכי טיולים בחו"ל ובקורסי סוכני נסיעות, וכן מרצה בנושאי תיירות שונים לקהל הרחב ולארגונים חו"ל, חו"ל , חו"ל...אז מה מביא אותי לכאן בכל זאת?? לטייל בשוק בשבילי זה הרבה יותר מקניות חומריות, הרבה יותר קניות לנשמה. מסוגלת לטייל בשווקים שעות, אבל לא בין דוכני הכל בשקל ..אלה בסמטאות, להציץ פנימה מאחורי הבסטה ולראות מה מתנהל מאחוריה, לעקוב אחר פעלותיו של ילד בן 7-8 כשהוא רכון מעל ארגז ירקות למכירה או סוחב כמו חמור ..מה שמחזיר אותי לשאלת מיליון בדולר איזה סיכוי יש לאדם בחייו. השווקים של אירופה שונים מאסיה וכמוהם שונים גם מאפריקה בתקופות השונות ובאורחות חיים אנו יכולים להבדיל מאירופה של ימי הביניים, שם נהגו בעלי המלאכה או המוכרים לגור מעל חנותם, לעומתם הקפידו במרוקו, כמו בארצות האיסלם האחרות, להפריד בין רבעי השוק לרבעי המגורים, ובשוק גרו רווקים בלבד, במקום מיוחד מעל החנות, שנקרא "מצרייה". מסורת זו נשמרת במידה רבה גם כיום. לעתים נבנו ב"קיסריות" השונות דירות מעטות להשכרה. למרות שנדמה לעתים כי שוק מזרחי הינו ערבוביה אחת גדולה, הרי הוא מתנהל לפי חוקים כלכליים ברורים למדי. בעלי המלאכה והסוחרים השונים, מתרכזים באזורים שונים לפי מרכולתם, כפי שהיה נהוג בעולם העתיק בעולם כולו. במקום היוקרתי ביותר, בלב השוק, בדרך כלל סמוך למסגד, נמצאים שוק הבדים המכונה גם "שוק האדונים" .דהיינו, שוק הסוחרים המכובדים, ולצדו שוק הבשמים. שווקיהם של חרשי הנחושת והמסגרים נמצאו במרחק מה מהם. הלאה, רחוק יותר, נמצאו שווקי הצבעים והבורסקאים. האמת היא שסדר כזה נשמר היטב בעיר פאס, הבירה העתיקה שלמרגלות הרי האטלס התיכון. תושבי פאס מקפידים בשווקים על חלוקה חדה מאד בין אזורי השוק. בעיר מרקש לעומתם, הידועים כחמי מזג ונחשבים לסוערים יותר באורח חייהם, משקפים את נטייתם ל"בלגן" גם באופי השוק. כך מתערבבים להם בבזאר של מרקש חנויות הקרמיקה עם חנויות הבדים, וחנויות הכסף נושקות לדוכני התמרים, דבר המוסיף לקסמה של העיר. אפשר לקנות בשוק אין ספור מזכרות שתבאנה עמנו הביתה את ניחוחו האוריינטלי: גלביות יפהפיות הרקומות בדוגמאות מסורתיות; כלי נחושת מבהיקים באדום ובצהוב; מוצרי עור המפיצים את ריחם למרחוק; מאובנים וחפצים עתיקים; אפילו חפצי קודש יהודיים. יש כאן כמעט כל מה שהתייר חפץ, משטיחים ועד אגוזים. אך מעבר לכל אלו, השוק הינו הרבה יותר מאשר מקום לערוך קניות. השוק הוא מוזיאון חי לתרבות עממית ושורשית, שהולכת ופסה מן העולם. זהו המקום להתחקות אחר מלאכות רבות, שדומה ועברו מן העולם: עושי הגבינה, מפטמי האפרוחים, צובעי הצמר, חרשי הנחושת והקדרים - סימפוניה של קולות וצבעים, חזרה במנהרת הזמן אל העולם של המאה ה-19. עד לפני מספר שנים עבדו כאן גם הבורסקאים, מעבדי העורות. השוק של מרקש, כמו שווקים אחרים, קטנים יותר, אוצר בתוכו מידע, שקיימת סכנה שתוך דור - יעבור מן העולם. עולם רוחני, עולם של אמונות הנעות על פני קשת רחבה שבין פאראפסיכולוגיה לבין רפואה עממית. גם אם נתפתה לזלזל במגידי העתידות וקוראי המחשבות, לא נוכל להתעלם מחשיבותה של הרפואה העממית ומיתרונותיהם של תכשירים צמחיים. השוק של מרקש, אליו מגיעים אנשים מכל האזור, הינו במידה רבה, תמצית של החברה המאגרבית המסורתית. זוהי חברה "בראשיתית" שקפאה על שמריה; חברה האפופה ביידעונים, איצטגנינים, פולחן קדושים, לחשים, קמיעות וסממני מרפא. בסמטאות הססגוניות קשה שלא למצוא מרפאים עממיים המציעים את מרכולתם, כשהם משקיעים מאמץ כביר בדרך הצגת המרכולת, ובתעודות המוכיחות את מצוינותם וניסיונם העשיר בריפוי חולים. פופולריות במיוחד, כמו בכל מקום, הן אלו המשבחות את האון הגברי או המעוררות את תשוקת האשה לבעלה. במרוקו, רבים המאמינים עדיין ב"תורת הסימנים", שעיקרה הוא שצורת עלי הצמח מורה על אופן פעולתו. כך, למשל, צמחים שצורת עליהם כצורת לב, יהיו יעילים כנגד מחלות לב, ופקעות שצורתן סגלגלה ייטיבו לפעול כנגד אימפוטנציה. גם לצבע הפרח נודעת חשיבות רבה. כך, למשל, פרחים אדומים ייטיבו כנגד מחלות דם, וכדומה. גם אם חלק מהאמונות עלולות להעלות חיוך אצל בוגרי החינוך המודרני, אין לזלזל בידע הרפואי העצום שהצטבר במקומות אלו. בסמטאות, בחנויות התבלינים ובכיכר השוק, מסתופפים להם מרפאים מסוגים שונים; חלקם לחשנים ומעוננים ואחרים מרפאים של ממש: מקבעי שברים, רופאי עיניים, מיילדות וספרים. הספר מסוגל, בדרך כלל, לבצע חמישה טיפולים שונים, כמו: ברית, הקזת דם, טיפול בכווייה, עקירת שיניים וקעקוע.כמו בתמונה המצורפת.

הההאאאאווו אם הדרך,,מברוק על הפורום

החדש...אני חולה על שוווקים הייתי ב-50% מארצות העולם ותמיד דבר ראשון חיפשתי את השוק... אבל בארצנו הקטנה מאד אוהבת להסתובב בשוק בצאלאל, ולפעמים מוצאת שם מציאות נהדרות.... אז שתהיה לכם דרך צלחה

אר יו טוקינג טומי ? ../images/Emo150.gif

יכולתי לשלוח אותך ל"עולמות" , תאמיני לי לקח לי יומיים רק לעצב אותו שם אממה אני אעשה זאת כאן רק בשבילך, ספיישל, כדי שלא תתעייפי סבלנות......

בוקר אור לכם כרטיס הביקור שלי

שמי דליה גרה במרכז--חולון גרושה עוסקת כמזכירה את יום ההולדת שלי חוגגת 11-10 זאת אומרת בת מאזניים קוראה בקלפיי טארוט,,ולומדת לעשות תכשיטים אני בפורומים ,,טארוט,,מתכונים,,,סריגה ועוד אז שיהיה לכם יום של כף

אשת חיל מי ימצא...../images/Emo55.gif

קראתי עליך בכרטיס בעולמות , נשמע שאת רבגונית ומלאת עיסוקים איך מוצאים זמן לכל כך הרבה תחביבים? אפשר לקבל ממך קצת פרוטקציה ? הסבר.. ז'תומרת שעור פרטי כאן לכולנו ....מה הם קלפי הטארוט הללו ? אפשר לחזות עתיד על פיהם? יש הוכחות שזה עובד? למה אני שואלת ? כי התפתתי לאורי גלר ושמתי על פי בקשתו בתכניתו המשודרת בערוץ 2 , כפית ושעון על הטלויזיה .... חכיתי שעתיים...בעלי איים לעזוב את הבית ונקרע מצחוק .....ושום דבר לא קרה...... אולי כי אינני מאמינה בכל תעשיית הרוחניות ..אני מאלו שצריכה הוכחות . קליאופטרה כולנו ממתינים בדריכות להסבריך

../images/Emo140.gifבוקר טוב לכם

קודם כל אל תעלי את שמו של אורי גלר הוא סתם קוסם זה הכל..אתמול הופיעו מארגון הקוסמים בטלויזיה ואמרו דברים מאד לא יפים עליו,,,אני באופן אישי לא סובלת את השרלטן הזה,שמתחזה לכזה שיש לו כוחות ,,בררררררררררר בהזדמנות שיהיה לי יותר זמן אספר לכם מעט מה זה קלפיי טארוט ואני לא חוזה עתיד רק עוזרת בשאלות קשות שיש...משתדלת בכל אופן....יותר נותנת כיוון,כמובן לפי הקלפים... שיהיה לכם אחלה של יום

RuthyK

New member
../images/Emo90.gifכרטיס הביקור שלי

הניק שלי = שם פרטי ואות משם המשפחה שלי יום ההולדת = 23.04 מקצוע= אין ספור מקצועות. כיום מורה לאומנות בעיקר למבוגרים אומנות? ציור על עץ(ולא רק), ריקמה אומנותית ותלת מימדית, סריגה,תכשיטנות,תפירת בובות...ועודדדד נשואה+2 בנות גדולות מתגוררת בנצרת עילית רותי

רותיק...../images/Emo77.gif

הפכת את התחביב למקצוע , מסתבר..... האם את עובדת גם עם האוכלוסיה הערבית של נצרת? ההסבר על נצרת היה מעולה , נשמח אם תמשיכי לספר ולהביא לנו כתובות ומקומות מענינים מסביבתך הקרובה

לא ספרת הכל , שאני אלשין? ....../images/Emo3.gif

שאת מוכשרת בהמון תחומים שאת בעלת ידע אדיר שאת מבשלת חבל"ז ...... שאת מארגנת כנ"ל שיש לך טעם בעיצוב בתים ודירות שניתן לשאוב ממך כוחות להתמודדות בכל המצבים, ורק על זה את מקבלת עכשיו

M הדרך

New member
../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gifהסמקתי../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif../images/Emo9.gif

כשמדברים על משבר גיל 40 אני פוחדת שמשהו אצלי דפוק למה אין לי משבר גיל 40?? אני גם רוצה... בעניין הדברים שרשמת שם למעלה שגרמו לי להסמיק , תודה לך.

מצטופפת בהרגשה

מרגישה הכי הכי נפלא, משוחררת מתינוקות, שעות פנאי לעצמי. גיל מדהים.

מיקושה

New member
נעים להכיר../images/Emo13.gif

הניק שלי
מיקושה..מאוד דומה לשם שלי
אני במשבר לקראת גיל 40
תאריך לידה 15.4 איזור מגורים בארץ
גליל עליון מצב משפחתי
נשואה בעלי חיים
כלבה חתולה

את במשבר? ../images/Emo151.gif

על מה את מדברת ? הרי בגיל ארבעים החיים רק מתחילים ! את מוכשרת ויוצרת נפלאה וחבל שלא ספרת כאן בהרחבה על המקצוע והתחביב שלך ואני מלשינה עליך ולא אכפת לי שתכעסי...... מיקושה אמנית, מומחית בעצוב דירות וצביעה אמנותית מכל הסוגים יוצרת תפאורות מורה לאמנות וגרה במקום הכי יפה בארץ! ויש לה חוש הומור משגע ומגניב ......אלופת הבלאגנים והמסיבות ....חכו חכו ......... בואי תכופפי את הראש שלא תגידי שלא אוהבים אותך

מיקושה

New member
חחחחחחחחחחחחחחחחחחח

מתוקה. גיל ארבעים..זה...... קשה לי
חחחחחחחחחחחחחחחחח

dify

New member
נעים להכיר :)

היי, טוב, אנחנו שתיים dify&dafa dify ב8.3 dafa ב29.11 אין לנו ילדים (אבל אנחנו מתכננות בתקופה הקרובה צאצא ראשון) אנחנו מגוש דן ואנחנו מתעסקות במתמטיקה, מחשבים והדרכה, לא דווקא בסדר הזה
מוסיקה ישראלית ושווקים זה הקיק שלנו יש לנו חתולה אחת (וזה בהחלט יותר מידי) ואנחנו מאד שמחות להכיר פה את כולם :)

מ ה פ כ ן

New member
רגע, אתן זוג ?!../images/Emo2.gif

שלא תביני אותי לא נכון, שיהיה לכן הכי בכיף...

למעלה