סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

debby12

New member
מנהל
תודה! עוד אתרים מעניינים לאיתור פעילויות

כיפיות בארץ, עם עדיפות לאזור תל-אביב / הרצליה יתקבלו בברכה

נהיה שם ביוני עם הילדות ואני רוצה לעשות איתן משהו טיפה יותר כיפי מלרבוץ מול הטלויזיה אצל סבתא

אני יכולה לתת המלצה לאתר של "באליגם" שנותן כל מיני הנחות. אנחנו קונים שם כל שנה כרטיסי כניסה לקאנטרי קלאב של נווה אביבים כשהם מתפרסמים.

Midriff

New member
לא מאוד באיזור

אבל לשמורת חוף דור הגענו עפ"י דרישת הקהל אחרי שהם אהבו את זה כ"כ בקיץ לפני (יש שם חוף שכולו רק צדפים - בלי חול)
תל אפק קרוב יחסית ומאוד נחמד (יש הרבה פעמים הדרכות של החברה להגנת הטבע).
יש את המוזיאון בחולון אבל אף פעם לא הסתדר לנו עם השעות והגילאים.
שנה שעברה הלכנו גם לבית התפוצות ומוזיאון הארץ שהיו די משעממים לילדים

John the Savage

New member
הסתכלתי עכשיו בבוקינג קום

חדר לארבעה אנשים בים המלח ביולי היה 500 דולר ללילה במלון 5* (ישרוטל) ו-290 דולר ללילה במלון ארבעה כוכבים (אואסיס). עדיין יקר, אבל הרבה פחות מ-800 דולר ללילה.

וכמו שאמרו אחרים, בשביל לקבל מחיר קרוב לשפוי צריך להזמין כמו ישראלים, כלומר או באמצעות מועדון חברים כלשהו, או באתרי "הרגע האחרון", או עם תלושי הנחה. תעשיית התיירות מפלחת את הלקוחות לאלו שמזמינים כמו תיירים וישלמו כמה שידרשו מהם, ותיירות פנים שכמעט אף פעם לא מזמינים ישירות מהעסק/מלון. עדיין לא זול כי תיירות פנים בישראל זה אף פעם לא זול, אבל זה כבר לא המחירים המטורפים האלו.

Midriff

New member
אז זהו...שזה לא בדיוק ככה

ברגע שאתה עולה לחדר לארבעה אנשים המחיר קופץ משמעותית (ואפילו עוד יותר אם יש לך ילדים בני עשרה).
ניסינו שנה שעברה למצוא מבצעים שווים לאיזור ולארבעה אנשים המחירים היו באיזור שמעל ל- 1800ש"ח

אחת הסיבות השקל חזק לעומת הדולר, בשער 4.6 זה נראה אחרת

בנוסף יש חניוני לילה ואורחאנים במחירים יותר זולים, רק תבחרו

ככה הופכים דבר פשוט לאטרקטיבי

לדעתי לא משתלם בעליל
אבל ככה זה אם היו אמרים 100 שח ללילה כנראה שהיית מוותר (לפחות לא מעט אנשים היו) כי זה היה נראה זול
וכנראה לא מושך...
ובכלל משום מה זה נשמע מעניין לתיירים...
שלא תבין לא נכון לדעתי המחיר מופקע פלוס זה תענוג מפוקפק לישון בתנאים כאלו בקיף עם השרב והיתושים...

Ani15

New member
כי ככה

כי הביקוש בקיץ עולה על ההיצע (בהרבה)
כי התקנות למקומות אירוח בישראל איבדו מזמן את שפיות דעתם ואם הבעלים רוצה לעמוד בהם זה יעלה לו המון
כי ישראל מדינה יקרה בכל מקרה
כי יש מי שמשלם
&nbsp
אם את בענין של חוויה בדואית אני ממליצה על חאן השיירות ליד עבדת. לא יודעת מה המחיר אבל הם נחמדים ויש המון מה לעשות בסביבה. עוד אפשרות זה לחפש החלפת בתים עם מישהו. בתל אביב ובירושלים ובנצרת יש את הוסטל אברהם שזו אפשרות פשוטה אבל נוחה מאוד עם גוד וואליו פור מאני.
&nbsp
במרכז - תלכו לים, ותסעו לתל אביב, יש המון מה לעשות בה. מעבר לזה - כמעט כל דבר בישראל הוא בטווח טיול יום מהמרכז, אם תגדירי מה מעניין אתכם (ארכיאולוגיה? טיולי טבע? מוזיאונים?) אנסה לכוון.

Midriff

New member
מה מעניין?

הילדים בני 12, 15 אז בעקרון שום דבר לא מעניין אותם
, אבל ברצינות, שוקלת את טיול הגרפיטי שהציעו פה, עשינו את בית התפוצות, מוזיאון ארץ ישראל. מחפשת אטרקציות נחמדות לאמצע השבוע (חלק מהבני דודים עוד יהיו בלימודים כשאנחנו מגיעים לביקור) הכל לוקח (בהתחשב 35 מעלות ולחות גבוהה)

Ani15

New member
באמת קשה

בגיל הזה הייתי הולכת הרבה לים
חדרי בריחה יש כמו זבל בישראל, וזה תמיד כיף
שוק הכרמל (יש גם סיורים מודרכים מטעם העיריה)
לבדוק אירועים בתל אביב בתאריכים שלכם (בדרך כלל בערב)
סיורי free walk בתל אביב יפו
נמל תל אביב
מוזיאונים בירושלים, והעיר העתיקה, מנהרות הכותל (להזמין עכשיו)
טיולי מים (פארק אלונה מי קדם, סטף וכו', כמובן שבאצבע הגליל)
מכון איילון (ליד רחובות)
דליית אל כרמל (היום קוראים לזה עיר הכרמל) - שוק, אפשר לשלב עם פארק חבלים קטן שנקרא ים כרמל ועם ארוח "אותנטי" בעין חוד או אם מחנה המעפילים בעתלית אם אתם חינוכיים במיוחד
ראש הנקרה
המתבגר מוסר שאם אתם ממש חייבים פארקים אז המימדיון או סופרלנד, ולא בימים שיש שם קיטנות. זה בכל מקרה יהיה מאכזב ביחס לפארקים בינלאומיים.

Midriff

New member
תודה

(ובהחלט פארקים סטייל הממדיון הם לא עונש שאני מאחלת לעצמי)
שאלה מוזרה לי לאופצית טיולי המים, מאחר ולאף אחד מאיתנו אין נעליים מתאימות לטיולי מים ומפאת המקום המוגבל במזוודות, סביר להניח שרק כפכפים יהיו איתנו, זו אופציה לטיולים האלה (נראה לי שלייבש נעלי ספורט היה בלגן)

Ani15

New member
עדיף סנדלים מזן "שורש" "טבע" וכו

לטובת הבטיחות - כפכפים זה פתח להחלקה ונקע, או סתם אובדן.
מצד שני, בישראל החפפנית, יש גם מי שהולך יחף במסלולים האלה.

Midriff

New member
זאת בדיוק הבעיה

אמנם אפשר לקנות סנדלים זולים בארהב ב- 15 דולר אבל מאחר והם לא ילבשו יותר מלצורך הזה חבל לי לקנות ולהביא, ככה שזה מוריד הרבה מהאופציות המאוד נחמדות ויותר קרירות לטייל

nogala1

New member
אוסף השעונים במוזיאון האיסלם הפתיע לטובה

המוזיאון עצמו איכזב . כדאי לשלב עם כריכים ב "רחל בשדרה"

debby12

New member
מנהל
שרשור אצבעות ירוקות

אני מניחה שרבים מכם, כמוני, גדלו וגרו בישראל בדירה, כך שתחזוק גינה לא נכלל ברשימת המטלות שלהם.

אצלי זה השתנה מאז עברתי לארה"ב. אז סקרנית לשמוע מבעלי הגינות...

מי מטפל אצלכם בגינה? מה כולל הטיפול? האם יצא לכם לשתול עצים/צמחים? אם כן - מה יצא שוס ומה "נפילה"? ובכלל הגיגים ונסיון בתחום

ההתרשמות שלי היא שאצל רבים ממכרי פה landscaping בעיקר כולל

(1) לכרות ולהרוג את רוב העצים והצמחים ובמקומם לפזר הרבה מאלצ' כי ככה זה נחשב יותר מסודר/נקי/יוקרתי/אנא עארף

(2) לפזר מלא מלא כימיקלים על הדשא כדי שחלילה לא יצמח שם איזה סביון או עשב שאיננו דשאי-טהור - למרות שמכסחים כל הזמן במילא

2 הטרנדים הנ"ל לא ממש מתחברים לתפיסת עולמי. בזמן שלי פה שתלנו 5 עצים ועוד הרבה ברושונים קטנים (לילנד סייפרס וכאלה). לצערי לא מעט מכל אלה התפגרו. בין היתר כנראה מנדידת כימיקלים קוטלי עשבים של השכנים.

3rd CYR

New member
גינה עמוסה בסגנון לא אמריקאי

כלומר, ההפך הגמור ממה שתיארת.
1. עשבי תיבול (לצערי עקרנו את הרוזמרין שקיבל איזה מחלה או פטריה, או השד יודע מה שצבע אותו בלבן, והנענע הרסה לגמרי את הטימין ומרווה). הבזיליקום עלה יפה מאד עד שהפסדנו בקרב מול השבלולים. לא נרשמו בעיות עם שמיר.
2. תותים!!! ועגבניות שרי. פעם ניסנו פסיפלורה ופלפלים (שהציפורים אכלו לפני שהיה לנו סיכוי...).
3. עצי פרי (מנדרינות, תפוזים, לימון, בבית הקודם גם תאנה, אבוקדו, וזית) ועץ סרק אחד שצומח נורא מהר (משתיל הפך לגובה של שתי קומות בתוך שלוש שנים!
4. שתלנו פרחים שזן ספציפי של פרפרים אוהב, והילדים אוהבים לעקוב אחרי מחזור החיים של הזחל.
5. הכל מלא דשא קצר (אבל לא מאד) מעורבב עם סביונים, חמציצים, ופרחים שנדדו אלינו מהשכנים, ויש גם פרח כלשהו שה-המינגבירדס אוהבים מאד.
&nbsp
אנחנו מאד אהובים את הגינה. יש תמיד מלא ציפורים ופרפרים, ודברים אכילים.
&nbsp
מה שרק נשאר לנו זה עץ פקאנים ורימונים. וחציל אולי.
&nbsp
&nbsp

זה בדיוק סוג גינת החלומות של אשתי,אבל לא ממש מתאים

למזג האויר, אז זה רק בגדר חלום, והמציאות מתמקדת בעיקר בנוי וקצת צמחי תיבול.
&nbsp
התפקיד שלי מסתכם בלנסר/להוריד ענפים או עצים שהיא רוצה להיפטר מהם, ולהינזף כשאני בטעות (אבל באופן די קבוע) מכסח או מוריד פרחים שהיא שתלה. בסוף השבוע האחרון התעליתי במיוחד כשעשיתי לבן תצוגת תחליט עם machete ואחרי זה התברר שהורדתי לה כמה אייריסים...

&nbsp

3rd CYR

New member
בדיוק מה שקרה למלפפונים שלנו...

קיבלנו מאיפשהו מתנה זרעי מלפפונים. שתלתי אותם ואחרי זמן מה הם החלו לבקוע בשורה. ודווקא באותו סופשבוע הבעל והילדים באופן חד פעמי החליטו לנכש עשבים באיזור עשבי התיבול (משהו שהם עושים לעיתים נדירות ביותר). הרבה עשבים הם לא העיפו משם אבל את המלפפונים כן...

למעלה