סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

debby12

New member
מנהל
תודה רבה

נראות הוראות מעניינות, וגם החנות רהיטים עתיקים נשמע כיוון טוב. אעדכן...

Boston Guy

New member
זה מה שצריך לעשות - השאלה היא אם יש לך כח וסבלנות לזה

[URL]https://www.youtube.com/watch?v=OiKZ9ySk5Xk[/URL]

אין ברירה וצריך לפגוע על ידי שיוף בשטח הרבה יותר גדול מאשר הנקודה שכרגע פגועה בכדי שזה יצא אחיד. ואם את חוששת שאת לא "תפגעי" עם בחירת הצבע הספציפי או הגימור של הפוליאוריטן (האם הפוליאוריתן המקורי הוא על בסיס שמן או על בסיס מים, האם הוא גימור מבריק, חצי מבריק, סאטן או פלאט וכיוצ"ב) - אז צריך לעשות את כל השטח של השולחן.
וצריך ידיים טובות כדי שהגימור החדש יצא אחיד וחלק.
ולנקות היטב בין שכבות פולי.
וסבלנות.

ilanvag

New member
שטרות הכסף הקנדי הם מדהימים!

לא שמתי לב עד היום שהם עשויים פלסטיק, למרות שאני מכיר כסף קנדי ומשתמש בשטרות הללו כבר כמה שנים.

לפני כמה דקות, מצאתי 5 דולר קנדי על הרצפה (ליד המשרד במונטריאול). השטר היה מלוכלך בבוץ. השטר הרגיש לי "שונה" משטר אמריקני (לא נתתי לזה משמעות עד היום), אז החלטתי פשוט לרחוץ אותו במים, בשירותים. עשיתי את זה, ייבשתי אותו מתחת למייבש הידיים -- ויש לי עכשיו שטר חדש לגמרי. מדהים.

למה אין לנו דבר כזה בארה"ב, עם כסף אמריקני?

נרטבו לי כמה שטרות לא מזמן -- הייתי צריך להפריד ביניהם בזהירות, ואז לייבש אותם בעדינות על נייר מגבת, בשמש... לקח כמה שעות, והם עדיין נראו רע...

Fellowship

New member
נחמד, אני מניח שזה עניין של עלות

והמוטיבציה לדעתי היא פחות עמידות של השטרות, אלא יותר קושי בזיוף.

Boston Guy

New member
הכסף האמריקאי מודפס על נייר מיוחד - שהוא בעצם בד...

ה"נייר" שעליו מודפסים שטרות כסף אמריקאיים עשוי מ 75% סיבי כותנה ו 25% סיבי פישתן.
זה מה שמאפשר לשטרות האלו לשרוד כשמכבסים אותם בטעות... מה שקורה אצלנו בבית לעיתיםן יותר מדי קרובות (בכיסים של הילדים וכיוצ"ב)

כשהשטרות הקנאדיים החדשים נכנסו לשימוש (בתחילת העשור הנוכחי) היו תלונות שהשטרות הפלסטיים נמסים בחום גבוה. כתבו אז שהשטרות נדברים זה לזה אם משאירים אותם בקייץ במכונית חונה...

debby12

New member
מנהל
דווקא הכסף המזומן בארה"ב די מבאס בעיני

לדעתי זו המדינה היחידה בעולם בה כל השטרות באותו הצבע ובעיצוב מאוד דומה. מה שלא מקל על הזיהוי שלהם...

וחוץ מזה הם "מסתטמרטטים"/דוהים/מתרככים יחסית מהר יותר מכל שטר אחר שאני מכירה [וברוך השם יוצא לי להתעסק עם כל מיני שטרות ברחבי הגלובוס. למרות שעכשיו קצת פחות משאפשר להסתדר עם כרטיס אשראי אפילו במוניות]

אבל ארה"ב דווקא אולי הכי מגוונת

במטבעות שלה. הילדים שלי אוספים מטבעות, והקוורטרים של הסטייטס, הטריטוריז, והפארקים הלאומיים השונים מככבים. נדמה לי שזה אחד התחומים היחידים שהם מרוויחים על טביעת מטבעות (קוורטרים כאלו מוצאים בהמוניהם מהמחזור). המטבעות הקטנים יותר, לעומת זאת, עולים בחלקם יותר מערכם הנקוב...
&nbsp

debby12

New member
מנהל
זה נכון

הם מפצים את זה במטבעות. כולל כל מיני סריות נדירות של מטבעות שנטבעו רק במשך כמה שבועות אי שם בשנות ה-30 של המאה הקודמת (סתם כדוגמא כללית) ומושכים תשומת לב ועניין וכו'

חוץ מזה אני סולחת להם את השעמום של השטרות, כל עוד זה מטבע חזק
שזה קצת יותר חשוב מהעיצוב... [אבל יהיה נחמד אם במאה ה-21 הם יוסיפו איזו אישה לשטרות]

alphadelta

New member
זה התחיל בירוק כי

זה היה הצבע שהיה הכי קשה לזייף. ואנשים פשוט התרגלו ולא רצו לשנות. בארצות הברית ובעולם.

לימוד יחידות מדידה אמרקאיות

יש איזו אפלקציה שמראה יחידות אמרקאיות ליד מטריות?

טמפרטורה
משקל
גובה

אני מנסה ללמוד את ההמרה ע״י דוגמאות חיות
אז חשבתי נניח אם יש אפלקצית אנדרואיד שמציגה כל יום את הטמפרטורה בצלזיוס ובפרנהייט אני פשוט אזכור מה המידה המתאימה למה שאני מכיר ביום יום- ויעזור לי לזכור את הפרנהייט המתאים.

מישהו מכיר?

iris mom of two

New member
כל 9 מעלות פרנהייט זה 5 סלציוס

קפאון זה אפס, או 32
5 זה 41 פרנהייט
10 זה 50 פרנהייט
15 זה 59 פרנהייט
20 זה 68 פרנהייט
25 זה 77 פרנהייט וכן הלאה.
&nbsp
כל שלושים סנטימטר זה בערך יארד כל 2.5 סנטימטר זה בערך אינץ.

iris mom of two

New member
כמו שנאמר 30 סנטימטר זה foot

3feet equal a yard.
5280 feet equal a mile.
למייל זה בערך 1.6 קילומטר

למעלה