סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

xbuffalomen

New member
לקחת את המילה , שהובאה כדוגמה , והפכת

אותה ל ה נושא. לשאלתך עניתי : אמונה / מנהג ... ממש לא משנה אם מדובר במילה או נסיעה בשבת ישראל הולכת לכיוון האיראני וזו הנקודה. עניין המילה הובא אך ורק בכדי להצביע על חריגות.

KallaGLP

New member
לא משנה. באותה המידה אני לא מאמינה שיחוקקו חוק

שאוסר על הדברים האחרים שציינת.

KallaGLP

New member
ואגב, לא ידוע לי כלום על צעד שנעשה

כלפי שפיטתם של זוגות שנישאו שלא דרך הרבנות.

lamah

New member
החיפזון מהשטן

חכי קצת. בינתיים עוצרים רק את הרב הקונסרבטיבי על עריכת חתונות. בשלב הבא יעצרו גם את הזוגות שחיתן.

KallaGLP

New member
לא שלדעתי זה בסדר מה שכן עשו,

אך לא עצרו אותו, אלא חקרו, רק כדי לדייק. לדעתי זה היה קשור למשהו עם זה שהוא חיתן ממזר (שוב, ברור שאישית לי אין בעיה עם זה). ולא, יש הבדל בין חקירת איש שמבצע תפקידציבורי מקצועי למעצר גורף של אזרחים.

ilanvag

New member
הבעיה היא שחוקי מדינת ישראל *אינם* יהדות, כי אם גרסה

טליבאנית של יהדות אורתודוכסית קיצונית.
&nbsp
לפי היהדות המקורית, מספיק שגבר עונד טבעת לאישה, אומר לה "הרי את מקודשת לי..." בנוכחות עדים כשרים (= יהודים) -- והזוג הזה הוא נשוי למהדרין. למעשה, יש מצב שגם כיום, אם נעשה דבר שכזה במדינת ישראל, הרי יהיה צריך גט לחומרה.
&nbsp
אבל אם לא צריך את מוסד הרבנות, ולא באמת צריך את אוכלי החינם החרדים -- כיצד הם יתפרנסו? כיצד הם ימצצו את דמה של המדינה ושל האזרחים שעובדים ומשלמים מסים?
&nbsp
זהו, שהם לא יוכלו... ולכן בדיוק *המציאו* חוקים שבינם לבין יהדות אין ולו מאומה...
&nbsp
והעובדה היא שהם הצליחו לעבוד על כולם, ואפילו להפיל בפח חילונית שכמוך, אשר מתחילה לדבר על "תפקיד ציבורי" ושאר דברים שאינם קשורים לכלום... זה הכל מסחרה והכל כסף, בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר... ועל הדרך, הם פשוט לקחו את הדת בשבי, והפכו אותה למשהו שמעולם לא היה בה, ושרוב יהודי העולם מזדעזעים ממנו (אני לא יודע עד כמה את מקורבת ליהדות הקונסרבטיבית והרפורמית פה בארה"ב -- התגובות שאני שומע וקורא ביומיים האחרונים הן נוראיות, אנשים פה מזועזעים עד עמקי נשמתם, ומדובר על בכירי יהדות ארה"ב...)
&nbsp

John the Savage

New member
ואגב, סתם בשביל הקוריוז

על פי ההלכה היהודית, לצורך קידושין אפילו לא חייבים טבעת, ואפילו לא חייבים לומר את המשפט הספציפי: "הרי את מקודשת לי ..."

אפשר לבצע את הקידושין בכסף (או מתנה, כולל טבעת), בשטר (מעין חוזה), או בביאה (כלומר סקס). וכל אמירה שמבהירה לאישה שמטרת המתנה היא קידושין תהיה תקפה.

https://he.wikipedia.org/wiki/קידושין

ilanvag

New member
תודה

debby12

New member
מנהל
אז ביהדות סקס נחשב מתנה לאישה?

מצטטת אותך "או בביאה (כלומר סקס). וכל אמירה שמבהירה לאישה שמטרת המתנה היא קידושין"

KallaGLP

New member
כל זה ידוע וברור שזו דרכהשל האורתודוכסיה לצבור ולשמר את כוחה

ולא להניח לאף אחד להתחרות בה. ועדיין אני מאמינה שישראל תישאר בסופו של דבר מדינה דמוקרטית.

ilanvag

New member
קאלה, אני לא אדם מאמין (תרתי משמע). אני מסתכל על עובדות.

ועל תהליכים דמוגרפיים.

והעובדות הן שבישראל, מעל 50% מהילדים בכיתות א' הם לא חילוניים -- ונדמה לי שזה כבר היה המצב לפני שנה-שנתיים. הילדים הללו יצביעו לכנסת בעוד עשור, אולי קצת יותר.

התהליכים הדמוגרפיים בישראל הם *כנגד* החילונות וכנגד הדמוקרטיה. להערכתי, זהו תהליך בלתי הפיך.

KallaGLP

New member
כך או אחרת, לדעתי מדינת ישראל היא מדינה חיונית

עבור העם היהודי. גם כאן אני מסתכלת על עובדות העבר ועל מה שקרה לאורך ההיסטוריה. אם נרים ידיים ונוותר, אני צופה עתיד עוד יותר עגום לעם היהודי.

lamah

New member
עצרו במובן שלא היה חופשי

ללכת לדרכו. עצרו לשם חקירה אך עצרו.

debby12

New member
מנהל
אכן. מקבלת את התיקון. נדמה לי שהמונח המשפטי הנכון הוא

"עיכבו". זה נקרא "עוכב לחקירה" אבל לא "נעצר במובן של הושם בבית מעצר ונשללה חרותו". ויש הבדל

lamah

New member
התור בסופר עיכב

אותי, כמובן שהייתי חופשיה לעזוב את עגלת המצרכים לפני הקופה ולהיכנס למכוניתי ולהמשיך את שגרת חיי. תשווי זאת לעיכוב במשטרה. זו שלילת חופש איך שלא יקראו לזה,, משפטית או בשפת יומיום.

KallaGLP

New member
אגב, אני אישית חושבת שהגיע הזמן לחוקק חוק נגד

האוסר על ביצוע ברית מילה. מנהג הקרבה מזעזע שהגיע הזמן לחסל אותו סופית. לא ברור לי איך אנשים חילונים במאה ה-21 ממשיכים לבצע אותו בבניהם.

למעלה