קודם, מזל טוב על פתיחת הפורום החדש,

אלי ו.

New member
לא הבנתי על מה הוכוח

האם את טוענת שה B12 נספג בקיבה (ולא במעי הדק)? אלפקה לא אומרת שאי אפשר לספוג את ה B12 דרך מערכת העיכול אלא שעדיף לקבל אותו ישירות לכלי הדם. כפי שאולי ידוע לך, גם לחלק מהציבור שאוכל מזונות מן החי יש חוסר ב B12, הסיבה לכך היא שאצל חלק מהאנשים יש בעיות בספיגה דרך מערכת העיכול למרות שהם צורכים מספיק B12. שוב, אם, כמו לרוב הציבור, אין לך בעיה בספיגה, גם תוסף בליעה יעבוד היטב.

enbalush

New member
לא אמרתי איפה לא

אין ויכוח, B12 נספג בכמה דרכים ולא חייבים למצוץ מתחת ללשון אפשר על הלשון, ואפילו בבליעה וזה יספג.

פלגיה

New member
מאז נישואי רוב התזונה שלי צמחונית

(למעט נפילות לפעמים. מבחינה רפואית זה "בטח שאת אנמית, את לא אוכלת בשר באופן קבוע) החשש בהריון ובלידה הוא "חוסר דם" כלומר מחסור בברזל, בהמוגלובין וב- B12. אצלי עברו יותר מ- 14 שנים, ששה הריונות ושש לידות, וכמעט ולא היו בעיות. היומיום ההמוגלובין שלי טוב מאוד. בהריונות הוא ירד, אז לקחתי כדורי ברזל. שלושה ימים אחרי הלידה ההמוגלובין שב לרמתו התקנית (או כדברי הרופאה "המוגלובין מצטיין") בהריון האחרון היתה אצלי נפילה של ה- B12, אבל זה יוחס לטראומה שעברתי ולא להריון. קיבלתי זריקות, וזה לא נעים כל כך, אבל שוב - לאחר הלידה המצב שב לתיקנו. (ולהורייך תסבירי שעם כל האנטיביוטיקה וההורמונים שהעופות מקבלים היום, זה ממש לא בריא לאכול עוף)

הרבה נושאים...

אני אקרא את המאמרים שנתתם לי, זה יועיל לי מאוד :) תודה

למעלה