שרשור פרק קיבוץ

HouseAtreides

New member
כנראה שפיספסתי את מה שילד דלעת אמר ../images/Emo4.gif

אבל הסגנון נשמע די קרוב לשירו של אביו גפן על "עוד איזה טמבל ששונא". *הלוואי* שזה היה נעצר במזרח אירופה. ארצנו שורצת ואף טובעת בטמבלים שלא רואים את הדבשת של עצמם אבל שונאים, פשוט שונאים טמבלים אחרים. מה לעשות שרובם גם הופכים להורים ומעבירים את תורתם הלאה? אם ננסה להתעלם מהניואנסים והמבטא האופייניים ליוצאי היבשת הקלאסית, ההתנשאות המאפיינת אותם קיימת - אם כי מתבטאת בצורות אחרות - בכל חברה שבטית. כן, האם הפולניה, האידישע מאמא בסגנון צילה אמא של בנצי, היא לא פחות שבטית מהערסית הכי כבדה בבאר שבע. אם אלכס היה מצליח לעצבן אותי, הייתי צריך להתעצבן לא פחות בכל פעם שאני מגיע לערים דרומיות מסויימות ושומע ילדים קטנים מדברים להם במבטא מרוקאי כאילו עלו לארץ רק שלשום. איך תגדירי את ההורים שלהם, שלימדו אותם אפילו לקלל "יא אשכנזי", אם לא כמתנשאים? בקיצור, כל כך התרגלתי לזה, שזה הדבר האחרון שיעצבן אותי.

HouseAtreides

New member
../images/Emo243.gifאוהו-מזהה כאן פוטנציאל לברוך גדול../images/Emo59.gif

ככה זה כשנאלצים להשתמש בקודים מפאת חוסר זמן.. מילון מונחים:
"ילד דלעת" - מיודענו אלכס קשישא.
"אביו גפן" - אביב גפן. גופן. גריפן.
"עוד איזה טמבל ששונא" - ציטוט מתוך אחד השירים באלבום הראשון שלו. באחד הראיונות שנערכו עמו הוא הסביר שבילדותו, כשצלצל פעם בדלת של איזו ידידה, שמע את אמה אומרת "הטמבל שוב בא אלייך".
"נחמד, אבל איך זה קשור לענייננו" - א-הה, כאן הקאץ'. זה לא ממש, אבל כנראה שהשילוב של אלכס, יחד עם אמא שאומרת "הם לא ברמה שלנו" ושל אמא אחרת, ככל הנראה אף היא מזרח-אירופית, שאומרת "הטמבל שוב בא אלייך" כל זה בשילוב עם הקול של אביו גפן (ע"ע)
בקיצור, כנראה שהנ"ל מהווים תערובת במינון נפיץ למדי.
"הערסית הכי כבדה בבאר שבע" - דמות עזר שנועדה דווקא לשבור סטראוטיפים ידועים ביחס למושג "שבטי".

PhilipTraum

New member
אתם משעשעים

הסבירו לי בדיוק, מה הבעיה בכך שאלכס מתנשא. למה זה מעצבן אתכם כלכך? זה שהוא לכאורה אומר את שלכאורה חושב? זה רלוונטי בכלל האם ההתנשאות שלו מוצדקת? (בהנתן אידיאלים של בן אדם מושלם, וקרבתו או חוסר קרבתו לשם). לא לרמתו, כן לרמתו - זבשו לטובה ולרעה.

HouseAtreides

New member
שאלה טובה ואין לי תשובה, לפחות לגבי עצמי

גם כי פיספסתי את ההתנשאות הספציפית שלו בפרק הנוכחי (וממש לא בא לי לראות שוב את כל הפרק רק כדי לחפש את הקטע הרלוונטי וכנראה לאבד שוב את הריכוז בדיוק ברגע שהוא יתחיל לדבר..) וגם כי הוא וההתנשאות שלו מעולם לא עיצבנו אותי, לכל היותר שיעשעו. אם נחשוב באופן כללי מדוע אנשים מתנשאים מעוררים בד"כ תחושות שליליות....... המ........ אני חושב על לפחות שתי אפשרויות: 1. כי הם אומרים את האמת בקול רם, גם כשמאד מביך לשמוע אותה. 2. כי הם מדברים שטויות בקול רם, גם כשמאד מביך לשמוע אותן. בהנחה שאין יותר מדי אפשרויות נוספות, הרי שהתשובה לשאלה הבאה שלך היא: לא, ממש לא רלוונטי. אכן זב"שו, בהנחה שיש בכלל בעיה.

PhilipTraum

New member
כן,

האמת ניכסתי לך עצבים שאף לא נרמזו על ידיך - אתה בסדר אתה. הניתוח שלך מדוייק לראייתי, וזו אחת הסיבות שאני מעדיף להקיף את עצמי באנשים בעלי שכל - תפיסתי הרבה מעצמי (בתחומים מסויימים), איננה מאיימת עליהם, וגם כאשר הם חושבים שאני מדבר שטויות ולא דברי אמת - הם מודעים שבאותה מידה, יכול להיות שתפיסת המציאות שלהם שגויה והם "חיים בסרט גדול משלי". זה הדדי כמובן, זו שיטה נהדרת. אין בנות כאלה, אגב. לא הוכח לי אחרת, לפחות.

HouseAtreides

New member
אין בנות 'כאלה' כלומר? מי הם "אלה"?

אנשים בעלי שכל? אנשים שהתנשאות אינה מאיימת עליהם? אנשים שמודעים שבאותה מידה תפיסת המציאות שלהם יכולה להיות שגויה? פגשתי בחיי די הרבה בני אדם ממין זכר ונקבה כאחד העונים לאחד או יותר מהקריטריונים הנ"ל..............

PhilipTraum

New member
מי *הן*

שילוב של התכונות המצויינות. ואכן לא פגשתי בני אדם ממין נקבה שעונים לקריטרניונים הנ"ל - אבל 25 שנה זה מעט זמן על כדור הארץ, ואני די ביקורתי, בלשון המעטה.

HouseAtreides

New member
עצתי לך, מתוך תחושת בטן שלי

בנות נוטות יותר להיעלב מאמירות ציניות בהשוואה לבנים, שלרוב לוקחים אפילו את הציניות הכי תוקפנית כסוג של הומור. אבל במינון הנכון אין בעיה. מצא לך את המינון הנכון עבורך ו..... צא לדרך.

N o a m V

New member
לא יודע אם הוא זה שעושה את העונה

אבל כן הוא מצחיק ומדבר לעניין. אבל הדיבור הזה @#$%&*......תאמת, אחרי המהפך הוא ניראה סבבה לגמרי עד שהוא פותח את הפה .

ELLAnor Rigby

New member
אני לא יודעת מה איתכם,

אבל מה שעשה לי את הפרק הוא ההשוואה של פיני למלפפון.

itaigalgal

New member
../images/Emo45.gif, המשפט "המלפפון הוא האויב הגדול שלי"

זה פשוט זהב.

innocence

New member
בשלב מסוים פרשתי לשחק בDS

כשהפרק ברקע למקרה שאולי משהו מעניין יקרה, אך לשווא.

In Red

New member
הפרק סיפק כמה פנינים נוצצות במיוחד!: ../images/Emo58.gif

-הקטע של מאור עם מלפפון במטבח..פשוט נשפכתי.. -שגיא אוסף את החלקים שלו בהתלהבות אבל מוצא בעיקר חלקים של אחרים -ענבל:בלהה בלהה בלהה, ירון:מה?!(בפעם המאה)..זה היה היסטרי.. -סהר שבוכה על העגל...זה היה..גרם לי לשקול צמחונות.. ןהכי משעשע היה לשבת מול המסך ולאכול סושי בזמן צפייה של איסוף קקי פרות(שגיא תחזור...הדלי מאחוריך!!!)

גם אני6

New member
"סרסור קטן".. "אני נינג'ה"..

בכלל, ירון דיבר כאיול הוא גאה שהצליח ללכת לסיר לבד(או שזו הדבקה כדי שזה יישמע ככה והוא ייראה ככה) וההדגשה של פיני עם "בוא נראה מה מצב ה.. עד עכשיו" ובמקרה ומישהו לא הבין, לא שמע או פספס- "אצל שגיא ולימור המצב קצת.."

למעלה