שרשור פרק

• פותח הנושא svety
  • פורסם בתאריך

LoLo16

New member
אמרתי את מה שאמרתי על סמך התגובה הראשונה שלך

למה שכתבתי. "כלומר בגלל ששנאת את אלון‬ מלכתחילה כי לחנון אסור שיהיו דעות ועקרונות" בשום שלב בהודעה המקורית שלי לא כתבתי על הדעות והעקרונות של אלון והאם מותר או אסור שיהיה לו אותן, כי למען האמת הם ממש ממש לא מעניינים אותי. כמו גם הדעות והעקרונות של כל אחד אחר בתוכנית. זה לא ערוץ הכנסת, זה היפה והחנון. קפצת כל כך מהר להגן על אלון שאפילו לא התייחסת לתוכן דבריי, אלא המצאת משהו שכלל לא כתבתי ואליו התייחסת. זה הצטייר כסוג של הערצה עיוורת. אשמח לדעת אם לא הפריעה לך המתקפה שהוא פתח נגד מתמודד אחר מבלי שאותו מתמודד ייגן על עצמו. זה לא דומה למה שלחברי הפורום האחרים יש להגיד עליו, כי הם לא באמת מכירים אותו, הוא רק דמות בטלוויזיה שיכול להיות שהוא כן או לא כך במציאות, אבל אנחנו מגיבים על סמך מה שאנחנו חשופים אליו ומה שאותו אדם נתן לנו לראות. מה שאלון עשה - כיוון שהוא מכיר אותו - זה כבר מתקפה אישית. לדעתי זה לא במקום ולא מכובד.

אין מה לקפוץ גבוה כפרות, הכל כאן ../images/Emo140.gif:

"בתוכנית יצאת אדם קנאי, קטנוני, אדם שלא נעים להיות בחברתו, שהוא חנון-ערס שפשוט רצה להיות בריאליטי. חופית (וסטייסי) היא כזו דמות צבעונית שכיף לראות על המסך, אבל החזקתי אצבעות שלא תחזור רק בגלל שאתה הזוג שלה." כלומר את לא הייתה מגדירה את זה כאנטיגוניזם כלפי אלון שהתפתח בגלל שהוא הרבה להתווכח עם חופית
? ולמה הוא התווכח עם חופית, לדעתך? ביקשת לדעת, אדרבא: אני חושבת שאלון מבזבז את זמנו בניסיון לעזור לאלכס כיוון שלדעתי לאלכס אי אפשר לעזור עקב חומרת מצבו, לכן עדיף להניח לו לחיות את חייו בסרט - המציאות שלו קשה נורא.

LoLo16

New member
האמת שהתגובה הזו בכלל לא קשורה לחופית

אלא יותר על מה שקרה אחרי משימת הסופר עם ירון. ומנסה לעזור לאלכס? פספסתי משהו? איך הוא מנסה לעזור לו בזה שהוא מנסה לשכנע אנשים שאלכס לא השתנה בכלל, שהוא לא באמת חנון, שלא כדאי להיות לידו?

אני לא מבין על מה את מתרעמת

אנשים אומרים שאלכס השתנה. לדעתי הוא לא השתנה. אני אמור להסכים איתם? זה יהיה שקר, ואני לא משקר. אנשים אומרים שאלכס הוא חנון. לדעתי הוא לא באמת חנון. כנ"ל. ומעולם לא אמרתי שלא כדאי להיות ליד אלכס. רק שזה קצת משעמם, כי הוא לא עושה מאמץ לתקשר איתך.

deathOrat

New member
אמרת איפהשהוא פה שאתה גם היית במסיבה

של ידידה ושתקת כל הזמן ולא יצרת קשר האם לא עולה בדעתך שאלכס באותו מצב כזה? ובמקום לנסות לעזור לו או לפחות לכבד את הדרך שבה הוא החליט ביודעין או לא לא ביודעין להתנהל אתה בוחר להגיד דבר כזה כמו "מעולם לא אמרתי שלא כדאי להיות ליד אלכס. רק שזה קצת משעמם, כי הוא לא עושה מאמץ לתקשר איתך." אני תוהה מה אתה היית אומר לו באותה נק' זמן שבה היית סוג של אוטיסט חברתי כפי שאתה מעיד על עצמך היית קורא את זה..

נשלח מוקדם מדי

תקשיב, אני ממש ממש לא הייתי במצב של אלכס. לא קרוב לזה, בכלל בכלל. עם אנשים שהכרתי היטב והייתי איתם בקשר טוב הייתי הכי פתוח וכריזמטי בעולם. הבעיה שלי היתה רק ביצירת אינטראקציה עם אנשים זרים. הבדל נוסף הוא שאם היו יוצרים איתי אינטראקציה, הייתי מגיב וממשיך במשהו משל עצמי. מה שאלכס עושה זה עונה תשובה לאקונית, מתוכנתת וידועה מראש, ולא תורם שום דבר נוסף לדיון. הוא לעולם לא ישאל אותך שאלה, לא יתעניין בך, בשלומך או בדעותיך, או יתרום משהו מעניין, מקורי או מורכב לדיון. זה מאוד מצער אותי שזה ככה, אבל מה לעשות שזה המצב? ובניגוד למה שעמיתתי המלומדה שושיטה חושבת, אנ ידווקא כן חושב שיעזור לו להבין שזה כן חשוב להתעניין בדעותיהם של אחרים, לתת תובות יותר מורכבות, להביע דעה משל עצמך ולא רק לענות תשובות לאקוניות. זה יהפוך אותו לבן-אדם הרבה יותר עגול.

deathOrat

New member
מסכים לגבי הפיסקה האחרונה.

פידבק אמיתי עוזר תמיד אבל אני אוסיף שהדרך להגיש את הפידבק חשובה לא פחות(וזה ע"פ מיטב הבנתי היה הבעיה שלך ושל חופית אחד עם שניה) הממ,סליחה שאני ככה מתחקר אותך פשוט הנושא מעניין אותי האם דיברתם איתו על זה או דיברת באופן אישי? מה הוא ענה לכם? מלבד לקרוא פידבקים מה אתה חושב שהוא צריך לעשות (רצוי גם להסביר למה)? אני יכול להעיד על עצמי בתק' מסויימת לגבי "מה שלומך" אין לי מושג אם זה המקרה של אלכס או לא אבל אני תק' מסויימת בחיים שלי מצאתי לא לנכון לשאול שאלות כאלה כיוון ששמתי לב שכל פעם שאדם שהוא לא קרוב משפחה או ידיד שואל את השאלה לא באמת איכפת לו מה שלומך אלא זה יותר מוסכמה חברתית כי מקובל לשאול(שהגעתי למסקנה במרוצת השנים שהיא חיובית) כמו להתחלק חצי חצי בדייט או שגם נשים יכולות להוריד את הזבל וגברים יכולים לבשל\לנקות (כמובן בלי להיות עבד נרצע של האישה כי זה פשוט אידיוטי) מה עזר לך ליצור אינטרקציה עם אנשים זרים? תודה רבה מראש ואגב אני מעריך את האומץ של כל אחד ואחד מאלה שהשתתפו.

כמו שאמרתי, קשה לדבר עם הבחור

ולהבין מה באמת עובר עליו. פשוט מהסיבה שכשהוא אומר דברים זה תמיד בצורה מאוד קצרנית ולאקונית, וגם אתה לא בטוח מי בכלל מדבר איתך - אם זה באמת הוא או מין שיקוף כזה של הסביבה, משהו ש"תכנתו" אותו להגיד. אני לא מתיימר לדעת איך פותרים את הבעיות שלו. כל מה שאני יודע זה שמה שקורה עכשיו לא יפתור את הבעיות שלו אלא רק יחמיר אותן, ודאי בטווח הארוך.

אני מבינה עכשיו ../images/Emo24.gif.

חפשי בפורום הסברים בנוגע למשימת הסופר, אם לא תצליחי למצוא דברי איתי ואקשר לך. הייתי מקשרת כבר עכשיו אבל מה זה אין לי כוח לחפור בכל הדיונים שלנו, גם אני חושבת שתהני לקרוא אותם על הדרך ותחליטי להישאר איתנו
. יצאתי מנק' הנחה שכבר סגרנו את הפינה הזאת, פרח מזכרוני שאת רק הגעת ולכן לא ראית את סגירת הפינה. בנוגע לאלכס, קראי את הודעתו של אלעד ( elcool) בשרשור הזה בנושא, הוא מתנסח כמו בובה ומסביר יפה מאוד את הרצון של הבנים לעזור. אני מבינה גם למה לא הבנת זאת מדבריו של אלון, צריך להכיר אותו קצת ולהתרגל לסגנון הכתיבה שלו כדי לרדת לסף דעתו כשהוא נרגש בדיון. כאן היה נרגש מרוב שאכפת לו, וזה באמת ככה, סיים תואר ראשון במתמטיקה בגיל מה זה - 15? הוא מתנסח בהיגיון רב אולם כשזה מגיע לצורך לתאר את רגשותיו במדויק הוא מתקשה. הוא ילמד את זה, עד אז יש לנו לסביבתו שתי אופציות: או להשתכנע שהוא בן אדם רע ולוותר עליו, או ללמוד להבין למה הוא מתכוון באמת. אני ממליצה בחום על האופציה השנייה כי אלון הוא בחור מקסים, חכם מין הסתם, שנון, רגיש, אכפתי, בכלל לא רדוד וגם לא מתבייש להודות בכך, יודע לעמוד על עקרונותיו ובעל ידע כללי עצום. אמרת קפצתי להגן עליו - אז כן לצורך העניין קפצתי, אבל לא בשביל אלון החנון מהתוכנית אלא בשביל אלון המשתתף בפורום, אחד מאיתנו שאנחנו מכבדים, אוהבים, נהנים לקשקש, לדון ואף להתווכח איתו. אם היית נופלת על משתתף אחר כאן, הייתי קופצת בדיוק באותה צורה ולא להגן אלא לעזור להעביר את הנקודה - התווספנו כאן לא מזמן אבל אנחנו מגובשים מאוד. אם תישארי ומישהו לא יבין אותך נכון ויווצר מצב, נקפוץ גם בשבילך
. אין כאן פרוטקציות, כשחנון מתחצף מעמידים אותו במקום בין אם השתתף בתוכנית לבין אם לא
.

Thumpers

New member
את מקסימה

ופשוט נעים לקרוא את מה שכתבת. אם היא תמשיך להתרעם, היא סתם תעשה את זה בשביל לא לצאת סתומה. באמת - כל הכבוד על הכתיבה הסובלנית, אני כבר מזמן הייתי מתפוצצת עליה.

אני מוותרת כשאני רואה שאין עם מי לדבר,

לא התרשמתי כך במקרה הספציפי הזה - סה"כ היא ממש לא ממציאה או חיה בסרט, הפרשנות שלה לגמרי לא מנותקת מהמציאות והכוונות שלה טובות. במחינת איך שאנחנו וכל הדיון הזה נראים לאדם שרואה אך ורק את הדיון הזה ואינו מכיר את הנפשות הפועלות, רק שתדעו לכם שבהחלט ייתכן שהמצב ייתפס כמו שהוא נתפס אצלה. כאן זה פורום של תוכנית ריאליטי, רבותי, התלהמות נפוצה בפורומים כאלה. דבר הכי לא צפויה שבעולם התפוזי לצורך העניין, הוא למצוא את האיכות שיש פה בפורום שמוגדר ככה. אז בהתאם לברירת המחדל, כולנו בני נוער מתלהבים
. היא לגמרי אחת משלנו אני אומרת לכם
. היא פשוט טרם הבינה זאת.

Slow Cheetah

New member
../images/Emo45.gif

חוץ מהעובדה שכתבת "אחת משלנו"
אנחנו לא שונים, אנחנו מיוחדים!
(הדגל לא ממש קשור, אבל אני בתפוז כמה שנים ויצא לי לשים אותו רק פעמיים בערך... אז הנה מקום טוב לדחוף אותו אליוD: )

יש לעצב לנו דגל משלנו ../images/Emo45.gif.

גם להתערב בדיון בו הקונצנזוס כמעט גורף נדרש אומץ, אני מעריכה את האומץ הזה.

Slow Cheetah

New member
החלק על הקונצנזוס קשור אליי? ../images/Emo12.gif

אני בעד דגל עם משקפיים D: טוב, לא, חרוש מדיי.

אוף, זו אכן בעיה שלי

לפעמים אני קצת נסחף בדיונים ואז במקום לפרט, אני כותב דברים קצרים שנראים לי ברורים בעוד לאחרים הם פחות ברורים. אני צריך לשפר את זה...

אתה תצטרך ללמוד להבין

איך מוח ממוצע ( לא בקטע הרע, לממוצע ספקטרום רחב מאוד ומוח שהיה מפותח דיו לסיים תואר מתמטי בגיל כל כך צעיר חורג מהספקטרום הזה חריגה ניכרת, זה לא עניין של להלל אותך או להקטין אחרים - אמנם איני מטילה ספק בעבודה הקשה שהשקעת כדי להשיג את מה שהשגת, היכולת שלך מלכתחילה מולדת. זו ברכה שהיא גם קללה.) מנתח מצבים כדי לייעל את התקשורת שלך עם הסביבה. מסקנות שנראות לך טריוויאליות אינן טריוויאליות לנו, דרכי ניתוח שלך אינן אפשריות לרובנו ודורשות משאבים רבים מדי מחלקנו, אני אישית עוקבת אחריך בכ-70% לכל היותר ואני לא איזה...
. זה לא יהיה קל וגם לא סביר שתצליח להתאים את עצמך לספקטרום ה"נורמה" ב-100% מהמקרים, אבל בהחלט אתה יכול לשאוף ולהצליח. אני נורא מעריכה את העובדה שאתה לא מתנשא אגב, לא יודעת איך אתה עושה את זה כי אני אישית בגילך לא ראיתי ממטר את רוב הסובבים אותי בגלל שלא עמדו בסטנדרט יכולות הניתוח והסקת המסקנות שלי, ואני כאמור יחסית אליך די איטית. זה מה ששבה את
י, בעיני ראוי לציון
.

למעלה