שרשור פרק

• פותח הנושא svety
  • פורסם בתאריך
אתה יודע שגם לא להסכים איתך אין לי בעיה.

אז אל תגיב - תלמד אותי לשחק שחמט. הפסדתי פעמיים רצוף לירדני ממוצא פלסטינאי ששיחק לראשונה בחייו בקיץ האחרון, בושות
. הסיפור של שחמט ושושה הוא ככה: אבי לימד אותי לשחק בגיל 4 אני חושבת, אבל הוא היה בעייתי כי נהג לרמות. כאן בדרך כלל נכנסים להלם ולא מבינים כיצד אפשרי לרמות בשחמט - מול ילד בן 4 זו לא בעיה, הוא היה פשוט מגדיר חוקים שהתאימו לו בכל מצב נתון. אז לא היה אינטרנט, ובהיעדר ספר בנושא בבית בלתי אפשרי הרי להוכיח לאדם בוגר שטוען ומתעקש שהמהלכים הלא חוקיים שלו חוקיים, אז הפסקתי לשחק. תמיד רציתי לחזור לזה ואף אחד מהחבר'ה לא מוכן לשחק שחמט
. או מוכן אך לא יודע, ולשחק זוג
ים נשמע משעמם.

למה את חושבת שאני יודע שחמט?!

הכל סטיגמות מגעילות! סתם, אני יודע את החוקים ואפילו הייתי בחוג שחמט בכיתה ב', אבל אני לא מוצלח במיוחד במשחק הזה. אפשר ללמוד יחד

קרקלה

New member
שושיטה, את מצוינת, אבל זו הגזמה פרועה...

עם כל הכבוד לאלון, שנראה אחלה ובחור אינטליגנטי, להגיד שהוא בדרגת אינטליגנציה נשגבת אי שם מעל? נו, באמת. על סמך מה? תראי, יכול להיות שהוא אכן מוח על, אבל המסקנה הזאת לא יכולה להיות מוסקת מהיכרותינו אותו כאן בפורום או בתכנית. ושוב, הוא נראה סבבה, אבל אין צורך להגזים. מבינה 70% ממה שהוא אומר? תני לעצמך יותר קרדיט מזה, שושיטה. כשמישהו מסביר משהו בקצרה, אפשר לראות את זה כ"פועל בלבל אחר לחלוטין של הבנה מהמוח הממוצע", או, לחליפין, אפשר גם לומר שההסבר שלו היה לא מנומק מספיק. אה, יש גם הסבר שלישי, האדם ממול לא הבין.

אני מבינה את כל מה שהוא אומר.

איני מצליחה לעקוב אחרי כ-30% מדרכי הניתוח שלו. זה תחושה אישית לחלוטין וליגיטימי לגמרי שלא תזדהי איתה - המסקנה הנ"ל בהיסתמך על ההתכתבות בפורום אך גם בצורה ניכרת על הדינמיקה בהתכתבות פרטית ותובנות אליהן הגיע בהתכתבות הזאת במהירות לא שגרתית בעקביות גורפת
.

otk

New member
כנראה שאת נמצאת בצד הלא נכון של הספקטרום.

סתם, סתם, אני מושך בצמות (מטאפוריות, כך מסתבר). ללא כל קשר, אם לשפוט לפי כמות ההודעות האדירה שלך בפורום, ניכר שיש לך הרבה יותר מדי זמן פנוי. עוד לא החלטתי אם זה טוב או רע.

Thumpers

New member
תקשיבי...

אני לא יודעת מה עם אלון, אבל *לי* את גורמת להסמיק מלקרוא את זה. באמת.

בדיוק אמרתי לחברה שלי אתמול בלילה

שהמקום באופן מפתיע מוצף באנשים יחסית אליי נורא צעירים ויחד עם זאת נורא אינטליגנטיים. היא קוראת סמויה והסכימה עם הטענה הזאת, הממצא כולל אותך, את Strix, את stargadish ועוד רבים וטובים - אני לא יודעת מה הולך פה ועד כמה כולם חנונים אבל האיכות שיש בפורום הזה בכלל לא טריוויאלית. מנק' המבט שלי כולכם אמורים להתעסק בג'אסטין ביבר ( אגב אני עדיין לא יודעת מי הוא, רק שמעתי שהוא מפורסם
) ולא לדעת חבר משפט הגיוני אחד. כשאני רואה דברים טובים אני מציינת אותם, זה לא בקטע של להחמיא אלא יותר בקטע של להודות על ההזדמנות להנות מהדברים הטובים האלה
. כשדברים טובים באים ממקום פחות צפוי, אני מופתעת ומציינת אותם בתדירות גבוהה יותר
. לא חסר אנשים שיסבירו לכם בדיוק איפה אתם לא בסדר, הינה יש את שושה שתציין בפניכם איפה אתם כן בסדר כי היא מספיק מלאה בעצמה לא להתאמץ לרדת על אחרים כדי לשפר את הרגשתה הפנימית
.

Thumpers

New member
מסכימה איתך לגמרי.

בהתחלה, כתבתי פה פעם אחת - ועזבתי, מבלי לחכות לתגובה. אבל למען האמת? חזרתי לפה בכלל האנשים (עוד לפני שהתחילו לצוץ פה גברברים מהתוכנית). אנשים טובים, נחמדים ואף אינטיליגנטים בצורה מפתיעה. הדיונים פה מהנים ואף מאתגרים בחלקם - ואת יודעת מה? זה חסר לי במקומות אחרים. אז כן, לחלוטין מסכימה עם מה שאמרת :) (גם לגבי העברת הביקורת. שימי לב שזה הצד החזק שלי :p )

שיפוטיות כלפי הסביבה

בדרך כלל מצביעה על שיפוטיות כלפי עצמך, וזו כבר בעיה הרבה יותר רצינית
. את כמדומני יחסית מתונה בקטע הזה, ראיתי המון מקרים הרבה יותר חמורים.

StriX Starlight

New member
שתיכן פשוט הוצאתן לי את המילים מהמקלדת. ../images/Emo13.gif

ולמרות שהניסוח שלכם זהה למה שעובר לי בראש, אוסיף איזה משפט או שניים
: אני לא חושבת שאי פעם היה לי פורום שריתק אותי כל כך. פורום שעשה לי חשק לשבת עליו מדי יום, לגמוע שרשורים, להגיב באדיקות ולהתמוגג מהחומר האנושי שאפשר למצוא בו. (על אחת כמה וכמה שמדובר בפורום שעוסק בתוכנית ריאליטי... אני חושבת שזה בגדר תקדים.
) דווקא משום שאני מוצאת אינטיליגנציה כאחת התכונות המושכות ביותר בבן אדם (משני המינים), אני מעריכה מאוד כותבות מסוימות בפורום הזה, היות וכאן היא נמצאת בשפע. פשוט כיף לי לדסקס איתכן לתוך הלילה.
עמית.

stagadish2

New member
לא יודעת עד כמה אני חנונית,

אבל מעצבן אותי כל פעם מחדש לראות אנשים שהופכים את החנוניוּת למהות שלהם. ואינטליגנציה היא לא הכל. אני מכירה כמה אנשים אינטליגנטיים שגורמים לי להשלים שעות שינה בזמן שהם מדברים, האנשים כאן פשוט מעניינים (זה כנראה קטע כזה של האינטרנט, כשנפטרים מהסמולטוק הכול הופך להרבה יותר מעניין!). תודה, בכל אופן :)

elcool

New member
לדעתי זה קשור גם למה שאני לומד

כשמהו מעוצב טוב, ניתן להבין מה המסר בצורה מידית. המטרה של מעצב היא לגרום למשתמש לדעת בדיוק מה שהוא צריך ובצורה מהירה. אולי בגלל זה אני אוהב הסברים ידידותיים ונעימים. אם הבנת מה שרציתי להגיד ישר מההתחלה, ולא נפתח פה שירשורפלצת של אי-הבנות, משימתי בוצעה כהלכה. ותודה
.

Slow Cheetah

New member
נתעלם מהכל - אבל חופית. דמות כיפית. מה?!

אני לא בטוחה שראינו את אותו אדם OO את באמת מדברת על בחורה ששמה לק לכלבה שלה ומלבישה אותה ומדברת על הרגשות שלה כאילו היו הרגשות של הכלבה? או על הבחורה שהייתה אחת מהחסרות אינטלגנציה רגשית בווילה וירדה עליו בכל הזדמנות? ואני יכולה להמשיך ככה ><"

LoLo16

New member
זה לא שאלון היה כל כך מקסים אליה

הם לא הסתדרו, אין שום בעיה עם זה, אבל הם עשו את המוות אחד לשני בדיוק באותה רמה (לפי מה ששודר). וחופית דמות כיפית, כן. לכל מה שמשתמע מזה. לא הייתי רוצה להיות חברה שלה, לא הייתי רוצה לשבת איתה לקפה או לקרוא ספר שהיא כתבה, אבל כדמות, וזו מילת המפתח, פשוט כיף לראות אותה על המסך, כי היא מביאה משהו אחר שלא דומה לשאר הבנות. זו בחורה שחיה בסרט שהיא פריס הילטון, זה מתכון מנצח לתוכנית ריאליטי.

../images/Emo6.gif

אני מסכים שלראות את חופית על המסך זה משעשע (גם אני משתעשע מזה), אבל מכאן ועד להגיד ש"עשינו אחד לשני את המוות באותה מידה"? הצחקת אותי. כשמישהי דורשת דרישות מגוחכות, ומצפה שאני פשוט אסכים איתה בכל מילה שלה, ואז כשאני לא מסכים איתה מתחילה לצרוח עליי, לקלל אותי ולנקוט נגדי בסנקציות בלתי-פרופורציוניות בעליל, איך בדיוק את מצפה שאני אגיב? הייתי שמח לראות איך את היית מתמודדת איתה

גם כן מבטלת דעות של אחרים זאת,

"אתה חנון ולכן אין לך שום זכות להתנגד, עליך להקשיב למה שאני אומרת ולהודות על כך שחופית מתייחסת אליך"
. למרות שכשהחביאה לכם את ה-Wii צדקה, אני אישית הייתי משמידה לכם אותו ונגמר הסיפור
.

למעלה