שרשור פרק

• פותח הנושא svety
  • פורסם בתאריך

LuLiLoPiLaTo1

New member
תכלס הוא די מסכן

הוא תמים ונפל למכונת הרייטינג של ערוץ 10... לא נעים זה שהוא לגמרי פאסיבי לתהליך שקורה איתו לא אומר שאין בו קסם. עובדה שמצליחים להוציא ממנו כ"כ הרבה עם אפס מאמץ מצידו(כפי שמובן מדבריך). בכל אופן אני מקווה שהוא ישרוד את התקופה הזאת ויגיע לדקה שאחרי מוכן נפשית כי לא עומד להיות לו קל... דווקא מכם כ"חנונים",שלא תמיד היו חלק מהחבר'ה, ציפיתי ליותר אמפתיה והבנה כלפי אלכס. הרי גם אתם באיזה שהוא מצב הייתם "שונים" אז עכשיו כשהוא ה"שונה" מכם אתם לא מסוגלים לקבל אותו?חבל..

Light18m

New member
התלבטתי אם להכנס לזה אבל משעמם לי בעבודה

אני חושב שאני יכול להבין את אלכס. הייתי גם מקרה קצת פחות קיצוני שלו בגיל הזה. לא התעניינתי באנשים, אבל הייתי מודע לזה וניסיתי להכריח את עצמי לשאול שאלות גם אם זה לא עניין אותי. אמרתי גם לאלכס מספר פעמים שיכריח את עצמו להתעניין, אבל הוא לא עשה את זה. אני לא חושב שהוא אוטיסט, אבל יש לו בעיה יותר חמורה ממה שאפשר לפתור בתכנית ריאלטי, ואני גם לא חושב שהוא זה שצוחק על כולם עכשיו אלא להפך.

אגב הייתי נורא גאה לראות

איך התגברת על חרדת הערסים בפרק האחרון - אני מכירה את הקטע הזה שעצם העובדה שאדם יכול להגיע לרמות חוצפה וזלזול כאלה משתקת כי אנחנו מתקשים לעכל את התנהגותו. זו אינה פחדנות אלא FFF - הילחם, ברח, קפא, המוח בוחר באופן עצמאי בין שלושת דרכי התמודדות האלה כשהוא נתון במצבים שאינו יודע כיצד להגיב. לשגיא בהחלט הגיע לזכות אבל התקדמת המון בהתמודדות הזאת
. וכן אכן נלה ניסתה להעביר לך נקודה נכונה בצורה מאוד לא יעילה, להבא במצבים כאלה כשאתה יודע שהאדם רוצה בטובתך ( ואתה יודע, גם אם אתה מתקשה להאמין, לעשות אחד ועוד אחד ולהבין מי רוצה לטובתך ומי לא, כאן: אם אין לאדם מניע להזיק הוא לא אמור לרצות להזיק, ואם לא אכפת לו הוא יבחר לא להיכנס איתך ראש בראש ופשוט יוותר) ובו-זמנית אתה מרגיש שאינו מבין אותך או מגמד את הקושי שלך, נסה לעצור את שניכם ולבקש ממנו שינסח את המסר שהוא מנסה להעביר בצורה אחרת. זה עשוי למנוע את המצב בו אתה יוצא מהחדר ( גם לי הנטייה הזאת, זה מזיק לנו מאוד) וטוחן את המצב בראשך עד שהבעיה נפתרת ( הצלחת במשימה) ואתה חש בנוח לחזור ולהתקרב ( אם אני נכשל אני מאכזב וזה סוף העולם - אם אני מצליח אתנהג כאילו לא קרה שום דבר משמעותי). הפתרון במצבים כאלה לא אמור להיות תלוי בהצלחתך במשימה אלא בידיעה ששניכם לא מושלמים, שניכם רוצים את טובת אחד של השנייה ולהצליח במשחק, מותר להיפגע, מותר לשתף בקושי ומותר לדרוש הזדהות - מצד שני גם מותר לנסח בצורה לא מוצלחת, הדברים האלה לא מצביעים על כך שאתם לא מתאימים והכל חייב להיגמר, הם מצביעים על כך שיש לכם על מה לעבוד ביחד
. זה לא באופן רלוונטי אך ורק לקטע עם נלה אלא בכללי מול בני אדם
.

StriX Starlight

New member
מזדהה לחלוטין עם הערסופוביה.

אני מבועתת מהם כל פעם מחדש. התעוזה והמוכנות שלהם לדרוך עלייך, לצרוח עלייך ולהתייחס אלייך כמו זבל ללא סיבה אמיתית, מדהימה אותי. בתור אחת שכל כך רגישה לסביבה שלה, אני לא מסוגלת להבין מאיפה מגיעה אטימות כזאת. מה שכן, אני מתרגלת את ההתמודדות איתם בקטנה בכל פעם שאני מתפוצצת על הערסונים שמשמיעים מזרחית באוטובוס מהפלאפון. עם כל הכבוד לפחד שלי מהם, אני לא מוכנה שיאנסו לי את האוזניים עם הזבל שלהם.

HouseAtreides

New member
קצת התלבטתי אם להגיב..

פשוט כי העייפות אחרי יום עבודה מתיש עושה את שלה. יש יותר מדרך אחת להסביר את המניעים להתנהגותם של ערסים - אני בוחר בדרך שאמורה לעורר אנטגוניזם וכעס, בתקווה שבסוף יהיה ברור מדוע עשיתי זאת. הערס מתייחס לבן שיחו כמו זבל, צורח, מאיים, דורך, משפיל, חונק..... וכל כך למה? פשוט מאד: כי זה עובד! הערס משיג כך את מבוקשו תוך קיצור ההליכים המקובלים. אין לו סיבה לעמוד ככל האדם בתור, לבזבז תאי מוח נדירים ויקרים כדי לנתח מה עובר בראשו של הזולת והאם למשל מתאים לו באותו רגע לסבול עשן סיגריות או לא, האם המוסיקה המזרחית נעימה לאוזניו או לא. קצת צעקות, קצת עיניים, קצת איומים והזולת - הפלא ופלא - יבין מייד שהוא בעצם נולד עם ירע'ול (כלי נשיפה מזרחי...---> http://www.youtube.com/watch?v=MssJO0id8To) ביד. גם הערס הכי כבד פחד בהתחלה להשמיע איומים, אבל ברגע שהוא למד לזהות את החלש ממנו ולהיזהר מהחזק, ברגע שהוא התרגל לנגן את ניגוני האיום מכל זוית אפשרית - כבר ממש ממש לא מזיז לו מה הצד השני חושב. הוא היה "הצד השני" של ערס אחר לא פעם ולא פעמיים, הוא מכיר בדיוק את ההרגשה. את מבוקשו הוא משיג אמרתי? כן, ועוד הרבה יותר מזה! בכל פעם שמישהו מגיב לערס בפחד מופגן, הוא למעשה מזריק בבלי דעת מנה הגונה של אדרנלין לאגו של אותו הערס. מבחינת הערס, זוהי עוד הוכחה אחת מני רבות לכך שישנה אלטרנטיבה לדרך הארוכה והמתישה בה צועדים בני האדם הרגילים בנסיון למצוא מקום של כבוד בין הבריות. איך אפשר לשכנע את הערס להתאמץ ללכת בתרבות כל בשר, אם פליק אחד או איום מרומז ישיגו מבחינתו תוצאה זהה? מסקנה....... כדאי מ-א-ד ללמוד להתגבר על פחד מערסים. רוב הזמן הסדרה הזו מבדרת ומצחיקה אותי מאד. אתמול, לצד ההתפעלות ממשחקו המשכנע של צביקה ה'ערס', הייתי קרוב מאד להתעצבן מהתגובה החלבית של אור להתנהגות הבהמית הזו. כמה הייתי שמח למשל לשמוע בתגובה ל"לא כדאי לך להתעסק איתי, כן?" מ-י-נ-י-מ-ו-ם משהו כמו.. "אתה פונה אלי לייעוץ, ועכשיו פתאום *אני* מתעסק איתך? חוצפן! טוב, שב במקום, נגיד שלא שמעתי אותך." אבל אני לא הייתי מסתפק בפחות מ: "כאן לא שכונת הפחונים שלך בחאלב. כאן יש מוסדות מסודרים לעבריינים, למקרה שעוד לא עברת בהם. עוד איום אחד כזה ואני נוסע מייד למשטרה. ברור לך שאתה מוקלט, כן?" אם הערס עדיין לא הבין איפה הוא נמצא ומול מי הוא עומד (נדיר מאד מעל גיל צבא!), כנראה אין מנוס מלהתלונן באמת במשטרה, ובאמת להקליט אותו (יש עט /מצלמה בפחות מ- 10$).

בשום פנים ואופן

לא לרדת לרמה של הערות גזעניות ( "שכונה בחאלב"
?), זה לא מתקבל על דעת
. כמו כן בגדול עף לי התריס מחפירותיך, המון תובנות מרשימות
.

HouseAtreides

New member
והנה הנה אני נאלץ להצביע על הנקודה ../images/Emo178.gif

שכל כך קיויתי שלא יהיה צורך מצידי להזכיר. צביקה הערס הצהיר קבל עם ועולם, אאל"ט בתגובה לשאלה על מוצאו המרוקאי, שהוא בכלל "חלבי" (מה שבעיני נראה כהברקה יוצאת מן הכלל מצידו או מצד מי שכתב לו את הטקסט, שרק מדגישה את האוטנטיות של דמות הערס). תשאלי מדוע ערס מצוי, צבר לא פחות ממני ובעל הארד דיסק מוגבל למדי בנפחו, לא זו בלבד שיזכור מאיזו מדינה הגיעו הוריו (סביר יותר להניח שאלה היו אפילו הורי-הוריו), אלא באיזו פאקינג עיר או כפר באותה מדינה חיה "המשפחה". תשאלי, ואם לא תהיה בטוחה שאת יודעת את התשובה, אני מבטיח לענות. רק כדי לנקות כל חשד לגזענות מצידי (באמת שאיני גזען, אבל - ואין כל סתירה - אני גם לא אוהב פוליטיקלי קורקט מופרז וכובל), אוסיף ואומר כי באותה מידה שהערס התרעם שהוא אינו מרוקאי אלא חלבי, ערס (צבר דור שני) אחר יכול להתרעם על כך שאינו רוסי אלא ליטאי, או אינו רומני אלא בוטושאני, וכו' וכו'. התשובה לשאלה לא תשתנה בהרבה, אם בכלל.

elcool

New member
אור - ממה שסיפרתי לי

היה לך פחד מגבהים - הלכת לקפוץ ממטוס. היה לך פחד מחרקים - החזקת ג'וק. אתה באופן אקטיבימעצב את האישיות שלך ומנסה לשפר את עצמיך. זה בדיוק מה ניסיתי להגיד. ניתן לטעון אולי שהכניסה לתוכנית היא איזה רצון להשתנות... אבל הבנתי שחברים שלו דחפו אותו חזק לשם או משהו... אני לא יודע בדיוק מה הלך שם.

deathOrat

New member
האם אתה לא חושב שהדרך הטובה ביותר להתמודד

עם בעיה חברתית היא להיכנס ללוע הארי? אני מבין וגם רואים על אלכס שהוא עושה את רוב אם לא כל מה שאומרים לו למעשה הכביכול פ'טיש שלו למאה ה19 הוא תוצר של הבית שלו אבל הוא כולה בין 19, אני משער שהוא מנותק חברתית לחלוטין ואני באמת מאמין שאולי הסביבות האירועים האלה גם אם לא ישפיעו עליו באופן מידי הם יתנו לו הרגשה של תשומת לב לפעמים חיובית ולפעמים שלילית וזה לא חייב לעבוד בניסיון הזה אבל אני אשאל אותך אתה מאמין שהוא מבין שצוחקים עליו או לא? אם הוא לא מבין אז אני מקווה שאתם מסבירים לו בדרכי נועם את המצב. אם הוא מבין(כפי שאני משער) תשאלו את עצמכם מה הם הברירות בתוך עולמו של אלכס ואני מאמין שתקבלו סוג של תשובה הרי אתם מכירים אותו יותר טוב מאיתנו.

זה טלוויזיה

הם צריכים לפעמיים לנתב את האימפקט לטובתם. אם קורה משהו הם צריכים לנפח אותו הם צריכים ליצור עניין, לא הכל פיור זה ברור. לגבי אלכס מדובר בטיפוס, זה טיפוס שמדבר אחרת ומתנהג אחרת ונראה אחרת. והוא לא משחק זה מי שהו מגה חנון. וככזה הוא אינדבידואל וסוג של קוריוז דעתן מצחיק כזה. ואנשים נעים בין אמפתיה לגיחוך לגביו. אני לא חושבת שההפקה הייתה צריכה להתאמץ איתו "לסחוט אותו" כדי להוציא ממנו. בשביל זה הוא מאוד נוח הוא עושה את כטבע שני. בעונה הראשונה לאיציק היה את הקטע התראטרלי הגובל בסוג של אוטיזים ונאיביות אין קץ. וגם הוא היה מסמר העונה הבעיה שאחריה עונה הראשונה התוכנית עלתה למדיום מטורף וככה איצקוביץ לא קיבל את התהודה לה זכה מר אלכס. ו

כל אחד והאישיות שלו

אני לא מבינה מה הבעיה ולמה אתם מחפשים פאקים באנשים בכלל, אלכס מדהים, יש בו קסם שכבש אותי, הוא כל כך מותק! אז הוא לא נפגש אתכם ולא מדבר איתכם פעם בכמה שבועות סו וואט? מה כואב לכם לעזאזל. שהוא חביב על הקהל יותר מכם? שהוא בגמר ואתם לא? הוא עשה שינוי עצום וזה מה שמשנה. תאכלו תלב בשקט, באמת.

mass

New member
אלכס הוא פייבוריט כי הוא ענק.

אין פה שום קשר למיינסטרימיות. כשאני רואה את התכנית, וכשאני שומע את היציאות שלו, אין לי מה לעשות מלבד לצחוק, זה די ברור שתפיסת עולמו שונה מהתפיסה של רוב האנשים, רק שהוא לא מתבייש להסתיר זאת. מפריע לך שהוא לא עושה כלום בשביל להשיג פרסום ואהדה? שהוא לא המציא את הדמות שלו? שהוא לא עבד עליה? הוא רץ לראשות הממשלה ועדיין לא השיג יועץ תקשורת? איך בדיוק האנשים האחרים בתכנית עבדו על הדמות שלהם? עשו "מייקאובר"? התלבשו כמו ליצנים וגזרו את השיער שלהם? זה השינוי הכה מיוחל שמישהו שמגיע לבית הזה רוצה? אולי הוא לא רוצה בקשר אתכם? אולי לא נוח לו אתכם? כל מי שלא בקליקה שלכם הוא מעפ-עפן? לפי איך שזה נראה בתכנית יש לו הרבה מה להגיד. אולי לא היה לו מה להגיד לך, לא נורא, תנסה להתגבר. בנוסף מותר לו להיות ילד קטן. משעשע שהטענה באה ממך מכיוון שאני לא רואה מדוע להצטלם בחדר עם כובע צילינדר ומשקפי שמש זה יותר בוגר. קח את זה באיזי. על אלכס תפור תפקיד החנון הרבה יותר מאשר על שאר המתמודדים.

Shazi

New member
אני לא חושבת שבתכנית ריאלטי המתמודד צריך

"לבנות את הדמות שלו", או "לשחק דמות". מה שאנשים אוהבים בתכניות האלה, היא העובדה שה"דמויות" הן אמיתיות- וזו אפילו אכזבה גדולה לגלות שמתמודד ריאליטי הוא לא "אמיתי" (מושג שעולה כמעט בכל תכנית של "האח הגדול"). בנוסף, ההפקה בטח אמרה לכולם בשלב זה או אחר מה להגיד ומה לעשות. חוץ מזה, אתה נכנס פה לנושא הכי בוער של שונאי תכניות הריאליטי למיניהן: העובדה שאנשים הופכים לכוכבים "אינסטנט" בלי לעבוד קשה כדי להגיע לכך. זו אחת המהויות של התכניות האלה... אני גם בכלל לא מופתעת שאלכס לא בקשר איתכם, לדעתי זה עניין אישיותי וכמו שאור אמר, יש לו בעיה שקצרה ידה של תכנית ריאליטי מלפתור.

xcalibur

New member
למה זה נשמע כמו קנאה שמדברת מגרונך?

הרי בתור כזה עוף מוזר כמו שהוא, לבטח אם היו עושים ממנו צחוק כמו שכולם כאן טוענים, הוא לא היה מראה את פרצופו בפרהסיה. אבל תראה אותו, קיבל פרסומת, אנשים רוצים להיות בחברתו, מחלק חתימות, חוגג - נראה שסך הכול העולם מבסוט עליו והוא ממנו, לא? תקן אותי אם אני טועה.

אני לא בטוחה בקשר למה שאתה אומר

נכון, הוא קיבל פרסומת, אבל זה נראה לי שיותר צוחקים עליו מאשר איתו. הרי הוא לא איזשהו מודל לחיקוי או דמות להזדהות איתה. הוא אמנם מאוד רציני, אבלמשווק כליצן התורן ותו לא. וגם אנשים שרוצים להיות בחברתו - הם נמצאים שם כי הוא מעניין אותם, או כי הוא סלב השעה?

תביא גם את ירון, יש לו שם משתמש בתפוז

ראיתי הודעה שלו בפורום ריקודי עם לא מזמן, תביא אותו.

למעלה