שרשור פרק

• פותח הנושא svety
  • פורסם בתאריך

Slow Cheetah

New member
אם רצית שיאמרו מה חושבים עליו-

אני חושבת שיש לו סוג של אוטיזם, בתכלס.. משהו לא בסדר בתפקוד הכללי שלו ואין שום קשר בין זה לבין להיות חנון. אפילו הצחוק שלו לא בא לו בקלות ונשמע מוזר. וזה לא בקטע של לרדת עליו, זה פשוט המציאות OO

innocence

New member
זה לא עניין של אופי בכלל,

מאיך שהוא מוצג בתוכנית נראה שאכן יש לו איזו בעית חיברות, שיש בלא מעט מהמקרים אצל אוטיסטים (יש הרבה רמות) או בעלי תסמונת בשם אספרגר. זו לא קללה, זה מצב נתון. כמובן שאי אפשר לדעת, כי אנחנו לא רופאים ומעבר לזה - לא פגשנו אותו מעולם, אבל לדעתי זה לא מאוד לא סביר.

innocence

New member
לא אמרתי שזה בהכרח אוטיזם,

גם אמרתי שקטונתי מלאבחן את המחלה, אבל יש הרבה מאוד "נספחים" לאוטיזם, הרבה מאוד רמות והרבה הפרעות קלות יותר שדומות לקושי החברתי שחווים בעלי אוטיזם. זה גם לא הופך אותו לאדם רע, או נחות, פשוט לאדם שונה.

Saladin

New member
שיש הרבה נספחים לאוטיזם רק מראה

שלא חסרים פסיכולוגים ופסיכיאטרים שממהרים לתייג בני אדם בכל מיני תוויות כי הם מרוויחים מזה מן הסתם, וגם שלא חסרים אהבלים וקקות קטנות שיאמינו לכל התיוגים האלה. זה כל מה שזה מראה.

HouseAtreides

New member
מה האגרסיביות הזו? ../images/Emo6.gif

בכל אופן אני מסכים שרצוי להטיל ספק בריא בכל דבר, כולל אמירות שנשמעו מפי אנשי מקצוע. אישית כבן של עובדת סוציאלית יצא לי לא אחת לשמוע בבית, בעת ויכוחים שעלו לטונים קצת גבוהים, כל מיני "אבחנות" ומושגים מקצועיים מתוך ספרי DSM, מחלות נפש ומה לא... כן, גם סוגים שונים של אוטיזם היו בין האמירות האלו, למשל כשהתחלתי להימנע ממסיבות ריקודים של כיתה ז'... (ממש ממש פחדתי לרקוד! וככל שעבר הזמן ושאר הילדים התנסו בזה והתגברו על הפחד בניגוד אלי, נוצר מצב שבכל מסיבה כל העיניים הופנו דווקא אלי, וכולם ניסו לשכנע דווקא אותי לרקוד - מה שעוד יותר הגביר את האנטגוניזם שלי כלפי העניין) לקח לי באמת שנים עד שהפנמתי שהשימוש במושגים האלה היה מניפולציה אחת גדולה מצידה, שנועדה פשוט להכניע אותי באותו ויכוח (הייתי ילד לא קל, אני מודה). טוב נו, בקריאה חוזרת נראה שעשיתי מהסיפור הזה יותר גרוע ממה שהוא היה. כל אמא וכל אבא מפעילים מניפולציות על צאצאיהם. פשוט, לעובדות סוציאליות יש כלים הרבה יותר מתוחכמים לכך מאשר לאמא הפולניה הקלאסית שכל מה שעומד לרשותה הוא "אתה מעליב אותי כשאתה לא אוכל....". בכל אופן, אני מציע לחשוב פעמיים ושלוש לפני ש"מאבחנים" מישהו על רגל אחת
כי קשה לשער לעיתים מהן ההשלכות.

../images/Emo124.gif: שימו ../images/Emo23.gif, שימו ../images/Emo23.gif.

בואו נקפל את הדיון בנושא אלכס ובעיותיו כאן, פשוט נפסיק להגיב להודעות בנושא - במיוחד לגולשים שבעקביות הוכיחו את חוסר היכולת והרצון שלהם לנהל דיונים בצורה מכובדת
. שיהיה לאלכס המון בהצלחה בכל התחלותיו, בין אם השקפה כזאת או אחרת שלנו נכונה או לא
! בואו נתרכז בעצמנו רבותי
. הנושא מאוס, לעוס, מעיק, מכוסה מא' עד ת' ושלום על ישראל
. HouseAtreides, דיברת דברי חכמה רלוונטיים לכלל החיים. בואו ניתן לשרשור הזה לשקוע עכשיו
.

Saladin

New member
עצם הדיון כולו היה לא מכובד.

ולי בהחלט אין שום בעיה להפסיק את הדיון הזה, בהחלט נמאס לי ממנו.

קרקלה

New member
כן, אבל המראה הזה מקובע ללפני 30 שנה

חנונים מתלבשים כמו שאמא שלהם מלבישה אותם. דמות החנון התקבעה בסרטים כפי שנראתה לפני כמה עשורים. האמהות אז היו מלבישות את ילדיהם בצורה מיושנת, כמו זקנים, כי זה היה הטעם שלהן. גם הדימוי התיישן. אין אף חנון שנראה ככה. היום בשביל להשיג שלייקעס או פפיון צריכים ללכת לחנויות מיוחדות. צריכים המון מודעות אופנתית בשביל להתלבש חנוני... היפסטרים עושים את זה, לא חנונים. היום איך חנון לבוש? לבוש כמה שיותר גנרי. חולצה מהוהה עם כיתוב כמו "active" עליה, מכנסיים בגזרות לא מחמיאות שקנו בחנות לא ממותגת כלשהי ונעלי/סנדלי הרים. לא יודעת מה יש לחנונים עם הרים, אבל כנראה שהרבה...

stagadish2

New member
זה אפילו די מודרני יחסית לתקופה שהוא חי בה

(האמת שאני בעד שהוא יפגין כאן נוכחות. יהיה מעניין לשמוע את הצד שלו. תפסיקו לשים אותו אוטומטית בעמדת נחיתות ולחשוב שהוא לא יעמוד בזה ויושם ללעג וכו'. אם הוא עבר שינוי כל כך גדול הוא יהיה מסוגל להתמודד עם קצת ביקורת.)

למעלה