דוקטור הו (2005) ⏳🌌🐌

didalf

Well-known member
( יש יתרון אחד שעדי|חזיר| לא הצטרפה לצפיה, וזה שאני יכולה לצפות בפרק הבא בתור ולהגיד שזה לא אומר שאתם צריכים למהר לצפות בו גם, כי אני אחכה, ואף אחד לא יתלונן על זה :p )
ניניניני את מתה שאני אצפה איתך

Lion_Heart

Well-known member
פרק 1X06
Dalek
צפה בקובץ המצורף 115691
( יש יתרון אחד שעדי|חזיר| לא הצטרפה לצפיה, וזה שאני יכולה לצפות בפרק הבא בתור ולהגיד שזה לא אומר שאתם צריכים למהר לצפות בו גם, כי אני אחכה, ואף אחד לא יתלונן על זה :p )
tbh אזי חושב שזאת קריאת תיגר!
קצת חבל שלא היתה להם מודעות לספוילרים אז, כי אולי היה עדיף לא לקרוא לפרק בשם הזה ולעשות הפתעה מרגשת (אני מניחה) לפחות לצופים של הסדרה הישנה יותר.
בכל אופן זה פרק לא רע, בעיקר הקטע שהדאלק משתנה ומרגיש רגשות בגלל ה-DNA של רוז, ובגלל שזה מנוגד למהות שלו אז זה רק גורם לו סבל גדול והוא מעדיף למות.
והדוקטור נאלץ להקריב את חייה של רוז בשביל להציל את האנושות.
ולרגע זה מצחיק שהדאלק כאילו מובס רק כי הוא לא בנוי לעלות במדרגות (אבל אז כמובן מסתבר שהוא יכול לרחף).

* גאה בעצמי שזיהיתי מייד את החיילת המתולתלת היפה, ששיחקה גם את החברה של דניאל בסטארגייט!
פרק די אפל, שחושף את הצד האפל והרצחני של הדוקטר ושנאתו ל...ל...מה שדאלקים לא יהיו,

Lhuna3

Well-known member
tbh אזי חושב שזאת קריאת תיגר!
ניניניני את מתה שאני אצפה איתך
:-D:-D
אבל לא! אני הבנתי כבר שאת צודקת ואנחנו באמת לא מתאימות לצפיה משותפת, את היית משגעת אותי. הדרישות שלך קשות לי מידי.
אני כן רוצה שתצפי בזה בשבילך, ולהוכחה אם תרצי להצטרף לעונות של טננט אני מוכנה אהיה לפרוש מהצפיה המשותפת (אני אצפה בצד בקצב שלי אבל לא אכתוב על הפרקים ורק אגיב פה ושם למה שאתם תכתבו)(אבל אני יודעת שאת לא בעניין, זה בסדר. רק לידיעה.)

פרק 1X06
פרק די אפל, שחושף את הצד האפל והרצחני של הדוקטר ושנאתו ל...ל...מה שדאלקים לא יהיו,
אמממ הייתי אומרת ששנאתו מאוד מובנת ודי מוצדקת, לא? כי תכלס מה שהם היו זה מכונות השמדה בעלות תודעה.

Lion_Heart

Well-known member
:-D:-D
אבל לא! אני הבנתי כבר שאת צודקת ואנחנו באמת לא מתאימות לצפיה משותפת, את היית משגעת אותי. הדרישות שלך קשות לי מידי.
אני כן רוצה שתצפי בזה בשבילך, ולהוכחה אם תרצי להצטרף לעונות של טננט אני מוכנה אהיה לפרוש מהצפיה המשותפת (אני אצפה בצד בקצב שלי אבל לא אכתוב על הפרקים ורק אגיב פה ושם למה שאתם תכתבו)(אבל אני יודעת שאת לא בעניין, זה בסדר. רק לידיעה.)

פרק 1X06

אמממ הייתי אומרת ששנאתו מאוד מובנת ודי מוצדקת, לא? כי תכלס מה שהם היו זה מכונות השמדה בעלות תודעה.
אמרתי "לא מוצדקת"? אני בעצמי חושב שהם דיי דוחים והם היו צריכים להישאר מתים בתור גזע...

didalf

Well-known member
וואי הדרישות שלי מזה לא היו קשות מידי הן היו מאד שפויות חוץ מאיזה פעם שטסתי לחו"ל וגם אז עשיתי מזה מאמץ.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
פרק 1X06
Dalek
צפה בקובץ המצורף 115691
אני מודה שאת באמת מאוד לא לוחצת על הקצב
קצת חבל שלא היתה להם מודעות לספוילרים אז, כי אולי היה עדיף לא לקרוא לפרק בשם הזה ולעשות הפתעה מרגשת (אני מניחה) לפחות לצופים של הסדרה הישנה יותר.
לא חשבתי על זה ככה.
לי בכל מקרה זה לא ספלייר שום דבר כי בצפייה ראשונה לא היה לי מושג על דאלקים.
בכל אופן זה פרק לא רע, בעיקר הקטע שהדאלק משתנה ומרגיש רגשות בגלל ה-DNA של רוז, ובגלל שזה מנוגד למהות שלו אז זה רק גורם לו סבל גדול והוא מעדיף למות.
איכס DNA של בני אדם
והדוקטור נאלץ להקריב את חייה של רוז בשביל להציל את האנושות.
קצת טיפשי לדעתי שהוא מקריב את רוז בשביל להציל את האנושות אבל אז כשהוא מגלה שהיא עדיין בחיים כן פותח את הדלתכי הוא לא יכול להקריב אותה שוב. למרות שבשלב הזה הוא יכול להניח שהדאלק פשוט יהרוג את רוז אחרי שהוא יפתח את הדלת.
ולרגע זה מצחיק שהדאלק כאילו מובס רק כי הוא לא בנוי לעלות במדרגות (אבל אז כמובן מסתבר שהוא יכול לרחף).
קראתי שהיו כמה דברים שהתייחסו אליהם בכוונה כי אנשים חשבו שהם מצחיקים לגבי הדאלקים. אחד מהם זה העניין שנראה שהם לא יכולים לעלות במדרגות. דבר אחר זה הפומפה שיש להם (ובפרק ראינו למה היא משמשת).
* גאה בעצמי שזיהיתי מייד את החיילת המתולתלת היפה, ששיחקה גם את החברה של דניאל בסטארגייט!
אאאאאהההההההההה
ידעתי שהיא מוכרת לי אבל לא הבנתי מאיפה.
אבל היא לא הייתה חיילת.

בעניין הזה, לא ברור איך בסוף הפרק היא משתלטת על הארגון של המיליארדר ויכולה להורות על החיילים לתפוס אותו ולמחוק לו את הזכרונות.

אגב, הפרק מתרחש ב2012. לא ממש ברור למה דווקא אז. בין היתר כי נאמר שהדאלק הזה בשבי כבר שנים רבות והגיוני שהוא שידר לפני כן.
אבל זה מצחיק כי גם בהמשך הסדרה הדוקטור נוסע לשנה 2012 (כלומר לפני שהם באמת מגיעים לשנה הזאת).

החלק הכי מרשים בפרק הוא הכעס של הדוקטור. השחקן עשה עבודה מעולה בלהציג את זה. והדוקטור הגיע עד למצב שהוא מוכן לירות על הדאלק גם כשהוא משתזף בשמש.

יש קטע שרוז מדברת עם אדם על כך שהוא חולם על לבקר עולמות אחרים ומשתמע שהיא עשתה את זה.
אבל תכלס היא לא. עד כה בסדרה הכי רחוק שהיא הגיעה גאוגרפית זה להיות מעל כדור הארץ.

Lhuna3

Well-known member
אאאאאהההההההההה
ידעתי שהיא מוכרת לי אבל לא הבנתי מאיפה.
אבל היא לא הייתה חיילת.
וואי אני לא מאמינה שאני זיהיתי ואתה לא!
בעניין הזה, לא ברור איך בסוף הפרק היא משתלטת על הארגון של המיליארדר ויכולה להורות על החיילים לתפוס אותו ולמחוק לו את הזכרונות.
זה באמת מוזר.
אגב, הפרק מתרחש ב2012. לא ממש ברור למה דווקא אז. בין היתר כי נאמר שהדאלק הזה בשבי כבר שנים רבות והגיוני שהוא שידר לפני כן.
אבל זה מצחיק כי גם בהמשך הסדרה הדוקטור נוסע לשנה 2012 (כלומר לפני שהם באמת מגיעים לשנה הזאת).
למה אתה זוכר ספציפית שהם מגיעים שוב בהמשך לשנה הזאת?
אתה זוכר את כל השנים שהם הגיעו אליהן? |שפם|
החלק הכי מרשים בפרק הוא הכעס של הדוקטור. השחקן עשה עבודה מעולה בלהציג את זה. והדוקטור הגיע עד למצב שהוא מוכן לירות על הדאלק גם כשהוא משתזף בשמש.
אני מסכימה, הוא שיחק טוב.
(ואם הדאלק לא היה בוחר למות מעצמו והם היו משאירים אותו חי בסוף הפרק אני הייתי מאוד מתעצבנת על זה, אז מזל שזה לא מה שקרה).
יש קטע שרוז מדברת עם אדם על כך שהוא חולם על לבקר עולמות אחרים ומשתמע שהיא עשתה את זה.
אבל תכלס היא לא. עד כה בסדרה הכי רחוק שהיא הגיעה גאוגרפית זה להיות מעל כדור הארץ.
אפשרי שבין פרק 4 ל-5 הם היו בעוד מקומות, לא?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
וואי אני לא מאמינה שאני זיהיתי ואתה לא!
זה לא כל כך מפתיע.
קודם כל אני לא ראיתי את הפרקים איתה בסטארגייט עכשיו.
שנית - זה לא שאני כזה מעולה בלזהות אנשים.

למה אתה זוכר ספציפית שהם מגיעים שוב בהמשך לשנה הזאת?
אתה זוכר את כל השנים שהם הגיעו אליהן? |שפם|
אני ממש לא זוכר הכל,
פשוט אני זוכר את הפרק שהדוקטור העשירי היה באולימפיאדה בלונדון. שהייתה ב2012.
אני מסכימה, הוא שיחק טוב.
(ואם הדאלק לא היה בוחר למות מעצמו והם היו משאירים אותו חי בסוף הפרק אני הייתי מאוד מתעצבנת על זה, אז מזל שזה לא מה שקרה).
כן זה טוב שזה לא קרה.
במיוחד כי זה היה בדאלק האחרון ועכשיו כשהוא מת אז זהו אין יותר דאלקים ולא צריך לדאוג לגביהם לעולם...
אפשרי שבין פרק 4 ל-5 הם היו בעוד מקומות, לא?
באופן כללי אפשרי מאוד שהם באמת היו בעוד מקומות שלא ראינו. כלומר לא אמרו משהו כדי להבהיר את זה, אבל גם לא אמרו משהו ששולל את זה.
אבל דווקא בין פרק 4 לפרק 5 הם לא היו בעוד מקומות כי אלו שני החלקים של הפרק עם הסלית'ין.
אז אם הם היו בעוד מקומות עד כה זה היה בין פרק 3 לפרק 4 או בין פרק 5 לפרק 6.
אני גם רוצה להאמין שבכל זאת לפעמים הדוקטור לקח את רוז למקומות שבהם היא לא הייתה בסכנת מוות לפני סוף הביקור.

Lhuna3

Well-known member
פשוט אני זוכר את הפרק שהדוקטור העשירי היה באולימפיאדה בלונדון. שהייתה ב2012.
שיט, למה אני לא זוכרת את זה |חבול|
במיוחד כי זה היה בדאלק האחרון ועכשיו כשהוא מת אז זהו אין יותר דאלקים ולא צריך לדאוג לגביהם לעולם...

אז אם הם היו בעוד מקומות עד כה זה היה בין פרק 3 לפרק 4 או בין פרק 5 לפרק 6.
כן, התבלבלתי בפרקים אבל זה מה שהכוונתי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הקדמתי מכה לתרופה
הולי שיט, לא זכרתי שסיימון פג בפרק בתור העורך. (וזה כבר אחרי שהוא עשה דברים כמו Shaun of the Dead)
חוץ מזה גם טמסין גרג בתפקיד האחות (הייתה בהרבה דברים אבל אני זוכר אותה בעיקר מEpisodes)
ה"עיתונאית" השחורה (מצטער) הייתה מוכרת לי אבל לא זיהיתי ממה. מסתבר שהיא הייתה בהמון דברים. בין היתר ב9 פרקים של סוכני שילד.
גם ה"עיתונאית"/מרגלת הלבנה הייתה לי מוכרת ואז גיליתי בIMDB שהיא שיחקה את בעל זבוב בGood Omens.

לגבי הפרק:
חוקי המסע בזמן כרגיל מאוד מוזרים.
הדוקטור יודע את כל ההיסטוריה, אבל היה שינוי ענקי על תרבות ענקית בתקופת זמן של איזה 100 שנים (ולא נאמר שזה נגרם ממסע בזמן) ואיכשהו הוא פיספס את זה.
איך אתה יכול "לדעת" את ההיסטוריה אם היא יכולה להשתנות? כלומר מה אתה בעצם יודע?
אני מבין אם זה שינויים שנגרמים מישות אחרת שנעה בזמן, אבל ברוב המקרים זה לא.

הקטע של האנשים המתים הקפואים שעדיין מתפקדים (בגלל הצ'יפ) הזכיר לי את הגופות שעדיין נעות בפרק 3 - וגם ספציפית את הגיבורה של הפרק ההוא שהצילה אותה אחרי שכבר הייתה מתה.
בעצם גם בפרק ההוא מישהי נפרדת הצילה את הדוקטור ורוז. לפחות כאן מי שהצילה אותם לא מתה.

אז אדם מתברר כמניאק קטן שחושב על טובתו. האם הביאו אותו לפרק רק כדי להראות עד כמה רוז טובה?
אם כי היא יצאה דבילית קצת שהיא סמכה עליו עם המפתח לטארדיס - אגב, אם אני סומך על מישהו עם מפתח לאוטו או בית שלי אני ממש אתעצבן אם האדם הזה אז ילך ויתן את המפתח לאדם אחר בלי האישור שלי.

עכשיו שאני חושב על זה - כשאדם התקשר חזרה בזמן לבית של ההורים שלו האם הוא התקשר לזמן שממנו הוא הגיע? כלומר ל2012? כי הטלפון היה מכוון להתקשר לשנה שממנה רוז הגיעה (שם עכשיו כבר 2006 נראה לי כי עברה שנה). אז האם אדם בעצם הגיע עכשיו חזרה למשפחה שלו 6 שנים לפני שהוא פגש את הדוקטור? או אולי הטלפון מזהה את נקודת הזמן שממנו המשתמש בו הגיע ומתקשר אליה?

נקודות:
יש את ערוץ באד וולף. ומדווחים שם שהפרצוף של בו בהריון.
פרט טריוויה מעניין מIMDB:
Russell T. Davies originally set out to write this episode from Adam's perspective, watching the adventure unfolding from his point of view (exactly as Rose did in Rose (2005)) and seeing both the Doctor and Rose as enigmatic, frightening characters. He even gave this outline a working title: "Adam", just as the first episode was named after Rose.

Lhuna3

Well-known member
הולי שיט, לא זכרתי שסיימון פג בפרק בתור העורך. (וזה כבר אחרי שהוא עשה דברים כמו Shaun of the Dead)

חוץ מזה גם טמסין גרג בתפקיד האחות (הייתה בהרבה דברים אבל אני זוכר אותה בעיקר מEpisodes)
את שניהם גם אני זיהיתי.
ה"עיתונאית" השחורה (מצטער)
גזען!
לגבי הפרק:
חוקי המסע בזמן כרגיל מאוד מוזרים.
הדוקטור יודע את כל ההיסטוריה, אבל היה שינוי ענקי על תרבות ענקית בתקופת זמן של איזה 100 שנים (ולא נאמר שזה נגרם ממסע בזמן) ואיכשהו הוא פיספס את זה.
איך אתה יכול "לדעת" את ההיסטוריה אם היא יכולה להשתנות? כלומר מה אתה בעצם יודע?
אני מבין אם זה שינויים שנגרמים מישות אחרת שנעה בזמן, אבל ברוב המקרים זה לא.
שאלה טובה.
אבל אני יכולה להמציא לזה תשובות, למשל:
גם בהיסטוריה "המקורית" (כלומר קו הזמן שקיים לפני ההתערבות של הדוקטור בפרק הזה) החלק הזה "תוקן" איכשהו, כלומר החייזר המגעיל הזה הובס (ע"י מישהו אחר, או אפילו ע"י אותה בחורה, שהגיעה למידע הזה באופן אחר) והאנושות חזרה לשגשג.
אז היה נגיד פרק זמן של 100 או יותר שנים של נסיגה כזאת, אבל מתוך כל מיליארדי המליארדים של ההסיטוריה הכוללת זה היה פרק זמן זניח ובסופו של דבר נשכח. הגיוני שאין לדוקטור במוח כל דבר שקרה בהיסטוריה בכל תקופה קצרה כזאת.

לשאלה הכללית: "מה אתה בעצם יודע, אם ההיסטוריה יכולה להשתנות?"
אפשר להשיב שהוא יודע את מה שנכון "עד עכשיו" שמוגדר לפי קו הזמן של עצמו. (שיכול לכלול חלקים מהרבה קווי זמן שונים של המציאות ככלל).

אז אדם מתברר כמניאק קטן שחושב על טובתו. האם הביאו אותו לפרק רק כדי להראות עד כמה רוז טובה?
לא יודעת, האמת שלא זכרתי בכלל את הדמות שלו ושהדוקטור לוקח אותו איתם בטארדיס.
אבל מהרגע שהוא אמר לה שהוא כאילו לא מרגיש טוב, היה נראה לי ברור שיש לו כוונות רעות והוא משקר לה.
אם כי היא יצאה דבילית קצת שהיא סמכה עליו עם המפתח לטארדיס - אגב, אם אני סומך על מישהו עם מפתח לאוטו או בית שלי אני ממש אתעצבן אם האדם הזה אז ילך ויתן את המפתח לאדם אחר בלי האישור שלי.
|כן| לגמרי.
עכשיו שאני חושב על זה - כשאדם התקשר חזרה בזמן לבית של ההורים שלו האם הוא התקשר לזמן שממנו הוא הגיע? כלומר ל2012? כי הטלפון היה מכוון להתקשר לשנה שממנה רוז הגיעה (שם עכשיו כבר 2006 נראה לי כי עברה שנה). אז האם אדם בעצם הגיע עכשיו חזרה למשפחה שלו 6 שנים לפני שהוא פגש את הדוקטור? או אולי הטלפון מזהה את נקודת הזמן שממנו המשתמש בו הגיע ומתקשר אליה?
טוב זה כבר אובר-תי'נקינג לדעתי, אבל אני מניחה שזה מתקשר לזמן שהוא יצא ממנו פחות או יותר.
נקודות:
יש את ערוץ באד וולף. ומדווחים שם שהפרצוף של בו בהריון.
אוי לא שמתי לב שהערוץ נקרא באד וולף!
אבל איך פרצוף יכול להיות בהריון? :-D
פרט טריוויה מעניין מIMDB:
Russell T. Davies originally set out to write this episode from Adam's perspective, watching the adventure unfolding from his point of view (exactly as Rose did in Rose (2005)) and seeing both the Doctor and Rose as enigmatic, frightening characters. He even gave this outline a working title: "Adam", just as the first episode was named after Rose.
זה דווקא יכול היה להיות מגניב. אני לא חושבת שקיבלנו אי פעם פרק של הדוקטור עם קונספט כזה.
מעניין למה ויתרו על זה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
שאלה טובה.
אבל אני יכולה להמציא לזה תשובות, למשל:
גם בהיסטוריה "המקורית" (כלומר קו הזמן שקיים לפני ההתערבות של הדוקטור בפרק הזה) החלק הזה "תוקן" איכשהו, כלומר החייזר המגעיל הזה הובס (ע"י מישהו אחר, או אפילו ע"י אותה בחורה, שהגיעה למידע הזה באופן אחר) והאנושות חזרה לשגשג.
אז היה נגיד פרק זמן של 100 או יותר שנים של נסיגה כזאת, אבל מתוך כל מיליארדי המליארדים של ההסיטוריה הכוללת זה היה פרק זמן זניח ובסופו של דבר נשכח. הגיוני שאין לדוקטור במוח כל דבר שקרה בהיסטוריה בכל תקופה קצרה כזאת.

לשאלה הכללית: "מה אתה בעצם יודע, אם ההיסטוריה יכולה להשתנות?"
אפשר להשיב שהוא יודע את מה שנכון "עד עכשיו" שמוגדר לפי קו הזמן של עצמו. (שיכול לכלול חלקים מהרבה קווי זמן שונים של המציאות ככלל).
קודם כל התשובה שלך לא מרגישה לי מספיק מגובשת. אבל כן מגובשת מספיק להתאים להגיון שלהם בסדרה.
כלומר ברור שזה לא הגיוני שמישהו יזכור מיליארדי שנים של היסטוריה בפירוט - בטח לא של כמות עצומה של כוכבים - אבל זה מה שהוא טוען. ואז הוא אומר שהוא אף פעם לא טועה. ואז הוא אומר שהוא טעה כי משהו השתנה. מה הכוונה שמשהו השתנה? כלומר כל דבר עושה שינוי - אבל אם אתה יודע את ההיסטוריה אז אתה יודע על השינויים.
ומה זה "עד עכשיו" בקו הזמן של עצמו אם הוא זז בין זמנים?
יש המון חוסרי עקביות כמו למשל על הארייט ג'ונס. בפרק 5 הוא אומר שהיא תהיה ראש ממשלה 3 קדנציות. אבל אז בעונה 2 הוא גורם לכך שהייתה לה רק קדנציה קצרה אחת.
אם כי זה שינוי שהוא יוצר. וזה אחד המקרים שבהם הוא יוצר שינוי שבטח מאוד משמעותי אבל זה בסדר כשהוא עושה את זה.

עכשיו לגבי הפרק הזה - אנחנו יודעים מפרקי סיום העונה שגם אחרי האירוע הזה דברים בתקופה הזאת לא חוזרים למסלול שהם אמורים להיות בו.
אבל שם אנחנו גם מקבלים הסבר - כי זה קשור לדאלקים שפועלים עם טכנולוגיית מסע בזמן ולכן אפשר לטעון שזה "הגיוני" שהיה שינוי שהדוקטור לא היה מודע אליו.

וכן, אני יודע שאני עושה אובר-ת'ינקינג וזה עדיף לא לעשות את זה בסדרה כזאת.
זה דווקא יכול היה להיות מגניב. אני לא חושבת שקיבלנו אי פעם פרק של הדוקטור עם קונספט כזה.
מעניין למה ויתרו על זה.
אבל זה בדיוק מה שכתוב, שהיה פרק כזה - פרק פתיחת הסדרה המחודשת שהיה מהעיניים של רוז.
וגם קיבלנו משהו כזה אבל שונה בפרק של עונה 2 עם הקבוצה שעוקבים אחרי הדוקטור - כל הפרק היה מהעיניים שלהם.
בעצם גם בלינק הוא פרק כזה.
כמובן ששני אלו הם פרקים שבהם גם יש מעט מהדוקטור.
כלומר כן היה יכול להיות מעניין לקבל עוד פרק שבו הדוקטור הוא ראשי ומופיע הרבה, אבל הסיפור מרגיש שהוא מסופר מנקודת מבט של מישהו חיצוני.

Lhuna3

Well-known member
פרק 1X01
אבל זה בדיוק מה שכתוב, שהיה פרק כזה - פרק פתיחת הסדרה המחודשת שהיה מהעיניים של רוז.
זה לא הרגיש לי "חיצוני" או שונה משאר הפרקים, בכלל לא חשבתי על זה שהוא מוצג מנקודת המבט שלה במיוחד.
אני מניחה שלא ראינו שם סצינות שאין בהן את רוז או שיש בהן רק את הדוקטור, כפי שכן קיים בפרקים אחרים, אבל זה עדיין לא הרגיש יוצא דופן.

פרק כלשהו בעונה 2
וגם קיבלנו משהו כזה אבל שונה בפרק של עונה 2 עם הקבוצה שעוקבים אחרי הדוקטור - כל הפרק היה מהעיניים שלהם.
אתה בטוח בזה? משום מה זכורה לי משם סצינה שהיא לא כזאת (אבל בהחלט יתכן שהזכרון שלי מוטעה פה, ואולי מה שאני זוכרת זה בכלל מפרק אחר).

קודם כל התשובה שלך לא מרגישה לי מספיק מגובשת. אבל כן מגובשת מספיק להתאים להגיון שלהם בסדרה.
כלומר ברור שזה לא הגיוני שמישהו יזכור מיליארדי שנים של היסטוריה בפירוט - בטח לא של כמות עצומה של כוכבים - אבל זה מה שהוא טוען. ואז הוא אומר שהוא אף פעם לא טועה. ואז הוא אומר שהוא טעה כי משהו השתנה. מה הכוונה שמשהו השתנה? כלומר כל דבר עושה שינוי - אבל אם אתה יודע את ההיסטוריה אז אתה יודע על השינויים.
יש המון חוסרי עקביות כמו למשל על הארייט ג'ונס. בפרק 5 הוא אומר שהיא תהיה ראש ממשלה 3 קדנציות. אבל אז בעונה 2 הוא גורם לכך שהייתה לה רק קדנציה קצרה אחת.
אם כי זה שינוי שהוא יוצר. וזה אחד המקרים שבהם הוא יוצר שינוי שבטח מאוד משמעותי אבל זה בסדר כשהוא עושה את זה.

עכשיו לגבי הפרק הזה - אנחנו יודעים מפרקי סיום העונה שגם אחרי האירוע הזה דברים בתקופה הזאת לא חוזרים למסלול שהם אמורים להיות בו.
אבל שם אנחנו גם מקבלים הסבר - כי זה קשור לדאלקים שפועלים עם טכנולוגיית מסע בזמן ולכן אפשר לטעון שזה "הגיוני" שהיה שינוי שהדוקטור לא היה מודע אליו.
בגדול אני מסכימה שיש הרבה חוסר עקביות. חייבת להיות ממהותה של הסדרה.

בכל זאת תגובות לכמה דברים ספציפיים:
אבל זה מה שהוא טוען. ואז הוא אומר שהוא אף פעם לא טועה. ואז הוא אומר שהוא טעה כי משהו השתנה.
זה שהדוקטור אומר/טוען משהו, לא בהכרח אומר שמבחינת היוצרים זאת האמת של הסדרה. כלומר מבחינתי זה שהוא אמר משהו שלא מסתדר זה לא בהכרח "חור בהיגיון", זה גם יכול להיות סתם בטחון עצמי מופרז במה שאתה יכול לדעת.

אוקיי אז קודם כל יש עוד נקודה, שאתה מתייחס לכך ששינויים בהיסטוריה יכולים להיות רק כתוצאה ממסע בזמן - ואתה צודק!
אלא שזה שיש שינוי שלא ידוע לנו שהוא נגרם ממסע בזמן, לא אומר שהוא לא.
ברגע שיש ישות אחת לפחות שזזה גם לאחור בזמן (ואנחנו יודעים גם שזה לא מדויק, אבל נגיד אפילו שזה רק הדוקטור) אז הוא לא יכול לדעת את כל השינויים שזה גורם, כי כל שינוי קטנטן יכול לגרום תגובת שרשרת שאחרי אלפי שנים תביא שינוי ענק.
אז כן, גם אם השתלטות החייזר הזה לא היתה "במקור" היא יכולה להיות תוצאה של מעשי הדוקטור מתישהו ואיפשהו, מבלי שהוא מודע לזה.

עכשיו לגבי "עד עכשיו בקו הזמן שלו":
בוא נגיד שהיקום שלנו הוא עכשיו בקו זמן A.
בקו זמן A, האנושות משגשגת משנת 5000-6000, וזה מה שהדוקטור יודע.
עכשיו הוא נוסע לשנת 2000 ועושה משהו, לא חשוב מה.
כתוצאה מכך נוצר ליקום קו זמן חדש B משנת 2000 והלאה.
קו זמן B נראה דומה לקו A עד שנת 4000, אבל אז מבשיל איזשהו שינוי שהתחיל בגלל אותו ביקור 2000 (נגיד לא נולד מישהו שאמור היה להיוולד) וגורם לכך שמ-4000 והלאה האנושות מתחילה להתדרדר בקו זמן B, ונכחדת בשנת 5000.
אבל הדוקטור עדיין לא חזר לעתיד בקו זמן B, הוא עדיין בסביבות שנות ה-2000 עם רוז (או שרק נסע לעבר).
אז הוא עוד לא יודע על השינוי, כי בקו הזמן הסוביקטיבי שלו (של הגוף שלו) הוא היה בעתיד רק של קו זמן A.
הגיוני?

למעלה