דוקטור הו (2005) ⏳🌌🐌

Lhuna3

Well-known member
פרק 1X08
Father's Day
הפרק הטוב של העונה לטעמי, קצת דחיתי את הצפיה בו כי הוא מרגש אבל עצוב.
הכעס של הדוקטור על רוז מובן, אבל הוא קצת מגזים בהתחלה כשהוא מאשים אותה שהיא תיכננה את זה מראש.
גם היה הזוי לי שהוא כאילו התכוון להשאיר אותה ב-1987 ולא להחזיר אותה לזמן שלה, כי הרי היו יכולות להגרם מזה עוד הרבה צרות (עוד לפני שהוא ידע את ההשלכות המלאות של מה שכבר קרה), אז טוב שהוא הבהיר אח"כ שהוא לא באמת התכוון לעשות את זה.
אני גם אוהבת את הקטע שיש לרגע את שתי הגרסאות של רוז והדוקטור במקום (לא זכור לי עוד מקרה כזה שראיתי בהמשך הסדרה, אבל אולי אני טועה).
בכל אופן החלקים המרגשים והעצובים זה כמובן האינטראקציות המשפחתיות.
כמו כשרוז מגלה שאמא שלה יפתה הרבה את המציאות כשסיפרה לה בילדותה על אביה. וכמובן כשאבא שלה מבין שהיא רוז, ואח"כ כשאמא שלה מבינה, וכמובן כשהוא בסוף עושה את מה שהוא חייב ומקריב את עצמו בשביל להציל את כולם, אבל הוא אסיר תודה על כך שזכה לפגוש אותה.

אה, ולגלות שהילד שהקטן זה מיקי חחחח

טוני החתול

Well-known member
מנהל
פרק 1X08
Father's Day
הפרק הטוב של העונה לטעמי, קצת דחיתי את הצפיה בו כי הוא מרגש אבל עצוב.
באמת?
בשבילי הוא אחד מהפרקים הפחות טובים של העונה. הוא באמת היה מרגש יותר ממה שזכרתי, אבל עדיין לא משהו במיוחד לטעמי.
הכעס של הדוקטור על רוז מובן, אבל הוא קצת מגזים בהתחלה כשהוא מאשים אותה שהיא תיכננה את זה מראש.
לדעתי הוא ממש הגזים.
בין היתר כי חלק מהאשמה היא עליו. הוא היה צריך לדעת שאם היא תהיה במצב שהיא יכולה להציל את אבא שלה אז סיכוי גדול שהיא תעשה את זה. הוא יכל מראש להזהיר אותה שאם היא תעשה את זה אז היא אולי תהרוס את כל העולם (ואז הוא ימות בכל מקרה)
גם היה הזוי לי שהוא כאילו התכוון להשאיר אותה ב-1987 ולא להחזיר אותה לזמן שלה, כי הרי היו יכולות להגרם מזה עוד הרבה צרות (עוד לפני שהוא ידע את ההשלכות המלאות של מה שכבר קרה), אז טוב שהוא הבהיר אח"כ שהוא לא באמת התכוון לעשות את זה.
זה גם היה אובר דרמטי.
אני גם אוהבת את הקטע שיש לרגע את שתי הגרסאות של רוז והדוקטור במקום (לא זכור לי עוד מקרה כזה שראיתי בהמשך הסדרה, אבל אולי אני טועה).
אני גם לא זוכר מצב שהיה את זה.
בכל אופן החלקים המרגשים והעצובים זה כמובן האינטראקציות המשפחתיות.
כן, זה היה מרגש באמת.
במיוחד נגע לי ללב עד כמה זה שבר את רוז להבין שאבא שלה אולי היה בוגד באמא שלה ואיך שהם רבים.
כמו כשרוז מגלה שאמא שלה יפתה הרבה את המציאות כשסיפרה לה בילדותה על אביה. וכמובן כשאבא שלה מבין שהיא רוז, ואח"כ כשאמא שלה מבינה, וכמובן כשהוא בסוף עושה את מה שהוא חייב ומקריב את עצמו בשביל להציל את כולם, אבל הוא אסיר תודה על כך שזכה לפגוש אותה.
זה היה חמוד
אה, ולגלות שהילד שהקטן זה מיקי חחחח
חחחחח הוא היה כזה חמוד.

Lhuna3

Well-known member
פרק 1X09
The Empty Child
לא חשבתי אף פעם שאצפה בפרק על הבליץ של לונדון והוא ירגיש לי אקטואלי ו"קרוב לבית" :-( כשהיתה את האזעקה מיהרתי להחליש כדי לא להבהיל את השכנים שלי.
אבל יש בו גם נחמות: הי קפטן ג'ק! |מאוהב|
אני יודעת שזה נחשב פרק די אייקוני אבל האמת שלא זכרתי ממנו הרבה, אז גם לא זכרתי שפה אנחנו פוגשים אותו לראשונה.
הנערה ננסי שמאכילה את ילדי הרחוב בבתים שדייריהם ירדו למקלטים זה קטע יפה.
וה"ילד" מאוד קריפי וגם ה"מגפה" שהוא מפיץ.
אני מרגישה שיש פה איזו מטאפורה שקשורה לדברים הרעים שקורים במלחמות, אבל לא בטוחה מה היא בדיוק.

המשך בפרק הבא.

Lion_Heart

Well-known member
פרק 1X09
The Empty Child
לא חשבתי אף פעם שאצפה בפרק על הבליץ של לונדון והוא ירגיש לי אקטואלי ו"קרוב לבית" :-( כשהיתה את האזעקה מיהרתי להחליש כדי לא להבהיל את השכנים שלי.
אני יודעת שזה נחשב פרק די אייקוני אבל האמת שלא זכרתי ממנו הרבה, אז גם לא זכרתי שפה אנחנו פוגשים אותו לראשונה.
אני מרגישה שיש פה איזו מטאפורה שקשורה לדברים הרעים שקורים במלחמות, אבל לא בטוחה מה היא בדיוק.

המשך בפרק הבא.
פרק סופר קריפי, שכלל עובדה שאני שלא זוכר אם היתה טעות, או תוקנה אחר כך, שהטלפון החיצוני של הטארדיס לא עובד...והשורה "are you my mommy" מעולם לא נשמעה מלחיצה יותר! מעולם לא הייתי מעריץ גדול של קפטן ג'ק, אז הוא בשבילי היה פרט שולי...כרגע

Lhuna3

Well-known member
פרק סופר קריפי, שכלל עובדה שאני שלא זוכר אם היתה טעות, או תוקנה אחר כך, שהטלפון החיצוני של הטארדיס לא עובד...והשורה "are you my mommy" מעולם לא נשמעה מלחיצה יותר! מעולם לא הייתי מעריץ גדול של קפטן ג'ק, אז הוא בשבילי היה פרט שולי...כרגע
אני זוכרת פעם אחת נוספת שהיה שימוש בטלפון הזה (בפרק של דוקטור 11).
בסדרה הישנה הוא היה בשימוש יותר משמעותי?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כן זה מוזר. ואפילו לא הייתה להם כיפת ברזל.
hey good looking
לחלוטין אייקוני וזכרתי די הכל. רק לא זה שננסי עוזבת את הבית הזה עם הדוקטור ואחר כך חוזרת. כלומר זכרתי שהיא עוד בבית הזה בפרק הבא, אבל היה לי מוזר שהיא עזבה וחזרה.
כן זה חמוד. והדוקטור זיהה נכון שזה בא בעקבות אובדן משלה.
וואי כזה קריפי.
הקטע של האנשים בבית חולים עם המסכות שבהתחלה הדוקטור חושב שהם לובשים מסכות.
ואז גם הקטע שהרופא שם שואל את הדוקטור מה הוא חושב שהוא חושב שהוא גורם המוות שלהם ואז הוא מגלה לו שהם בעצם לא מתים.
והחלק הכי מזעזע ויזואלית שאני ממש זוכר את התחושה של הבהלה שהייתה לי בצפייה מקורית בפרק - כשהרופא עצמו נכנע למחלה וגדלה לו מסכה כזאת על הפנים.
פרק סופר קריפי, שכלל עובדה שאני שלא זוכר אם היתה טעות, או תוקנה אחר כך, שהטלפון החיצוני של הטארדיס לא עובד...
בהמשך רואים שהטלפון החיצוני של הטארדיס פועל? כי אני לא זוכר את זה.
והשורה "are you my mommy" מעולם לא נשמעה מלחיצה יותר!
וואי זה סופר מלחיץ. ושורה מעולה, מלחיצה ואייקונית.
אם הייתי שם מסכת אב"כ על הפנים מתישהו ב20 שנה האחרונות הדבר הראשון שהייתי עושה זה לומר את השורה. גם אם לא היה אף אחד בסביבה שהיה מבין את הרפרנס.
מעולם לא הייתי מעריץ גדול של קפטן ג'ק, אז הוא בשבילי היה פרט שולי...כרגע
אז אני מאוד אוהב את קפטן ג'ק הארקנס ומאוד אהבתי לפגוש אותו.

באופן כללי הרעיון של הפרק הוא מעולה והביצוע מעולה. וזה סטיבן מופאט מוכיח את יכולתו כפי שהוא יעשה עוד ועוד בעתיד (ואחר כך יוכיח שהוא טוב יותר בסיפורים שעומדים בפני עצמם מאשר בעלילות ארוכות יותר).
הרעיון הקריפי של הילד הקטן שמחפש את אמא שלו מעולה גם כי הוא נוגע ללב כל כך. זה ילד קטן שמחפש את אמא שלו וחלק בי נשבר כשאני שומע אותו וכשכולם בורחים ממנו בלי לעזור לו.
ונוסף לזה הדמות הפלרטטנית של קפטן ג'ק שמוסיף משהו אחר לפרק. ונראה לי פעם ראשונה שאנחנו פוגשים מישהו אחר שנוסע בזמן.

Lhuna3

Well-known member
פרק 1X10
The Doctor Dances
משום מה היה לי בזכרון שג'ק רוקד בסוף עם הדוקטור, אבל כנראה שזה קורה בפרק אחר (או שקרה רק בדימיוני).
יפה לג'ק להקריב את עצמו בשביל להציל את האנושות, למרות שכשקיבל את ההחלטה כנראה חשב שיצליח להנצל מזה. (ובסוף באמת ניצל).
זה חמוד שרוז מנסה להתחיל לפלרטט קצת עם הדוקטור, וגם שהדוקטור קצת מפגין קינאה בהתלהבות שלה מג'ק.

למעלה