התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

optometrykid

New member
תודה על האינפורמציה nick eb5

היה לי את הבדיקה הגופנית לפני שבוע. הבדיקה היא ב"מרכז וולפסון" בירושלים. הבידקה עולה 1460שקל ועוד 110 שקל על החיסון.
הרופא לא שואל שאלות לגבי המצב המנטלי שלך.
אתה עושה בדיקת דם (האחות שם אמרה לי שבודקים זיבה), בדיקת שתן, צילום חזה ונותנים לך חיסון TDP.
הרופא שואל אותך אם היה לך בעבר מחלות מין, אם אתה לוקח תרופות ואם אתה בריא (צריך להביא דוח רפואי מרופא המשפחה שלך), מודד לך לחץ דם ועושה לך חדות ראייה.

מאוד מעניין אותי לגבי שאלה 1 ו - 2 מה התשובות

noamsa1

New member
נסיעה לחופשה/ מעבר בארהב בזמן המתנה לראיון לגרין כארד

שלום לכולם,
אני בשלב של ההמתנה לזימון לראיון בקונסוליה בירושלים לקראת קבלת גרין כארד, רק השבוע נשלחו אליהם כל הטפסים ואני מעוניין לטוס לקוסטה ריקה עם עצירה של סופ"ש במיאמי, העורכת דין שמטפלת בטופסיאדה אמרה שממש לא מומלץ להכנס לארה"ב בתקופה הזאת, יש למישהו ניסיון?/המלצה? אם אראה להם את כל כרטיסי הטיסה כולל חזרה לארץ עדיין בעייתי? טיסה ישירה לקוסטה ריקה תהיה עבורנו ממש קשה(שתי עוללים בני 8 חו' ו3.5)
תודה מראש

ספרקית

New member
גם לנו הומלץ לא להיכנס לארה"ב (רצינו לבוא לביקור מקדים)

אישית נראה לי שחבל לשחק עם זה. אוטוטו תקבלו גרין קארד, תוכלו לעבור לכאן ואז קוסטה ריקה תהיה בכל מקרה יותר קרובה :)

ספרקית

New member
עורך הדין שלנו אמר שזה יכול לסבך את התהליך

אני לא יודעת למה בדיוק. לא בשל סיבה הגיונית אלא בגלל תקלות בירוקרטיות שעלולות לצוץ אם באמצע התהליך אתה פתאום מופיע להם במערכת עם ויזת תייר.
מניסיון אישי (אחרי הביקורים התכופים במשרד הרישוי בהמתנה של חודשיים עד שהמחשב של ההגירה יצליח לעדכן את המחשב של משרד הרישוי שאני חוקית בארה"ב) למדתי שהמערכות הממוחשבות שלהם (לפחות נכון ללפני שנה וחצי) לא כאלה מתוחכמות ולכן אם אין סיבה דחופה, אולי עדיף לא לסבך אותן.

נסיון אישי

אני באתי לביקור של שבוע בדיוק באותו השלב, דרך ניוארק. לא חוויתי שום בעיה או שאלה מיוחדת. (באופן אישי - הבנתי איך האמריקאים פועלים... אם אתה ישר כמו סרגל אין לך ממה לחשוש)

the one40

New member
טלפונים בארהב

שלום לכולם, אנחנו לקראת מעבר לארה"ב. אשמח לקבל עצות לגבי שימוש חברות טלפוניה. המטרה העיקרית היא שהמספר שלנו בארץ ישמר וששיחות אליו יועברו אוטומטית לטלפון האמריקאי. אני מכיר את LOCAL 03 ו GLOBALB אשמח לשמוע חוות דעת

libiti

New member
תעודת לידה באנגלית , האם לתרגם את החלק בעברית

כחלק משינוי סטטוס דורשים תעודות לידה של הילדים בהם שמות מלאים של ההורים מתורגמת או באנגלית, ועוד כתוב בכללי Any document submitted containing a foreign language must be accompanied by a full English language translation ...

בתעודה הלידה הישראלית צד אחד באנגלית והצד השני בעברית, ואין שמות מלאים של ההורים, רק שם פרטי.
א. האם בגלל החלק בעברית במסמך כל התעודה צריכה להיות מתורגמת?
ב. אין שמות מלאים של ההורים כפי שהם מבקשים, האם זאת בעיה, מה לעשות?

ilanvag

New member
לא.

אנחנו השתמשנו בתעודות הישראליות הללו (דו-לשוניות) עבור תהליכים רבים, ולרבות גרין קארד -- לא היתה שום בעיה.

panda121

New member
שאלה לגבי אזרחות אמרקאית אני בעל גרין

שלום לכולם יש לי כמה שאלות לגבי אזרחות אמרקאית אני בעל גרין קארד
קבלת הגרין קארד נתנה לי מאבי ,כאשר אבי קיבל אותה מאחיו שהוא אזרח אמריקאי.
אני חי בארצות הברית 25 שנה אני בעל גרין קארד כ 5 שנים וחודשיים , הגשתי בינואר האחרון בקשה לאזרחות אמרקאית לפני כשבוע הייתי בראיון וביצעתי את המבחנים הכל היה בסדר ,ובמהלך הראיון נשאלתי על מעצר שנעצרתי 2008 ו בשנה הזאת נעצרתי על החזקה של מריחאונה של גרם אחד .
כמובן שאמרתי זאת למראיינת ,נשאלתי גם עם אי פעם מילאתי טופס שנקרא I 601 אמרתי למראיינת שלא (לא הייתי מודע לזה כי עורכת דין שלי אמרה לי שאין בזה צורך למרות שנעצרתי ב2008) לא קבלתי תשובה מ uscis עד עכשיו אמרו לי שאקבל תשובה בדואר .. בזמן שהייתי בראיון היו איתי עוד אנשים והם עברו את הראיון והמבחנים ונאמר להם להגיע בתאריך מסיום ,שנתן להם מיד לאחר הראיון , תאריך להשבעה ולקבלת הפספורט האמריקאי .
השאלה שלי מה אני אמור לעשות כרגע ? לשלוח להם את הטופס הנ״ל ? או לפנות עורך דין? או לחכות לתשובה והאם זה יכול לגורם לאיבוד הגרין קארד או גרוש ??
ובמידה ואני צריך למלא את הטופס הזה I 601 מהו בדיוק הטופס הזה תודה לכולם

zuki3

New member
הערות ושאלות

1. נעצרת על אחזקת מריחואנה בישראל או בארצות הברית ?
2. בתהליך קבלת הגרין קארד לפני 5 שנים דיווחת על האחזקה והמעצר ?
3. כתבת שחיית 25 שנה בארצות הברית, אני מניח שזה טעות והתכוונת לכתוב שאביך חיי 25 שנה בארצות הברית.

תראה, אם היית צריך לדווח על המעצר ולא דיווחת,
אתה בבעיה, כי קיבלת גרין קארד על סמך מילוי טפסים שיקרי.
אתה לא יכול להגיש היום טופס 601
טופס 601 זה טופס בקשה לחנינה מעבירה, זה לא רק טופס, אלא תהליך ארוך שלוקח חודשים.

אין לך כרגע מה לעשות ,חוץ מלחכות ולראות מה תהיה התשובה שתקבל,
אפשר לנחש, אבל זה יהיה סתם ניחוש, מהאפשרות שתקבל את האזרחות,
עד האפשרות שיגידו שקיבלת גרין קארד בצורה לא חוקית ולכן הוא מבוטל.
אין טעם להמר כרגע.

zuki3

New member
אזהרת טרול !

מצטער שעניתי לך,
אחרי שעניתי נזכרתי שהשם שלך מוכר
חיפוש בפורום עם השם שלך גילה שפתחת עשרות שרשורים בנושאים בלתי אפשריים.
כמו למשל, אתה כאן טוען שאתה גר בארצות הברית עם גרין קארד 5 שנים,
אחרי בקשה של אביך, ואתה מבקש אזרחות,
אבל לפני שנה בלבד כתבת שאתה מתכנן לבקש גרין קארד על סמך אישתך האמריקאית, מה שקצת בלתי אפשרי אלא אם אתה נמצא בלולאת זמן.
בשרשור אחר כתבת שאתה אזרח אמריקאי שרוצה להביא את הבת של אישתך...

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/456/182568474/ישראלים_בחו``ל/עוברים_לארצות_הברית

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/456/182948986/ישראלים_בחו``ל/עוברים_לארצות_הברית

panda121

New member
משש לא זה ! לא זה שאלה

השאלה הזאת נשאלת בשביל משפחה שלי וזה ממש ממש לא טרול
ולגבי אני נמצא בארצות הברית לאחר קבלת הגרין קארד קרוב ל8 חודשיים תודות לפורום המדהים הזה ולגבי הבת שלי אשתי הסתדרנו תודה

Boston Guy

New member
אז למה אתה כותב "אני" ומדבר בהודעות שלך בגוף ראשון?

אם זה לא אתה - מה הסיבה שאתה מתחזה כאילו זה כן אתה?
ואותו בחור שהיה שב"ח בארה"ב משנת 93 ועד שנת 2013 - כמעט 20 שנה - איך הצליח לקבל גרין קארד דרך אבא שלו? הרי גרין קארד איחוד משפחות לא מוחל עבירות הגירה.

משהו בסיפור ההזוי שאתה מספר אינו סביר- כנראה שיש עוד הרבה פרטים שלא רצית לשחרר שמן הסתם ישנו את התמונה לגמרי.

panda121

New member
אין סיבה הניסוח של השאלה לא היה נכון

אין סיבה הניסוח של השאלה לא היה נכון סורי ! הייתי צריך לרשום שאלה לגבי בן משפחה אבל בין זה שאלתי לבין זה שהבחור פה למעלה רשם בתגובת אזהרה זה טרול זה פשוט לא מתאים ולא מכבד כנראה אותו בחור נמאס לו מפורום או משהו כזה או שהוא רוצה לפגוע באחר

שאלתי את השאלה הזאת כי אני לא רוצה משפחתי תבזבז כספים נוספים על עוד עורכי דין בארצות הברית
ואני בטח לא רוצה לבזבז זמן לאנשים פה או לעצמי כדי לרשום דבר זה או איזה שהוא טרול
עזרתי להרבה אנשים פה בפורום בכל תהליך הגרין קארד מארץ בשאלות וטפסים וגם היום מניסיון שיש לי בתהליך שבצעתי מארץ. ושוב תודה לפורום המדהים הזה שעזר לי ולכן אני מרגיש מחויבות לעזור לאחר זה הכל זה פשוט לא מכבד.

הם החלו את התהליך של איחוד משפחות לפני המון שנים והיו הרבה זמן בתהליך אני משתדל לא ‏להחסיר פרטים .
אני יודע שזה נשמע מוזר כי גם אני משירשורים שיש פורום ומאמרים לא ראיתי תהליך כזה ארוך .
ונכון אני מודע לזה שאין מחילה על עבירות הגירה
אני משער שאולי שבגלל שזה לפני המון שנים , הם החלו את התהליך בשנת 2001 של איחוד משפחות ובזמן התהליך הם שלמו הרבה קנסות עד לקבלת הגרין קארד אלו הפרטים שאני יודע .. תודה על התשובה והיחס ! ושוב סורי על הניסוח!

Boston Guy

New member
אתה באמת לא מבין למה הקוראים מרגישים שאתה לא אומר אמת?

אתה אולי מגדיר את זה כ"הניסוח של השאלה לא היה נכון" - אבל מהצד של הקורא זה נראה אחרת.
מכיוון שאתה כתבת כמה הודעות בשירשור שבהן בעצם "שיחקת את התפקיד של קרוב המשפחה שלך" - זה לא ש"הניסוח" היה שגוי. זו שיטה מוכרת של טרולים ש"לובשים דמות אחרת" כל פעם. ולכן הבחור הזהיר אחרים.

כמו שחשבתי, מסתבר שאתה כתבת רבע סיפור, ואפילו בזה - לא את הסיפור האמיתי.
מסתמן שהקרוב שלך לא "קיבל גרין קארד בזכות אבא שלו", ואבא שלו לא קיבל גרין קארד של "איחוד משפחות". האפשרות היחידה שעושה הגיון (לפי התהליך שתארת, תאריך ההתחלה והעובדה שהם שילמו קנסות) היא שכל המשפחה הצליחה להגיע לגרין קארד בעקבות חנינת השב"חים האחרונה שארצות הברית עשתה בשנת 2000.
אם אני מבין את הסיפור נכון כרגע, האבא של הקרוב שלך וכל משפחתו עשו הגירה לא חוקית לארה"ב בשנות ה 90, היו שב"חים במשך כל שנות ה 90 - והגישו בקשה לחנינה ולגרין קארד כשהנשיא קלינטון עשה את החנינה האחרונה של כהונתו.
כנראה שהסיפור שלהם היה מסובך במיוחד - כי נדיר לשמוע על מישהו שלקח לו יותר מעשר שנים עד שקיבל את הגרין קארד בעקבות חנינה.

לגבי "לחסוך למשפחה שלך כסף על עורכי דין" - לא רעיון חכם.
בהתחשב ברוח שנושבת כרגע בממשל ארה"ב וב"אהבה הגדולה" שהם מראים למהגר בכלל ולמהגר הלא חוקי בפרט - הקרוב שלך לא נמצא במצב שהוא יכול להרשות לעצמו "לחסוך כסף על עורכי דין". אם הם יחליטו שהוא לא עשה את כל הצעדים הנכונים ולכן בעצם לא עמד בדרישות והיה פסול לקבלת גרין קארד - הוא בהחלט יכול למצוא את עצמו על DEPORTATION LIST.
אז בהחלט שיקח עורך דין - רצוי עורך דין משובח.

panda121

New member
תודה רבה !

סורי על הניסוח!
ותודה על הסבר לגבי החנינה ,בעתיד אהיה יותר ברור ! שוב תודה !
השאלה נשאלה כי הוא נמצא עם עורך דין אחד שאומר שאין צורך לשלוח את ה601 ונמתין ל תושבה מהם ואין דאגה .
במידה והם יבקשו זאת נבצע זאת.
והעורך דין השני אומר שהוא חייב לשלוח את ה601 בגלל שהוא נעצר ב2008
ולא להמתין לתשובה מהם
שוב סורי ותודה על התשובה המעמיקה!

למעלה