מועדון הסרט הטוב - גרסת דיסני📽️🐭 (1) - שרשור פתיחה + מלך האריות

keren or5

Well-known member
אבל נולדתי בשנות ה-90, לא בשנות ה-2000, זה הבדל גדול. אני לא מבינה את הטיקטוק.
כל מי שצעיר ממני לא משנה בכמה - זה דבר רע מאוד! ומה טיקטוק? אני עדיין לא מבינה אינסטגרם! אני לא מבינה כלום חוץ מפייסבוק
כפי שציינתי בשרשור אחר הייתה לנו קלטת של היפיפייה הנרדמת שרק לראות אותה הפחיד אותי אז אימא שלי החביאה אותה. הייתי ממש פחדנית (והאמת שאני עדיין פחדנית) כבתור ילדה, הסרטים המצוירים של דיסני ממש הפחידו אותי
האמת היא שברוב הסרטים האלה יש קטעים באמת ממש מפחידים. אני זוכרת שניסיתי להראות לאחת האחייניות שלי שהייתה ממש קטנה את שילגיה והיא ממש פחדה בקטעים עם האמא הרעה וביקשה לסגור. עכשיו אני מבינה אולי למה שום סרט אימה לא מפחיד אותי. דיסני חיסלו כל יכולת שלי להרגיש פחד.
אגב, תגידו אם זה לא הדבר הכי חמוד בעולם, היה שלב אחרי שניסיתי להראות לאחיינית שלי את שילגיה, שכל פעם ששאלו אותה אם היא רוצה תפוח היא אמרה- כן אבל בלי מורעל!

Lion_Heart

Well-known member
כל מי שצעיר ממני לא משנה בכמה - זה דבר רע מאוד! ומה טיקטוק? אני עדיין לא מבינה אינסטגרם! אני לא מבינה כלום חוץ מפייסבוק

האמת היא שברוב הסרטים האלה יש קטעים באמת ממש מפחידים. אני זוכרת שניסיתי להראות לאחת האחייניות שלי שהייתה ממש קטנה את שילגיה והיא ממש פחדה בקטעים עם האמא הרעה וביקשה לסגור. עכשיו אני מבינה אולי לא שום סרט אימה לא מפחיד אותי. דיסני חיסלו כל יכולת שלי להרגיש פחד.
אגב, תגידו אם זה לא הדבר הכי חמוד בעולם, היה שלב אחרי שניסיתי להראות לאחיינית שלי את שילגיה, שכל פעם ששאלו אותה אם היא רוצה תפוח היא אמרה- כן אבל בלי מורעל!
חמוד ביותר!

didalf

Well-known member
:-D:-D:-D
אני חייבת להודות אבל שטיקטוק זה כיף:-D לא שאני מעלה סרטונים חלילה אבל כיף לגלול שם, הוא לומד כ"כ מהר לזהות בדיוק מה מעניין אותך.
האמת היא שברוב הסרטים האלה יש קטעים באמת ממש מפחידים. אני זוכרת שניסיתי להראות לאחת האחייניות שלי שהייתה ממש קטנה את שילגיה והיא ממש פחדה בקטעים עם האמא הרעה וביקשה לסגור. עכשיו אני מבינה אולי לא שום סרט אימה לא מפחיד אותי.
מה את מראה לה שלגייההההההההה דודה מרשעת!! אני עדיין מפחדת!
דיסני חיסלו כל יכולת שלי להרגיש פחד.
אצלי זה עבד הפוך כנראה, הסרט הזה הפך אותי לפחדנית לכל החיים.
לא זה לא חמוד זה אומר שהילדה בטראומה מהסרט הנוראי הזה;-(

It's Always Sunny

Well-known member
גם אני.

האמת היא שברוב הסרטים האלה יש קטעים באמת ממש מפחידים. אני זוכרת שניסיתי להראות לאחת האחייניות שלי שהייתה ממש קטנה את שילגיה והיא ממש פחדה בקטעים עם האמא הרעה וביקשה לסגור. עכשיו אני מבינה אולי למה שום סרט אימה לא מפחיד אותי. דיסני חיסלו כל יכולת שלי להרגיש פחד.
מבינה אותה. זו אחת הסיבות שרציתי שאחותי תצפה איתי בסרטים אבל היא עסוקה בללמוד. oh well

מתוקה :-):

keren or5

Well-known member
מה את מראה לה שלגייההההההההה דודה מרשעת!! אני עדיין מפחדת!
:-D:-D זה כ"כ מוזר שאני לא זוכרת שפחדתי באף סרט וראיתי את רובם בגיל מאוד קטן. האמת שהיו סצנות שלא קלטתי כמה הם מפחידות עד שראיתי שוב עם אחיינים שלי. רק סרט אחד היה עושה לי סיוטים וזה המספריים של אדוארד שהפחיד אותי מאוד. לא יודעת, אולי כי דברים מצויירים לא הפחידו אותי?
לא זה לא חמוד זה אומר שהילדה בטראומה מהסרט הנוראי הזה;-(
:-D:-D לא נראה לי שאפילו הגענו לקטע עם התפוח המורעל, פשוט סיפרתי לה מה קורה בהמשך. אני כנראה באמת רעה, כי תמיד שניסיתי לראות דיסני עם אחיינים שלי והם פחדו וביקשו להפסיק זה עיצבן אותי. לא הבנתי מהמפחיד כ"כ. תמיד היה בא לי להגיד להם-

didalf

Well-known member
:-D:-D זה כ"כ מוזר שאני לא זוכרת שפחדתי באף סרט וראיתי את רובם בגיל מאוד קטן. האמת שהיו סצנות שלא קלטתי כמה הם מפחידות עד שראיתי שוב עם אחיינים שלי.
משהו אצלך לא תקין.
כלומר גם אצלי לא, כי מילא זה שפחדתי מזה בגיל 4 וישנתי אצל ההורים שבוע זה הגיוני, אבל זה שפחדתי גם בגיל 15 שזה הרס לי את החוויה בדיסניוורלד וגם עד היום זה פחות תקין.
רק סרט אחד היה עושה לי סיוטים וזה המספריים של אדוארד שהפחיד אותי מאוד. לא יודעת, אולי כי דברים מצויירים לא הפחידו אותי?
דווקא זה לא הפחיד אותי, אבל ראיתי את זה לראשונה רק לפני כמה שנים.
:-D:-D לא נראה לי שאפילו הגענו לקטע עם התפוח המורעל, פשוט סיפרתי לה מה קורה בהמשך. אני כנראה באמת רעה, כי תמיד שניסיתי לראות דיסני עם אחיינים שלי והם פחדו וביקשו להפסיק זה עיצבן אותי. לא הבנתי מהמפחיד כ"כ. תמיד היה בא לי להגיד להם-
פויה של דודה!:-D

keren or5

Well-known member
משהו אצלך לא תקין.
כלומר גם אצלי לא, כי מילא זה שפחדתי מזה בגיל 4 וישנתי אצל ההורים שבוע זה הגיוני, אבל זה שפחדתי גם בגיל 15 שזה הרס לי את החוויה בדיסניוורלד וגם עד היום זה פחות תקין.
אבל אתם קולטים שהסרטים האלה מכוונים לילדים נכון?!
דווקא זה לא הפחיד אותי, אבל ראיתי את זה לראשונה רק לפני כמה שנים.
כן כשראיתי בתור גדולה זה לא הפחיד אותי כמובן, אבל הפעם הראשונה הייתי ילדה ממש, ואני זוכרת שלא רק קמתי בלילה מרוב פחד, אלא אפילו הקאתי!

Lhuna3

Well-known member
זה מרגיש לי כ"כ מוזר אנשים שלא ראו מיליון פעם את הסרטים של דיסני של שנות ה-90. שלא יודעים לדקלם את מלך האריות, אלאדין, בת הים הקטנה והיפה והחיה. איזה ילדות עשוקה ומסכנה זה. זה מרגיש לי כבר חלק מההיסטוריה של העולם, זה הפאקינג תנ"ך כאילו.
אהמ... אתם שוכחים שלא כולם היו ילדים באותן השנים כמוכם...

והרמה שהדברים האלו הפחידו אתכם הזויה לי :-D
(אני נזכרת שאותי היה משהו שממש הפחיד בסדרה פינוקיו. אבל זה לא שהיום זה היה עדיין מפחיד אותי חחח)

Lion_Heart

Well-known member
אהמ... אתם שוכחים שלא כולם היו ילדים באותן השנים כמוכם...

והרמה שהדברים האלו הפחידו אתכם הזויה לי :-D
(אני נזכרת שאותי היה משהו שממש הפחיד בסדרה פינוקיו. אבל זה לא שהיום זה היה עדיין מפחיד אותי חחח)
הקטע בפינוקיו שבו כולם הופכים לחמורים היה דיי מטריד!

keren or5

Well-known member
אוף מה עשיתם לי... שלחתם אותי לחפש ביוטיוב את כל הטעים המפחידים האלה.
אחד המפחידים בעיני זה כשאורסולה לוקחת לאריאל את הקול וממש רואים את זה כמו כדור של אור כזה שהיא מוציאה לה מפה.

מילי08

Well-known member
צפיתי בסרט בודאות יותר מפעם אחת. כנראה פעמיים או שלוש, אבל לא בעשור האחרון, מה שהפך את האנימציה לשונה ממה שזכרתי. כל כך התרגלנו לאנימציה ממחושבת אבל אני מאוד אוהבת את האנימציה המקורית שהיא פשוט קסומה. כמובן יש הרבה דברים בסרט שאני לא זוכרת למרות שאני מכירה אותו טוב.

פתיחת הסרט היא כנראה הדברים המושלמים שנעשו אי פעם. זאת ההגדרה לפתיחה אפית. מלאת יופי, עוצמה ורגש בלי לומר מילה אחת.
כמה משפטי מחץ מעולים.
הצחיק אותי שמופאסה מסביר לסימבה שהם אוכלים אנטילופות אבל בעצם לא מסביר איך זה נעשה. האם האנטילופות מציעות את עצמן למאכל..? :-D
אף פעם לא בדקתי מי השחקנים. ידעתי רק על חלק שמאוד קלים לזיהוי. למשל ג'יימס ארל ג'ונס הגדול שאפשר לזהות מקילומטרים, ג'רמי איירונס שכנ"ל והוא אדיר, וופי גולדברג שגם היא מאוד קלה, בעיקר לילדי שנות ה 80-90 וניית'ן ליין שמתישהו גיליתי. בקיצור, הכרתי הרבה אבל משום מה ממש הופתעתי לגלות שזאזו הוא רואן אטקינסון. וגם מי שהיה בנסון מבועות! וגם לא ידעתי שמת'יו ברודריק מדבב את סימבה.
אדי הצבוע קורע מצחוק.
פתאום חשבתי לעצמי שדיסני היו מאוד אמיצים בסרטי העבר שלהם. תמיד היתה שם טרגדיה אמיתית ונוראית ולסרטי ילדים זה משהו די חתרני. והעובדה שסימבה לא מבין לגמרי את המשמעות של המוות היא נכונה לכל ילד וזאת דרך להסביר את זה לילדים (כמובן, בלי החלק של סקאר המרושע שמפיל עליו את האחריות).
המוזיקה נפלאה נפלאה נפלאה. אני מכירה אותה כמובן בע"פ כי חרשתי על הדיסק. אני פחות מודעת לזה בסרטים החדשים יותר אבל עד שנות ה 90 בכל הסרטים של דיסני המוזיקה היתה מרכיב מאוד משמעותי בתיאור של הסיפור. גם כמוזיקה בפני עצמה שתמיד תמיד התכתבה עם ארץ המוצא של הסרט. פה המוזיקה כל כך מושפעת מהמקצבים האפריקאים וזאת חגיגה מוזיקלית מרהיבה.
שכחתי את ריקוד הידיים של טימון כשהם הולכים על על גזע העץ בהאקונה מטטה.
גם קטע שפתאום קלטתי שמבטאים את טימון במלרע (ti mon).
סקאר כזה מרושע אבל האמת שאי אפשר לשנוא אותו באמת... כאילו, הוא רשע שאוהבים.
רפיקי אדיר.

איזה סרט!!! פשוט מדהים. עשר מתוך עשר

didalf

Well-known member
צפיתי בסרט בודאות יותר מפעם אחת. כנראה פעמיים או שלוש,
זהו?:-D

פתיחת הסרט היא כנראה הדברים המושלמים שנעשו אי פעם. זאת ההגדרה לפתיחה אפית. מלאת יופי, עוצמה ורגש בלי לומר מילה אחת.
כל כך|מאוהב|

פתאום חשבתי לעצמי שדיסני היו מאוד אמיצים בסרטי העבר שלהם. תמיד היתה שם טרגדיה אמיתית ונוראית ולסרטי ילדים זה משהו די חתרני. והעובדה שסימבה לא מבין לגמרי את המשמעות של המוות היא נכונה לכל ילד וזאת דרך להסביר את זה לילדים (כמובן, בלי החלק של סקאר המרושע שמפיל עליו את האחריות).
|כן|

גם קטע שפתאום קלטתי שמבטאים את טימון במלרע (ti mon).
חחחח בדיוק מה שאני חשבתי כשצפיתי, כי אני רגילה לעברי.
סקאר כזה מרושע אבל האמת שאי אפשר לשנוא אותו באמת... כאילו, הוא רשע שאוהבים.
בדיוק|כן||כתר|

איזה סרט!!! פשוט מדהים. עשר מתוך עשר
אהבתי כל מילה בסיכום שלך ואת האדם האהוב עליי בפורום לשבוע זה|מאוהב|

למעלה