סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

debby12

New member
מנהל
למדתי והחכמתי. זה נראה לי כמו פתרון

יותר ידידותי לחשבון הבנק...

iris mom of two

New member
בקשר לטפול

היתה לי בריכה, זה ממש לא בעייתי. צריך לנקות ולשמור על ph נכון וכל זה, אבל זה ממש לא מסובך.
&nbsp
וחם אצלכם בוושינגטון הבירה, אם כי היום, חוץ מהגשם, היה נעים

לדעתי

למאוד חשוב להקפיד על הכלרה וטיפול במים במידה הם נשארים למספר ימים ללא תנועה אתם לא רוצים להכנס למים עומדים לכל מני חריצים בגוף...
UV לא מספיק הוא אומנם הורג (משבש את הDNA) של כל מה שעובר דרכו אבל מה שלא מספיק כי שאר חולרות שיתפתחו על המיכל עצמו לא יעברו בו מה גם שהכלרה זולה יותר...

אני באופן אישי פחות מתחבר להוט טאב (שלא לאחר פעילות ספורטיבית מאומצת)
ואם את גרה באזור קר לדעתי כדי לשקול להקים בנוסף או במקום סאונה יבשה בסגנון פיני
מה שנקרה ממש מחמם את העצמות לאחר קור חודר עצמות.

debby12

New member
מנהל
תודה! אני מניחה שאכן תידרש הכלרה כלשהי אבל מקווה איכשהו

שה UV יגרום לכך שיהיה פחות צורך בה. בכל מקרה - מסכימה שצריך לעקוב אחרי ההוראות כי אחרת יצמחו שם חולירות רבות

נחמנית

New member
מכיוון שאין לי ולו עצם ירוקה בגוף

אנחנו שוכרים בית פרטי, לראשונה, בלי חברת תחזוקה צמודה. בערוגה על המרפסת היו פרחים כשהגענו (אי שם באוגוסט). היה אפילו מילקי וויד וזחלים של פרפרים. החורף נגמר. צצו חרציות או סביונים או מה שזה לא יהיה. מה שהיה פרחים זה עכשיו ענפים כהים חסרי עלים. זה גדל חזרה מעצמו? צריך לשתול מחדש כל עונה? אני חסרת הבנה בנושא ובזמנו הרגתי אפילו קקטוס, אז באמת מההתחלה - מה לעשות כדי שלא יראה מגעיל. סתם לא נעים לנו לעשות נזקים

אני אישית אמנם בעל דם כחול,

ומומחה בעיקר באיך לחרב את הפרחים והשיחים שאשתי עומלת לטפח, אבל נראה שכל הגננים והגנניות פה יוכלו לסייע לך ביעילות רבה יותר אם תבהירי על איזה חלק של היבשת מדובר ואולי אפילו תעלי תמונה של הערוגה על המרפסת.
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=glPKfY5t1fU#t=1m12s
&nbsp

oleyashan

New member
בוודאי שיש הבדל

יש
Annuals and Perennials
תגגלי
What is the difference between annuals and perennials?
ואם אין לך אצבע ירוקה כדאי להזמין גנן שיעשה לכם את העבודה
בדיוק כמו שאם אין לך מושג במכונאות את לא תנסי לתקן את המכונית שלך בעצמך

JimmyGee

New member
Gardening is something you can easily learn

Also low risk.
Fixing a car is a completely different story.
There is a difference between planing a few bushes wrong then replacing the brakes on your car wrong.

debby12

New member
מנהל
לפי התיאור שלך זה נשמע שדובר בפרחים חד-שנתיים (annuals)

כלומר צמחים שחיים עונת קיץ אחת ואז מתים בחורף. אם זה המצב אז את צריכה להוציא את הסביונים והעשבים ואת הענפים היבשים ולגשת למשתלה לקנות פרחים חדשים חד-שנתיים

אם את לא בטוחה ואת רוצה להיות נחמדה את יכולה לכתוב לבעלי הבית משהו בסגנון

Hi __, I have no background in gardening and just wanted to verify whether the flowers in the [brown]?] container on the deck were .
annuals before I pull out their remains

נחמנית

New member
בעל הבית הוא קמצן מדופלם

שחתך במו ידיו הלא מבינות חוטי חשמל והדביק אותם זה לזה עם נייר דבק פשוט כדי לחבר מנורות תלויות. החשמלאי שבא לעשות אינספטשיין כשנכנסנו היה בשוק חייו ולא האמין. אין לי צורך להיות נחמדה מדי. אני מאמינה שרוב מה שכאן שרד מהבעלים הראשונים והמאוד אמריקאיים בסגנון שלהם (לפי פרטי העיצוב, הארונות המובנים, והפקעות שכבר פרחו בגינה).

עד לפני החורף הגיע גנן פעם בחודש לטפל בשטח (הבעלים כמובן לא הסכים להגדיר את זה בהסכם ואנחנו ויתרנו). לפני שבוע קיבלנו טקסט שאם נחבור אל השכנים אולי נקבל הנחה במחיר על גננות. שיחקנו אותה מטומטמים ושאלנו "זה אומר שהגנן שעבד כאן לא יחזור יותר?". מחכים לתשובה. אבל הגנן בעיקר גוזם דשא ואוסף עלים. אין לי בעיה לעקור סביונים, ואפילו לשתול פרחים (ועוד קצת מילקי וויד כי הילדים אוהבים זחלי פרפרים). פשוט לא רוצה לעקור משהו "ותיק".

אני אצלם בבוקר תמונה שתוכלו לחוות דעה (עניתי לאחרון בשרשור, אבל מודה לכולם. ומסייגת שבעיני, טיפול בסיסי בגינה כשגרים בבית פרטי שקול ללדעת למלא דלק בעצמך במכונית ולא ל-לטפל בקרבורטור. אם יהיה צורך, נמצא חבר מבין עניין ונגרור לפה לשיעור. השאלה אם יש צורך)

נחמנית

New member
תמונה של האדנית במרפסת

השאלה היא בעיקר לענפים שנראים כאילו גדלו זה זמן ולא ברור לי אם מתחדשים מעצמם או שצריך להוציא ולשים חדש. אם צריך להוציא, אשמח להמלצה על דברים שאפשר לשים ב-NJ ויסתדרו בלעדיי (יורד כאן לא מעט גשם ורוב הזמן לא חם בטירוף)

placid1

New member
כל הירוקים הם עשבים שוטים שצריך להוציא.

הענפים עשויים להיות צמח רב שנתי שעוד לא הגיע תורו ללבלב, אז לא הייתי ממהרת לתלוש עדיין.

את יכולה לשתול, בנפרד או עדיף לדעתי לשלב, לבנדר (רב עונתי, עמיד, אסתטי, לא דורש טיפול כמעט); לילך (כנ״ל), Lilly of the valley (כנ״ל), Phlox בכל מיני צבעים (כנ״ל). מינימום השקעה וטיפול עם הרבה תוצאות :)

נחמנית

New member
באיזה שלב יודעים אם עוד יש סיכוי שילבלב?

תודה על הרשימה. ננסה להחליט מבין הדברים מה נוסיף לשם

Boston Guy

New member
בשלב זה של האביב אמורים כבר צריכים להיות ניצנים חדשים

אם הענפים לא מראים שום סימן של צמיחה, ואין עליהם אפילו ניצן אחד של עלה חדש לרפואה - כנראה שאלו היו חד שנתיים שסיימו את חייהם - או רב שנתיים שנרצחו על ידי הקור בחורף.

יש צמחים רב שנתיים עמידים בקור - מה שקוראים כאן HARDY PLANTS או צמחים שמתאימים ל ZONE 4 (או אצלכם אולי זה ZONE 5).
אבל אפילו צמחים כאלו לא יכולים לשרוד חורף קשה כשהשורשים \ פקעות שלהם נמצאים במיכל (והאדנית הזו היא סוג של מיכל). העציץ \ אדנית חשוף לאוויר מכל צדדיו, ולכן במשך החורף האדמה בו קופאת לחלוטין, מה שהורג את השורשים או הפקעות שבתוכה.
אם אותו צמח היה שתול באדמת החצר והוא היה כבר "מבוסס" - הוא כנראה היה שורד, כי רק השכבה העליונה של האדמה בחצר קופאת (עד לעומק כמה עשרות סנטימטרים אצלכם, או לעומק של כחצי מטר אצלנו...). מתחת ל FREEZE LINE האדמה לא קופאת (והשכבה הקפואה מעליה משמשת כמבודד) - כך שהשורשים שיורדים מתחת למפלס הזה שורדים.

הסבירות היא שהצמחים שבאדנית אכן מתים.
כדי לדעת מה יצמח שם טוב - צריך להבין כמה אור יש שם. כמה שעות של שמש ישירה האדנית הזו מקבלת במשך היום? האם יש שם עצים \ בניינים שעושים על האדנית צל?

danakama10

New member
אני רחוקה מלהיות גננת מדופלמת

ובכלל לא נהנית להתעסק בנושא הזה, אבל עדיין 2 הסנט שלי:
כמו שאמרו לך, הירוק זה עשבים.
המקלות החומים נראים מתים לחלוטין, למרות שהשושנים אצלנו גם נראים כך בקיץ והם כן ממשיכים לפרוח שנה אחר שנה. אבל אצלך הם מאוד נמוכים, ואני חושבת שעדיף להוציא אותם ולשתול משהו יפה יותר.

אני הייתי שותלת שם צמחים שלא צריך כמעט להשקיע בהם. מהנסיון המועט שלי, רוזמרין זו אופציה מעולה. צומח מהר מאוד לשיחים ענקיים גם בתנאים קשים (למשל, חוסר השקיה ממושך...), יש פרחים יפים בחלק מהשנה, הריח נהדר וגם אפשר להשתמש בבישול.
גם גרניום (hardy geranium) זו אופציה קלה מאוד, אצלנו הם שורדים יפה עם אפס טיפול (שכולל גם אפס השקיה) והם פורחים הרבה חודשים בשנה.
אופציה נוספת שהייתי שוקלת היא שיחי בלובריז, כך גם יהיו לכם פירות להינות מהם.

נחמנית

New member
תודה, אבל בצד הזה אני לא אשים דברי מאכל

החצר מאחורה מגודרת והבמבי לא נכנסים. מקדימה זה סתם כדי שיהיה נעים בעיניים. אבדוק את נושא הגרניום

placid1

New member
גרניום לא ישרוד את החורף בניו ג’רזי, תצטרכי

לשתול כל שנה מחדש.
לגבי שאלתך הקודמת על מתי יודעים אם הצמחים מתו, אני לא הייתי ממהרת לגזור את דינם, הייתי מחכה עוד כשבועיים.

לדעתי כדי לבחור כיוון

צמחים חד עונתיים
או קבועים
אם צמיחם חד עונתיים לשתול בהתאם לעונה דהינו סוף החורף שמתחיל כבר להתחמם ולעקור בסיום הסתיו (אם המשימה הצליחה)

או ללכת על צמחים קבועים
לבדוק מה יכול להסתדר בהתהם לתנאי מזג האוויר ועל פי עונת השתילה...

נקודה נוספת לא כל צמח חייב לקנות עם שורשים ישנם צמחים שמספיק יחור
לדוגמת שושנים מספיק מקל באדמה ולדאוג שלא יתיבש והוא כבר יוציא עלעלים
ושורשים...
כנל קקטוסים מספיק "בן" שיצא מקקטוס והוא ישריש עם מעט מים... (הייתי נמנע מכאלו שמעיפים קוצים עם משב רוח, אלו בדרך כלל עם הקוצים העדיניים)

לא נעים לי להגיד אבל סביונים זה עשב...
עוד טיפ לא להתעסק יותר מידי עם הצמחים ולא לגעת לרוב התעסקות יתר עלולה לפגוע

למעלה