דיוני סדרות #129

טוני החתול

Well-known member
מנהל
10X09 Company of Thieves
הברית הלושיאנית המעצבנת חוטפים את אודיסיאה (הספינת חלל הראשית שלנו עכשיו) כאשר קרטר עליה, וגם הורגים את הקפטן שלה.
מיטשל מתחזה לסגן שלו ומצליחים לחלץ אותה ואת שאר הצוות.
לא נשמע כמו פרק מעניין במיוחד.
בכלל כל הקטע של הברית הלושיאנית שהוכנס נראה לי בעונה 9 זכור לי כמרגיש מוזר. כי כאילו יש אויב ענקי של האוריי. ואז יחד עם זה יש את המאפיה של החלל.
למרות שזה תמיד ככה. ספיידרמן למשל יכול רגע אחד להלחם בשודד בנקים מיומן ורגע אחר כך להלחם בת'אנוס.
10X10-10X11 The Quest
אכן חתיכת קווסט.
בחיפושים אחרי הנשק (AKA הגביע הקדוש) של מרלין (עכשיו אני כבר בטוחה שזה מרלין) מגיעים לפלנטה שהצליחו להבין מכל הרמשים שזה שם, ואיזה זקן שם מוביל אותם באמצעות מפה, דרך מבוך של סטיית זמן (שמחפשים קודמים נתקעו בו בשדה שבו הזמן זז לאט מאוד), ועוד כל מיני חידות ובדרך מוצאים גם את בעל האידיוט ומגלים שהזקן הוא בכלל אדריה (הקדושה של האוריי, הבת של ואלה) שהתחזתה כדי להביא לשם את דניאל, כי היא יודעת שמרלין שם הגנות על הנשק מפני האוריי ולכן רק דניאל (שהיה "מעולה" כזכור) יוכל לקחת אותו, ומערה עם דרקון וכולי, כמובן פותרים הכל ומוצאים לא את הנשק עצמו... אלא את מרלין עצמו מוקפא בקרח!
ואז מפשירים אותו כדי שהוא יבנה מחדש את הנשק, אבל הוא זקן מידי ואין לו כוח,
אז במקום זה הוא מעביר לפני מותו את הידע והזכרונות שלו לדניאל, ודניאל מתחיל לבנות את זה אבל לא מצליח לסיים לפני שאדריה תופסת וחוטפת אותו.
אז עכשיו הוא שוב נעדר בפרק הבא.
זכור לי כפרק כפול מרשים עם הרבה בלאגנים.
וכל הכבוד שאת כבר בטוחה שמדובר במרלין (אני מניח שעזר שהוא הפך ממש לדמות חיה בסדרה).
*אגב, את יודעת מי שיחק את מרלין? זה האבא מהסרט נשים קטנות מ1994
10X12 Line in the Sand
בלי דניאל, אבל דווקא פרק טוב.
אז יש פלנטה עם כפר של אנשים טובים ותמימים שכמובן האוריי מאיימים להרוג אם הם לא יאמינו בהם והם לא רוצים להכנע.
אז יש את המכשיר של מרלין מלפני כמה פרקים שהעביר כמה מהם למימד אחר בטעות ועכשיו קרטר הצליחה לשלוט בה ככה שיעביר לזמן מה כל דבר שרוצים, אבל עוד לא ניסו אותו באמת, ורוצים לנסות בעזרתו להציל את הכפר הזה ממתקפת האוריי.
אבל בזמן אמת זה לא עובד חלק וגם אחד מחיילי האוריי יורה בקרטר בזמן שהיא עובדת על זה.
אז קרטר (שבמצב קשה) ומיטשל מצליחים בהתחלה להסתיר רק את עצמם ואת המכשיר.
והמפקד של צבא האוריי שם הוא תומלין, שהוא היה הבעל של ואלה כשהיא היתה תקועה בכפר של האוריי ועכשיו הוא מאמין נאמן שלהם.
והוא מורה להרוג של המון אנשים מסכנים, ואוסר את ואלה, ואחרי הרבה נסיונות לדבר על ליבו שמה שהם עושים זה רע, היא בסוף מצליחה קצת להגיע אליו ולגרום לו לראות לפחות שמשהו דפוק בהתנהגות של הפריור והפקודות שלו להרוג אפילו אנשים שנכנעו בגלל ש-SG1 לא מסגירים את עצמם (הם לא יכולים לתת למכשיר של מרלין ליפול לידי האוריי).
אז הוא לפחות משחרר אותה, למרות שאינו מצליח למנוע את הפצצת הכפר מחללית האוריי.
אבל כמובן שקרטר ומיטשל הצליחו לגרום למכשיר "להסתיר" במימד אחר את כל הכפר בדיוק בזמן של ההפצצה ככה שמי שנשאר שם בסוף לפחות כן ניצל.
עצוב מאוד שאין דניאל. מה קרה לשחקן שהוא חסר מכל כך הרבה פרקים בעונה הזאת?
אני לא ממש זוכר שום דבר מהפרק, אבל הוא נשמע באמת מעניין.

Lhuna3

Well-known member
10X13 The road not taken
קרטר עוברת בטעות למימד מקביל, שבו לנדרי הוא הנשיא והאמונד עדיין מפקד ה-SGC, ומישהו שאצלנו הוא באטלנטיס הוא בכלל המפקד של SG1, ואלה בכלא באזור 51, טילק עזב אותם מזמן, מיטשל מסכן בכסא גלגלים ובכלל לא הצטרף אליהם, כדוה"א הותקף כבר ע"י האוריי וארה"ב נאלצה לחשוף לכל הציבור ולעולם את הפרויקט ופרצו מהומות שבעקבותיהן יש משטר צבאי ודיקטטורה בארה"ב. ועוד כל מיני דברים רעים.
אני בד"כ ביג פאן של פרקי מציאות אלטרנטיבית, אבל האמת שהפרק הזה לא היה כיף.

10X14 The shroud
הו לא! דניאל הפך לפריור! או שלא! או שכן!
הוא כמובן אומר שהכל תחבולה לשטות באדריה ולהשתמש בנשק של מרלין נגד האוריי, וכל השאר (כולל ג'ק שמשום מה הוחזר לפרק הזה, אני לא מתלוננת, אבל זה סתם לא ברור לי ולפי IMDB בהמשך הוא לא יופיע יותר, אז ציפיתי שיהיה איתו משהו יותר "מעניין" אם זה הפרק האחרון בהחלט שלו).
אז בקיצור בסוף הוא אמר להם את האמת וחזר להיות עצמו, אחרי שסייע להם להרכיב את הנשק ובאמת לשלוח אותו דרך הסופרגייט להתפוצץ בגלקסיה של האוריי.
ואז אין להם דרך לדעת אם זה הצליח או לא, אבל בגלל שהם "פתחו" את הסופרגייט (כלומר סגרו את הוורמהול שהם פתחו בו לפני זה כדי שאפשר יהיה לחייג ממנו שוב החוצה? או... משהו... לאן הם חייגו בעצם? מאיפה יש להם כתובת?) אז כמו שהם חששו - ספינות של נאמני האוריי עברו דרכו לגלקסיה שלנו. (למה לא פתחו שוב וורמהול אחרי שסיימו כדי "לחסום אותו" כמו קודם? בקיצור לא משנה.)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
10X13 The road not taken
קרטר עוברת בטעות למימד מקביל, שבו לנדרי הוא הנשיא והאמונד עדיין מפקד ה-SGC, ומישהו שאצלנו הוא באטלנטיס הוא בכלל המפקד של SG1, ואלה בכלא באזור 51, טילק עזב אותם מזמן, מיטשל מסכן בכסא גלגלים ובכלל לא הצטרף אליהם, כדוה"א הותקף כבר ע"י האוריי וארה"ב נאלצה לחשוף לכל הציבור ולעולם את הפרויקט ופרצו מהומות שבעקבותיהן יש משטר צבאי ודיקטטורה בארה"ב. ועוד כל מיני דברים רעים.
אני בד"כ ביג פאן של פרקי מציאות אלטרנטיבית, אבל האמת שהפרק הזה לא היה כיף.
אוי דווקא בא לי לראות את הפרק הזה
זכור לי חלקית.
10X14 The shroud
הו לא! דניאל הפך לפריור! או שלא! או שכן!
או שיט.
או לפחות ככה אני זוכר שאני הרגשתי.
גם זכור לי שזה לא היה ברור עד כמה הוא באמת נשאר בצד של "הטובים" או בעצם עבר לצד של האוריי.
הוא כמובן אומר שהכל תחבולה לשטות באדריה ולהשתמש בנשק של מרלין נגד האוריי, וכל השאר (כולל ג'ק שמשום מה הוחזר לפרק הזה, אני לא מתלוננת, אבל זה סתם לא ברור לי ולפי IMDB בהמשך הוא לא יופיע יותר, אז ציפיתי שיהיה איתו משהו יותר "מעניין" אם זה הפרק האחרון בהחלט שלו).
מעניין למה באמת הביאו אותו דווקא כאן.
אבל אני כן אגיד...
ג'ק כן מופיע באחד משני הסרטים שממשיכים את הסדרה
(אני לא יודע אם את יודעת את זה אבל אחרי סוף הסדרה יצאו שני סרטי טלוויזיה שמסכמים את עלילת הסדרה)
והוא גם מופיע כמה פעמים בתפקיד אורח בסטארגייט יוניברס
אז בקיצור בסוף הוא אמר להם את האמת וחזר להיות עצמו, אחרי שסייע להם להרכיב את הנשק ובאמת לשלוח אותו דרך הסופרגייט להתפוצץ בגלקסיה של האוריי.
ואז אין להם דרך לדעת אם זה הצליח או לא, אבל בגלל שהם "פתחו" את הסופרגייט (כלומר סגרו את הוורמהול שהם פתחו בו לפני זה כדי שאפשר יהיה לחייג ממנו שוב החוצה? או... משהו... לאן הם חייגו בעצם? מאיפה יש להם כתובת?)
יש להם ספר טלפונים קדמוני (סתם) (למרות שאולי כן)
אז כמו שהם חששו - ספינות של נאמני האוריי עברו דרכו לגלקסיה שלנו. (למה לא פתחו שוב וורמהול אחרי שסיימו כדי "לחסום אותו" כמו קודם? בקיצור לא משנה.)
זה לא קל לפותח שוב וורמהול. הם עשו את זה פעם קודמת במשימה מורכבת עם גלקסיית אדרומדה בפרק שהיה קרוסאובר עם אטלנטיס.
בכל מקרה זה באמת בעיה כי באמת אפילו אם האוריי "מתו" זה לא בדיוק ישכנע את המאמינים שלהם לא להלחם עבורם. במיוחד כשהם בגלקסיה אחרת שבה האוריי לא נמצאים גם ככה.

האמת שרציתי לראות את הפרק הזה שוב אבל עכשיו כבר ראית ובקצב שלך את כבר בסוף העונה.
נראה לי שאני אראה את פרק 10X16.

Lhuna3

Well-known member
10X15 Bounty
SG1 מפוצצים ספינת תירס ממכר של הברית הלושיאנית, אז נתן (ככה קוראים למפקד של הברית) מכריז פרס על ראשיהם.
אז הם כרגע כל אחד בענייניו, טילק באוף-וורלד, קרטר בכנס מדעי, דניאל באיזו ספריה, ולמיטשל יש כנס ריוניון של התיכון שלו, וואלה משכנעת אותו לתת לה לבוא בתור הדייט שלו. שזה אומר גם לבוא להתארח בבית של ההורים שלו בעיירת ילדותו בטקסס וכל זה. והיא כמובן מביכה אותו מולם ומול החברים שלו.
ויש שם איזו בלונדינית מהשכבה שלו שמסתבר שהיה להם קראש הדדי אבל הם תמיד התביישו לספר אחד לשני.
אז אני שמחה שיש לו קצת אקשן (כמעט) אבל אני מניחה שלא נראה אותה יותר.
בכל אופן חייזרים מגיעים לכולם ומנסים להתנקש בהם אבל לא מצליחים.

10X16 Bad Guys
עוד פרק מוצלח ומשעשע.
מגיעים לפלנטה שהסטארגייט שלה מוצג במוזיאון בדיוק כשיש שם איזו מסיבה, והאנשים שם חושבים שהם מאיזה קבוצת מורדים אצלם ונוצר מצב שהם כאילו לקחו את אנשי המסיבה בני ערובה, בעוד שהם בעצם רק מנסים למשוך זמן עד שיבוא חילוץ מה-SGC או שיצליחו להפעיל את הסטארגייט ולברוח, כי אין שם חייגן פעיל.

היחיד שם שמאמין להם שהם מפלנטה אחרת זה וויל ביילי |מאוהב| סיסרו:
1721142112324.png

ויש שם גם איזה מאבטח דביל שחושב שהוא ג'ון מקליין ומעצבן את ואלה ומיטשל :-D יש איתו הרבה קטעים מצחיקים.

וגם שתי בחורות מעצבנות (אחת מהן מוכרת?) שבאמצע מתחילות לריב על בחור ומחרפנות את דניאל:
1721145949470.png
1721146008826.png

טוני החתול

Well-known member
מנהל
10X15 Bounty
SG1 מפוצצים ספינת תירס ממכר של הברית הלושיאנית, אז נתן (ככה קוראים למפקד של הברית) מכריז פרס על ראשיהם.
אז הם כרגע כל אחד בענייניו, טילק באוף-וורלד, קרטר בכנס מדעי, דניאל באיזו ספריה, ולמיטשל יש כנס ריוניון של התיכון שלו, וואלה משכנעת אותו לתת לה לבוא בתור הדייט שלו. שזה אומר גם לבוא להתארח בבית של ההורים שלו בעיירת ילדותו בטקסס וכל זה. והיא כמובן מביכה אותו מולם ומול החברים שלו.
ויש שם איזו בלונדינית מהשכבה שלו שמסתבר שהיה להם קראש הדדי אבל הם תמיד התביישו לספר אחד לשני.
יש עוד פרקים בודדים אז כמה עוד אפשר לראות אותה
זכור לי כפרק נחמד, אבל לא היה לי זמן לראות את כל הפרקים וכמובן בחרתי את פרק 16
10X16 Bad Guys
עוד פרק מוצלח ומשעשע.
מגיעים לפלנטה שהסטארגייט שלה מוצג במוזיאון בדיוק כשיש שם איזו מסיבה, והאנשים שם חושבים שהם מאיזה קבוצת מורדים אצלם ונוצר מצב שהם כאילו לקחו את אנשי המסיבה בני ערובה, בעוד שהם בעצם רק מנסים למשוך זמן עד שיבוא חילוץ מה-SGC או שיצליחו להפעיל את הסטארגייט ולברוח, כי אין שם חייגן פעיל.

צפה בקובץ המצורף 109901
מה? מי? כאילו השחקן מוכר לי אבל אני לא יודע מאיפה.
אוקי חיפשתי בIMDB וראיתי שזה נשיא האוניברסיטה מהמפץ הגדול. ושמי שאת מתייחסת אליו זה מהבית הלבן. ומסתבר שהוא גם היה ב5 פרקים של שיימלס אבל אין לי כוח לנסות לחקור מי הוא היה שם. אוקי לא יכלתי להתאפק וחשבתי שאולי זה הבעל של ההיא ההזויה שהייתה חברה של פרנק לקצת זמן, אבל מסתבר שזה הקצין משטרה שהיה מוצמד לקארל לקצת זמן.
ויש שם גם איזה מאבטח דביל שחושב שהוא ג'ון מקליין ומעצבן את ואלה ומיטשל :-D יש איתו הרבה קטעים מצחיקים.

וגם שתי בחורות מעצבנות (אחת מהן מוכרת?) שבאמצע מתחילות לריב על בחור ומחרפנות את דניאל:
צפה בקובץ המצורף 109907
צפה בקובץ המצורף 109908
וואי אני כל כך שמח שאת גם נהנית מהפרק הזה במידה שאני נהנה ממנו.
אני כל כך ציפיתי ללראות אותו שוב והוא לא איכזב.
ובערך 50% מזה זה פשוט הסצנה הזאת עם דניאל צועק על הבנות האלו לגבי התנהגות נאותה כשאתה בן ערובה. ואחר כך "אל תגלגלי עיניים אלי!".
גם יש את הקטע כשדניאל מנסה להתמקח עם המשטרה ואומר שהוא ישמח שיקח להם זמן לבדוק את הבקשות שלו ושאין לחץ זמן ואז אומר בטעות שזה לא שהם הולכים לפגוע במישהו, ואז כשהוא מקבל מבט מטילק אז הוא אומר "כלומר אלא אם כן תעצבנו אותנו ואז נתחיל להרוג".
יש גם את הקטע שמיטשל אומר שזה כנראה מקרה הfirst contact הכי גרוע שהיה להם אי פעם ודניאל עושה כזאת תנועה של "היו גרועים יותר" (הייתה הפעם ההיא שהם הוחזקו בכלובים).
והמאבטח הזה חחחח
לא ראיתי אף פעם את סרטי לילה במוזיאון או paul blart mall cop, אבל אני מדמיין שהם קיבלו השראה מזה.
והקטע שסיסרו הולך עם הקטע שהמאבטח הציל אותו, אבל אז פשוט מחזיר לואלה ומיטשל את הנשקים שלהם.
אוי והקטע עם ואלה שמסבירה איך פורצים לתיבה מאובטחת.
וזה שהיא מפעילה את הפצצה בשביל לשכנע את המאבטח להכנע, ומיטשל לא מבין למה היא באמת הפעילה את הפצצה.

אוי, מצאתי את הקטע הקורע:

טוב, נראה לי שאני אצטרף אליך כבר עוד רק לפרק סיום הסדרה.

בעצם גם לשני הסרטים בהנחה שתראי אותם. (שבאמת בשלב הזה קצת מגוחך לדלג, כל סרט הוא פשוט כמו שני פרקים)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
איזה פורום?
הפורום שיש בלינק הזה:
אבל כן מצאתי שיש פורום של הוט שבו הם נותנים תשובות לשאלות, נראה לי ששווה לנסות שם:
אפשר לכתוב שם שאלה והם יענו עליה בכתב.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
10X15 Bounty

10X16 Bad Guys
עוד פרק מוצלח ומשעשע.

צפה בקובץ המצורף 109901

צפה בקובץ המצורף 109907
צפה בקובץ המצורף 109908
האם אני אמור להאמין שב28 שעות שעברו מאז ההודעה הזאת עדיין לא הספקת לראות את ארבעת הפרקים האחרונים של העונה?

אני עכשיו ראיתי את פרק סיום הסדרה ואני רוצה לדעת מה חשבת עליו

Lhuna3

Well-known member
האם אני אמור להאמין שב28 שעות שעברו מאז ההודעה הזאת עדיין לא הספקת לראות את ארבעת הפרקים האחרונים של העונה?

אני עכשיו ראיתי את פרק סיום הסדרה ואני רוצה לדעת מה חשבת עליו
חחח ראיתי אתמול את פרק 10X17 רק, והייתי עייפה בשביל לכתוב.
Talion
אגב עכשיו בדקתי מה הפירוש של שם הפרק:
talion, principle developed in early Babylonian law and present in both biblical and early Roman law that criminals should receive as punishment precisely those injuries and damages they had inflicted upon their victims.

אז בקיצור יש ג'אפה רע שגם הרג בעבר את אימו של טילק, וגם עכשיו עושה דברים רעים אז טילק יוצא לנקום בו.

Lhuna3

Well-known member
Family Ties
אבא של ואלה עושה עסקה עם SGC ומנסה להתפייס איתה אבל הוא נוכל מטבעו ולא יכול להשתנות.
ובסוף הפרק טילק הולך לצפות בהצגה שהוא חושב בטעות שקוראים לה The Virginia Dialogs
חחחח
1721324221610.png

Lhuna3

Well-known member
Dominion
אני מצטערת אבל הם פשוט מטומטמים ברמות אחרות |פנים|
אדריה היתה להם בידיים חסרת אונים והם יכלו לירות בה ולהרוג אותה במקום. אין שום הגיון להשאיר בחיים מישהו כל כך רע וכל כך חזק. הם באמת חשבו שהם ישכנעו אותה "פשוט ללכת"??

טוני החתול

Well-known member
מנהל
Talion
אגב עכשיו בדקתי מה הפירוש של שם הפרק:
talion, principle developed in early Babylonian law and present in both biblical and early Roman law that criminals should receive as punishment precisely those injuries and damages they had inflicted upon their victims.

אז בקיצור יש ג'אפה רע שגם הרג בעבר את אימו של טילק, וגם עכשיו עושה דברים רעים אז טילק יוצא לנקום בו.
לא זוכר בכלל.
וגם התקציר בויקיפדיה היה משעמם.
אבל היה כתוב שם משהו על פלנטה שנקראת אשקלון. אני מניח ששם עושים נופשים לחיילי ג'אפה (י אני שמעתי כמה פעמים על כך שעושים באשקלון נופשים לחיילים)
Family Ties
אבא של ואלה עושה עסקה עם SGC ומנסה להתפייס איתה אבל הוא נוכל מטבעו ולא יכול להשתנות.
וזה השחקן פרד ווילארד המעולה והמנוח. הוא שיחק בהמון מקומות, בין היתר הוא אבא של פיל במשפחה מודרנית.
ובסוף הפרק טילק הולך לצפות בהצגה שהוא חושב בטעות שקוראים לה The Virginia Dialogs
חחחח
1721324221610.png
מה?!? :ROFLMAO:
מה הקשר של זה?

Dominion
אני מצטערת אבל הם פשוט מטומטמים ברמות אחרות |פנים|
אדריה היתה להם בידיים חסרת אונים והם יכלו לירות בה ולהרוג אותה במקום. אין שום הגיון להשאיר בחיים מישהו כל כך רע וכל כך חזק. הם באמת חשבו שהם ישכנעו אותה "פשוט ללכת"??
גם מזה אני לא זוכר שום דבר.
אבל כשקראתי את התקציר בויקיפדיה נזכרתי בזה שבעל הכניס לה גוואולד מה שנשמע באמת חכם. כלומר בשבילו.

אוף, אני מבין שאת כבר לא רואה את פרק סיום העונה היום (או ליתר דיוק אתמול)

Lhuna3

Well-known member
אבל היה כתוב שם משהו על פלנטה שנקראת אשקלון. אני מניח ששם עושים נופשים לחיילי ג'אפה (י אני שמעתי כמה פעמים על כך שעושים באשקלון נופשים לחיילים)
כן שמתי לב לזה בפרק, רק שזה היה Eshkalon (בניגוד ל-Ashkelon).
וזה השחקן פרד ווילארד המעולה והמנוח. הוא שיחק בהמון מקומות, בין היתר הוא אבא של פיל במשפחה מודרנית.
כמובן שזיהיתי אותו.
מה?!? :ROFLMAO:
מה הקשר של זה?
[סטארגייט SG1 פרק 10X18]
חחחחחחחחחחח זה המחזה המצליח שנקרא The Vagina Monologues, שאבא של ואלה הזכיר בשלב
מסוים בפרק, רק שהוא קרא לזה בטעות עם Virginia אז בסוף הפרק טילק הולך לצפות בזה ורק אז מגלה את הטעות.

ועוד מעט צופה בפרק האחרון!

Lhuna3

Well-known member
חחחח אוקיי אז האסגארד עומדים למות כגזע ומורישים את כל הידע והטכנולוגיה שלהם ל-SG1. שזה נחמד, רק שגם מאפשר לספינות האוריי לעקוב אחריהן בהייפר-ספייס ולהפציץ אותם, אז קרטר שמה את האודיסיאה בבועת זמן בשביל לקנות לעצמה זמן להתחמק מההפצצה, והם נתקעים שם למשך... 50 שנה :ROFLMAO:
לנדרי כבר מת וכל השאר גם נהיים זקנים, חוץ מטילק שיש לו תוחלת חיים הרבה יותר ארוכה.
לפחות ואלה ודניאל מבלים את השנים האלו זה בזרועות זו. הם חמודים יחד.
1721391666882.png
בסוף (כמובן) שקרטר מוצאת דרך להחזיר את הזמן לאחור ולפתור את הבעיה, מה שמבטל הכל וגם מוחק להם את הזכרונות מהעתיד הזה, חוץ מלטילק כי צריך היה מישהו שישאר זקן וימנע ממנע לחזור על אותו מהלך במקור.

Lhuna3

Well-known member
ניק אני מתחילה לצפות בסרט Stargate SG1 The Ark of Truth.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
חחחח אוקיי אז האסגארד עומדים למות כגזע ומורישים את כל הידע והטכנולוגיה שלהם ל-SG1. שזה נחמד, רק שגם מאפשר לספינות האוריי לעקוב אחריהן בהייפר-ספייס ולהפציץ אותם, אז קרטר שמה את האודיסיאה בבועת זמן בשביל לקנות לעצמה זמן להתחמק מההפצצה, והם נתקעים שם למשך... 50 שנה :ROFLMAO:
לנדרי כבר מת וכל השאר גם נהיים זקנים, חוץ מטילק שיש לו תוחלת חיים הרבה יותר ארוכה.
לפחות ואלה ודניאל מבלים את השנים האלו זה בזרועות זו. הם חמודים יחד.
צפה בקובץ המצורף 110206
בסוף (כמובן) שקרטר מוצאת דרך להחזיר את הזמן לאחור ולפתור את הבעיה, מה שמבטל הכל וגם מוחק להם את הזכרונות מהעתיד הזה, חוץ מלטילק כי צריך היה מישהו שישאר זקן וימנע ממנע לחזור על אותו מהלך במקור.
זכרתי שאהבתי את הפרק הזה וגם בצפייה שניה מאוד מאוד אהבתי אותו.
אם כי זה מצחיק שפרק הסיום של הסדרה סטארגייט בקושי מכיל את הסטארגייט עצמו, אם כי לפחות כן סיימו בכך שהצוות הולך דרך הסטארגייט.
אבל זה פרק נהדר בכך שהוא מתמקד בצוות ושם אותם בסיטואציית מדע בדיוני מעולה ובסוג של גהנום שהם פשוט חיים בספינה הזאת רק הם למשך חמישים שנה.
בין הקטעים הכי טובים היו כשראו איך הם מאבדים את זה. אם כי זה בעיקר שראו את ואלה ומיטשל מאבדים את זה, וגם זה רק במידה נשלטת.
כמובן שהדבר שהכי אהבתי זה שקיבלנו את ואלה ודניאל סוף סוף. זה גם נעשה בצורה מעולה, הקטע שהיא באה אליו עם כל הפלרטטנות הרגילה שלה ואז הוא שם את הקלפים על השולחן שהיא סתם משחקת משחקים ומדבר על כמה שהוא היה פגוע מהמוות של אשתו ושבמשך שנים הוא בכלל לא היה מוכן למערכת יחסים, אבל גם עכשיו שהוא מוכן למערכת יחסים הוא לא מוכן לבזבז את הזמן על ואלה הלא רצינית. ואז ואלה נשברת ובלי מילים אפשר להבין שזה הכל מסכה והיא באמת רוצה את דניאל. והסצנה בתמונה ששמת שהיא בוכה בידיים שלו. וגם הסצנה בסוף כשהם נפרדים. :cry:
וזה הורג אותי שבסוף טילק שומר בסוד את כל מה שקרה. זה כל כך מגוחך, ואלה לחלוטין צודקת, אין שום סיבה לשמור את זה בסוד. זה לא יוצר פרדוקסים או משהו אם הוא יגלה. אני רוצה שהוא יגיד לואלה ודניאל שהם היו יחד.
אגב, מאוד ברור שואלה מסתירה (יותר מעצמה או יותר מהאחרים) את הרגשות שלה כלפי דניאל כשהיא מנחשת שהיא שכבה עם כל גבר אחר על הספינה חוץ מדניאל.

לגבי הסוף של האסגרד - יש פשוט משהו מוזר שזה גזע סופר חזק עם ציביליזציה של מיליוני שנים, אבל הם מגיעים לסוף שלהם דווקא 9 שנים אחרי שהם יצרו קשר עם בני האדם על כדור הארץ.
וזהו, הם השמידו את עצמם ואין יותר אסגרד? זה פשוט מוזר.
גם זה שהם סומכים על בני האדם עם הטכנולוגיה שלהם. מה הסיכוי שזה לא יפול לידיים הלא נכונות?

יש כמובן את העניין המוזר שזה הפרק האחרון לעונה ולחלוטין לא קיבלנו שום סוג של סיום עם האויבים הגדולים. אבל זאת הסיבה שנוצרו סרטי טלוויזיה.

ניק אני מתחילה לצפות בסרט Stargate SG1 The Ark of Truth.
עכשיו את אומרת לי (כלומר טכנית אמרת את זה לפני שעה וחצי, אבל אני רואה את זה עכשיו ואני בתוך סרט האקס מן הראשון.

Lhuna3

Well-known member
זכרתי שאהבתי את הפרק הזה וגם בצפייה שניה מאוד מאוד אהבתי אותו.
זה בהחלט פרק סיום ראוי ויפה.
וזה הורג אותי שבסוף טילק שומר בסוד את כל מה שקרה. זה כל כך מגוחך, ואלה לחלוטין צודקת, אין שום סיבה לשמור את זה בסוד. זה לא יוצר פרדוקסים או משהו אם הוא יגלה. אני רוצה שהוא יגיד לואלה ודניאל שהם היו יחד.
זה באמת לא מרגיש הכרחי.
אגב, מאוד ברור שואלה מסתירה (יותר מעצמה או יותר מהאחרים) את הרגשות שלה כלפי דניאל כשהיא מנחשת שהיא שכבה עם כל גבר אחר על הספינה חוץ מדניאל.
|כן|
לגבי הסוף של האסגרד - יש פשוט משהו מוזר שזה גזע סופר חזק עם ציביליזציה של מיליוני שנים, אבל הם מגיעים לסוף שלהם דווקא 9 שנים אחרי שהם יצרו קשר עם בני האדם על כדור הארץ.
וזהו, הם השמידו את עצמם ואין יותר אסגרד? זה פשוט מוזר.
גם זה שהם סומכים על בני האדם עם הטכנולוגיה שלהם. מה הסיכוי שזה לא יפול לידיים הלא נכונות?
אנחנו לחלוטין לא ראויים לזה ולא מוכנים לזה. אבל גם אפשר להבין שהם מרגישים שהם חייבים לנו על כל מה שעשינו למענם.
ולזכותם יאמר שת'ור הודה שרבים מהם מתנגדים לזה.
יש כמובן את העניין המוזר שזה הפרק האחרון לעונה ולחלוטין לא קיבלנו שום סוג של סיום עם האויבים הגדולים. אבל זאת הסיבה שנוצרו סרטי טלוויזיה.
אני מניחה שכשהסדרה הסתיימה הם כבר ידעו שאישרו להם סרט/י סיום ולכן השאירו פתוח?

Lhuna3

Well-known member
אז מה היה לנו? תכלס כן זה כמו עוד פרק ארוך.
אבל סגרו את העניין של האוריי ושל אדריה הנודניקית.
והאחות או משהו של מרלין בסוף עזרה להם.
וכנראה לא היתה להם מספיק עלילה אז החזירו עוד קצת את הרפליקטורים |פנים| זה היה מיותר בעיני, היה לנו מספיק מהם. גם לא אהבתי את הנודניק מה-IOA והיה ברור מהרגע הראשון שהוא הולך לעשות צרות.
סה"כ סרט בסדר כזה, לא נפלתי ממנו, ואהבתי הרבה יותר את הפרק האחרון של הסדרה.
אבל קיבלנו את סגירת העלילה, ואת הסיפוק לראות את הפריורים מגלים את הטעות שלהם.
ונשאר העניין של תיבת האמת, שכמו שדניאל אמר היא בעצם טכנולוגיה מאוד מסוכנת של שטיפת מוח, נשארת ב"איזור 51", וזה פוטנציאל לצרות חדשות מאוד גדולות.

שאלה קצת מעניינת שעולה מכל העניין של התיבה זה האם "שטיפת מוח" אבל שגורמת לך להאמין באמת האמיתית, היא בעייתית כמו כל שטיפת מוח אחרת, או שהיא בסדר.
כי מצד אחד נהוג להתייחס ל"חופש אמונה" כזכות בסיסית, אבל השאלה היא מה זה אמונה.
כי אישית אני תופסת אמונה כמשהו שתמיד נכפה עליך, ואמונה שאתה כאילו "בוחר" בה בצורה חופשית, היא לא אמונה אמיתית.

חוץ מזה ניסיתי לעשות לעצמי סדר בכל "ההיסטוריה" של הסדרה, ואני ממש לא בטוחה שהבנתי נכון, אבל זה מה שהבנתי:
1. האלטרנס בהתחלה היו הגזע האנושי המקורי שהתפתח בגלקסיה אחרת.
2. בשלב מסוים היה אצלם סכסוך בין הזרם המדעי לדתי, שגרם לפיצול.
3. הדתיים היו בקטע של לכפות את האמונה שלהם על כולם - לא ברור לי מה בכלל היתה האמונה הזאת שלהם (הרי זה לא "האוריי", כי האוריי זה הם בעצמם אחרי שהתעלו), כאילו הם פשוט המציאו אל/ים, כמו דתות במציאות?
4. המדעיים התנגדו לכפיית האמונה והאמינו בדרך של שכנוע ע"י ראיות.
5. המדעיים המציאו את התיבה, שהיא טכנולוגיה שגורמת לך "לדעת את האמת" כדי למנוע את הכפיה של הדת. אז גם פה לא ברור לי מה זאת האמת הזאת בדיוק. כי אם הדת שם היתה דומה לדתות במציאות, שיש "אל/ים" עליונים כאלה, אז לא משהו שניתן להפריך. שום דבר מדעי לא סותר את האפשרות להאמין בקיום ישויות עליונות שמעל הכל. ולא הגיוני לי גם שהתיבה תוכנתה לחשוף את השקר של האוריי שהם מאפשרים למאמיניהם להתעלות אחרי המוות, כי זה עוד לא קרה אז בכלל.
6. אבל רוב המדעיים התנגדו לשימוש בתיבה כי הם דגלו בחופש באמונה ובשכנוע מרצון ולא בשטיפת מוח.
7. אז הם קברו את התיבה ועזבו אל הגלקסיה שלנו, להתחיל מחדש רחוק מהאחרים. (אז נקרא אוריי לפלג שנשאר שם, ואיינצ'נטס לאלו שבאו לפה.)
8. חלק מהאנשים, גם מהאיינצ'נטס וגם מהאוריי גילו את הדרך להתעלות (בנפרד? זה קצת מוזר בעיני).
9. האיינצ'נטס שהתעלו דגלו מתמיד בחוסר התערבות.
10. האיינצ'נטס שלא התעלו - הוכחדו מתישהו במגיפה גדולה, והמעטים מתוכם ששרדו ברחו לגלקסיית פגסוס ושם הקימו את אטלנטיס. (ואח"כ נכחדו/התעלו גם?)
11. אז האיינצ'נטס שכן התעלו, יצרו פה את המין האנושי "מחדש", וככה אנחנו נוצרנו.
12. האוריי בהתחלה עזרו לכולם להתעלות, אבל אחרי שגילו שהם יכולים לקבל אפילו יותר כוח (כמה יותר צריך, מה המעולים "הרגילים" כמו האיינצ'נטס לא יכולים לעשות?) אם אנשים מאמינים בהם, אז הם יצרו גם כן את המין האנושי "מחדש" בגלקסיה שלהם, בשביל לכפות על אנשים האמונה בהם כאלים.

עכשיו אני אשמח אם תגיד לי אם אתה חושב שהבנתי לא נכון ותתקן, או תענה על השאלות אם אתה יודע.
(שוב אני מרגישה שיתכן שאני משקיעה בזה יותר מחשבה ממה שהכותבים השקיעו. אבל אני אוהבת סיפור מד"ב טוב, וקשה לי אם אין בו הגיון.)

אני הולכת לצפות בסרט 2.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז מה היה לנו? תכלס כן זה כמו עוד פרק ארוך.
אבל סגרו את העניין של האוריי ושל אדריה הנודניקית.
והאחות או משהו של מרלין בסוף עזרה להם.
תהיתי אם זאת אותה אחת שעזרה לדניאל להתעלות, את יודעת?
וכנראה לא היתה להם מספיק עלילה אז החזירו עוד קצת את הרפליקטורים |פנים| זה היה מיותר בעיני, היה לנו מספיק מהם. גם לא אהבתי את הנודניק מה-IOA והיה ברור מהרגע הראשון שהוא הולך לעשות צרות.
כן הוא היה מעצבן.
והרגיש מטופש כשהרפליקטורים השתלטו עליו והרביצו למיטשל. כלומר אם הם מודעים לנוכחות שלו אז הגיוני שישלחו הרבה יותר רפליקטורים כדי להרוג אותו ולא רק את החצי איש שלהם.
זה כן בעיקרון רעיון חכם בערך להפטר מהספינות של האוריי על ידי כך ששולחים עליהם את הרפליקטורים. אבל גם מרגיש צפוי מידי שזה ילך רע.
צריך גם לקחת בחשבון שמיטשל לא נלחם ברפליקטורים לפני כן וזה לא הוגן. :p
סה"כ סרט בסדר כזה, לא נפלתי ממנו, ואהבתי הרבה יותר את הפרק האחרון של הסדרה.
אבל קיבלנו את סגירת העלילה, ואת הסיפוק לראות את הפריורים מגלים את הטעות שלהם.
בדיוק
ונשאר העניין של תיבת האמת, שכמו שדניאל אמר היא בעצם טכנולוגיה מאוד מסוכנת של שטיפת מוח, נשארת ב"איזור 51", וזה פוטנציאל לצרות חדשות מאוד גדולות.

שאלה קצת מעניינת שעולה מכל העניין של התיבה זה האם "שטיפת מוח" אבל שגורמת לך להאמין באמת האמיתית, היא בעייתית כמו כל שטיפת מוח אחרת, או שהיא בסדר.
כי מצד אחד נהוג להתייחס ל"חופש אמונה" כזכות בסיסית, אבל השאלה היא מה זה אמונה.
כי אישית אני תופסת אמונה כמשהו שתמיד נכפה עליך, ואמונה שאתה כאילו "בוחר" בה בצורה חופשית, היא לא אמונה אמיתית.
זאת באמת שאלה חשובה - האם זה מוסרי. נראה לי שנאמר שאפשר להשתמש בתיבה לגרום לאנשים להאמין רק במשהו שהוא אמת, אבל עם הרבה דברים זה מרגיש לא ברור מה האמת.
כלומר האם תיבת אמת כזאת יכולה לשכנע מפגינים אנטי ישראליים שהם טועים, או ישראלים שהם טועים? או שפשוט תבהיר שהאמת היא בעייתית.
בכל מקרה מתייחסים לזה לפחות בכך שכשמרלין ממציא את זה אז הם אוסרים עליו להשתמש בזה בטענה שזה לא מוסרי.

אני לא מבין את המשפט האחרון שלך בפיסקה הזאת:
למה אמונה שאתה בוחר בה היא לא אמונה אמיתית? דווקא לדעתי זאת מרגישה הרבה יותר אמונה אמיתית מאשר כזאת שפשוט גדלת איתה.
חוץ מזה ניסיתי לעשות לעצמי סדר בכל "ההיסטוריה" של הסדרה, ואני ממש לא בטוחה שהבנתי נכון, אבל זה מה שהבנתי:
1. האלטרנס בהתחלה היו הגזע האנושי המקורי שהתפתח בגלקסיה אחרת.
2. בשלב מסוים היה אצלם סכסוך בין הזרם המדעי לדתי, שגרם לפיצול.
3. הדתיים היו בקטע של לכפות את האמונה שלהם על כולם - לא ברור לי מה בכלל היתה האמונה הזאת שלהם (הרי זה לא "האוריי", כי האוריי זה הם בעצמם אחרי שהתעלו), כאילו הם פשוט המציאו אל/ים, כמו דתות במציאות?
4. המדעיים התנגדו לכפיית האמונה והאמינו בדרך של שכנוע ע"י ראיות.
5. המדעיים המציאו את התיבה, שהיא טכנולוגיה שגורמת לך "לדעת את האמת" כדי למנוע את הכפיה של הדת. אז גם פה לא ברור לי מה זאת האמת הזאת בדיוק. כי אם הדת שם היתה דומה לדתות במציאות, שיש "אל/ים" עליונים כאלה, אז לא משהו שניתן להפריך. שום דבר מדעי לא סותר את האפשרות להאמין בקיום ישויות עליונות שמעל הכל. ולא הגיוני לי גם שהתיבה תוכנתה לחשוף את השקר של האוריי שהם מאפשרים למאמיניהם להתעלות אחרי המוות, כי זה עוד לא קרה אז בכלל.
6. אבל רוב המדעיים התנגדו לשימוש בתיבה כי הם דגלו בחופש באמונה ובשכנוע מרצון ולא בשטיפת מוח.
7. אז הם קברו את התיבה ועזבו אל הגלקסיה שלנו, להתחיל מחדש רחוק מהאחרים. (אז נקרא אוריי לפלג שנשאר שם, ואיינצ'נטס לאלו שבאו לפה.)
8. חלק מהאנשים, גם מהאיינצ'נטס וגם מהאוריי גילו את הדרך להתעלות (בנפרד? זה קצת מוזר בעיני).
9. האיינצ'נטס שהתעלו דגלו מתמיד בחוסר התערבות.
10. האיינצ'נטס שלא התעלו - הוכחדו מתישהו במגיפה גדולה, והמעטים מתוכם ששרדו ברחו לגלקסיית פגסוס ושם הקימו את אטלנטיס. (ואח"כ נכחדו/התעלו גם?)
11. אז האיינצ'נטס שכן התעלו, יצרו פה את המין האנושי "מחדש", וככה אנחנו נוצרנו.
12. האוריי בהתחלה עזרו לכולם להתעלות, אבל אחרי שגילו שהם יכולים לקבל אפילו יותר כוח (כמה יותר צריך, מה המעולים "הרגילים" כמו האיינצ'נטס לא יכולים לעשות?) אם אנשים מאמינים בהם, אז הם יצרו גם כן את המין האנושי "מחדש" בגלקסיה שלהם, בשביל לכפות על אנשים האמונה בהם כאלים.

עכשיו אני אשמח אם תגיד לי אם אתה חושב שהבנתי לא נכון ותתקן, או תענה על השאלות אם אתה יודע.
(שוב אני מרגישה שיתכן שאני משקיעה בזה יותר מחשבה ממה שהכותבים השקיעו. אבל אני אוהבת סיפור מד"ב טוב, וקשה לי אם אין בו הגיון.)
האמת שזה גם מה שזכור לי וגם לי זה זכור כלא ברור מאותם סיבות.
הדבר היחיד שאני לא מסכים זה מה שאת אומרת שזה מוזר שהאיינצ'נטס והאוריי גילו את הדרך להתעלות בנפרד. נראה לי שזה שלב הבא בסיסי שהגיוני שהם הגיעו אליו. במיוחד כשהם אותו גזע.
לגבי השאר אני מניח שיש הסברים יותר ברורים אי שם באינטרנט, אז אני יוצא למסע חיפוש...
אוקי חזרתי.
זה לא הכי ברור, אבל כנראה שהתיבה במקור נועדה להראות לאוריי שהם טועים בדעות הדתיות שלהם. וכן, כמו שאת אומרת זה בעייתי מאוד, אבל זה גם מסביר למה שאר האיינצ'נטס כל כך התנגדו לשימוש בה.
אני הולכת לצפות בסרט 2.
אני כבר ראיתי

Lhuna3

Well-known member
תהיתי אם זאת אותה אחת שעזרה לדניאל להתעלות, את יודעת?
לא עלה בדעתי האפשרות בכלל. אני לא חושבת שזו היא.
אני לא מבין את המשפט האחרון שלך בפיסקה הזאת:
למה אמונה שאתה בוחר בה היא לא אמונה אמיתית? דווקא לדעתי זאת מרגישה הרבה יותר אמונה אמיתית מאשר כזאת שפשוט גדלת איתה.
אוקיי אני אנסה להסביר למה אני מתכוונת.
א. יש כל מיני משמעויות למילה אמונה, אבל אני מתייחסת למשמעות מסויימת. המשמעות שלפיה אתה משוכנע שמשהו נכון.
ב. אם אתה בוחר באמונה X, זאת אומרת שיש לך אפשרות גם לא לבחור בה, כלומר שבתוכך קיימת הידיעה שגם האופציה השניה יכול להיות נכונה. מבחינתי זה אומר שאתה לא מאמין באמת. אתה לא משוכנע שזאת האמת. אתה רק החלטת להתנהג ולסגל לעצמך דפוס חשיבה כאילו שאתה משוכנע בזה.
ג. אמונה שנכפיית עליך זה לא בהכרח אומר שגדלת איתה (למרות שזה אחד המקרים). המשמעות היא שאתה לא יכול לא להאמין בה, ההגיון/הלוגיקה/הידע שלך ו/או דברים שנחשפת אליהם, מובילים אותך למסקנה שזה חייב להיות נכון. זה יכול להיות פשוט כי ככה אמרו לך כשהיית ילד ואתה לא טיפוס שמטיל ספק, אבל זה יכול גם להיות שנחשפת לראיות שלפי ההיגיון שלך מחייבות את המסקנה הזאת. זאת אמונה אמיתית. זו גם צורה של "נכפיית עליך".
האמת שזה גם מה שזכור לי וגם לי זה זכור כלא ברור מאותם סיבות.
הדבר היחיד שאני לא מסכים זה מה שאת אומרת שזה מוזר שהאיינצ'נטס והאוריי גילו את הדרך להתעלות בנפרד. נראה לי שזה שלב הבא בסיסי שהגיוני שהם הגיעו אליו. במיוחד כשהם אותו גזע.
לגבי השאר אני מניח שיש הסברים יותר ברורים אי שם באינטרנט, אז אני יוצא למסע חיפוש...
אוקי חזרתי.
זה לא הכי ברור, אבל כנראה שהתיבה במקור נועדה להראות לאוריי שהם טועים בדעות הדתיות שלהם. וכן, כמו שאת אומרת זה בעייתי מאוד, אבל זה גם מסביר למה שאר האיינצ'נטס כל כך התנגדו לשימוש בה.
|כן| תודה. ולפחות אני יודעת שלא רק לי זה לא לגמרי ברור אלא זה באמת לא נכתב/הוצג ברור מספיק.

למעלה