דיוני סדרות #131

dilly snake

Active member
בואו נתחיל מזה שהאחות תמיד הולכת עם פזור גם כשהיא עם מטופלים שזה לא הגיוני כי א' זה לא הגייני ב' זה לא פרקטי בשיט. רק מי שלא נוגעת פיזית במטופלים(או בקיצור מזכירות, עובדות סוציאליות) הולכת עם פזור.

אז יש שבוע רווקים וזה נראה כאילו הם הולכים על מקרים ביזארים, כמו בחור עם STD ששוכב עם רבע ספינה ואז גם זוכר עם כל מי שהוא שכב(גברים ונשים).

הקפטן מתחיל עם אישה(בגילו! יא סוטים) ואז סובל ממשהו דמוי התקף לב. מסתבר שהקפטן אלמן ואישתו מתה לא מזמן.

יש מישהי שיש לה מחלה בלתי מוסברת ואז הכל מתרופות להרזיה.

והם מוצאים מישהי שנסחפת בים.

כרגע זה בינוני, אני לא בטוחה שאני אחזיק עוד הרבה פרקים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בואו נתחיל מזה שהאחות תמיד הולכת עם פזור גם כשהיא עם מטופלים שזה לא הגיוני כי א' זה לא הגייני ב' זה לא פרקטי בשיט. רק מי שלא נוגעת פיזית במטופלים(או בקיצור מזכירות, עובדות סוציאליות) הולכת עם פזור.
זה בגלל שאת רגילה לרפואה על יבשה. בים החוקים שונים.
אז יש שבוע רווקים וזה נראה כאילו הם הולכים על מקרים ביזארים, כמו בחור עם STD ששוכב עם רבע ספינה ואז גם זוכר עם כל מי שהוא שכב(גברים ונשים).

הקפטן מתחיל עם אישה(בגילו! יא סוטים) ואז סובל ממשהו דמוי התקף לב. מסתבר שהקפטן אלמן ואישתו מתה לא מזמן.

יש מישהי שיש לה מחלה בלתי מוסברת ואז הכל מתרופות להרזיה.

והם מוצאים מישהי שנסחפת בים.
האם זה באמת אמור להיות הגיוני שיש כל כך הרבה מקרים רפואיים בשייט אחד?
כרגע זה בינוני, אני לא בטוחה שאני אחזיק עוד הרבה פרקים.
בקצב הזה אני לא בטוח אם אני אפילו אמשיך לקרוא את מה שאת כותבת על הסדרה.

dory30

Well-known member
מדהימה הסדרה הזאת. נראה לי שאני היחיד שמזכיר אותה. אני רחוק פרק אחד מסיומה ובכל זאת הרגשתי צורך לדווח עליה. דמיינו את רצח באוריינט אקספרס (לא ראיתי את המקורי אלא את גרסת הטלוויזיה של 2001 וכן את שני הסרטים הראשונים עם קנת' בראנה בתור פוארו)+ ספיד (סרט שכיכב בו קיאנו ריבס בשנת 1994 והראשון שראיתי בקולנוע בלי ההורים!). הסדרה מדברת על מציאות שבה המלך הוא הטכנולוגיה ולא האדם ועל רכבת שנחטפת בידי "המערכת". עולות משם שלל סוגיות- יחסי שלטון ואזרח, יחסי עבודה במגזר הציבורי, בעיות הגירה וכדומה. מומלץ לתת לזה צ'אנס. באנגלית זה nightslepper.

דיברגנט חדש

Well-known member
היום יום קשה, כך שהתחשק לי משהו קליל וגיליתי את הסדרה בניחוש חוקר - Psych וזה התאים לי ככפפה ליד למשהו קליל ומצחיק.
מסתבר שיש הרבה עונות לסדרה, אך לא נראה לי שאחזיק מעמד לכל העונות כאשר בכל עונה יש 16 פרקים למעט העונה האחרונה שבינתיים יש 11 פרקים.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אחרי חודשים רבים של התרחקות והדחקה מהמצב לטובת בריאות נפשית אישית - ראיתי היום את טקס הזיכרון האזרחי לטבח של השביעי לאוקטובר.
ארגנו צפייה משותפת לתושבי המושב והגיעו הרבה אנשים.
הטקס עצמו היה מרגש, כלל סיפורים שוברי לב וביצועים מרגשים של שירים של מבחר מהאומנים הגדולים של הארץ.

רק עכשיו גיליתי שיש גם טקס ממלכתי.

dilly snake

Active member
אחרי חודשים רבים של התרחקות והדחקה מהמצב לטובת בריאות נפשית אישית - ראיתי היום את טקס הזיכרון האזרחי לטבח של השביעי לאוקטובר.
הטקס עצמו היה מרגש, כלל סיפורים שוברי לב וביצועים מרגשים של שירים של מבחר מהאומנים הגדולים של הארץ.

ראיתי גם, והיה מצמרר.

מהרגע ששלום חנוך שר "ילדים של החיים" הייתי סמרטוט עם דמעות.

(והטקס הממלכתי הוא בהובלת מירי רגב אין מה לראות)

didalf

Well-known member

וואי זה שבר אותי.
היינו אמורים ללכת לפארק היו לנו כרטיסים אבל בגלל הנחיות פיקוד העורף זה צומצם רק למשפחות.
בדיעבד יש מצב שזה עדיף כי להיות שם היה לי קשה מידי. בבית יכולתי מידי פעם לעבור לדברים אחרים, להנמיך, להתעלם, שם אין לאן לברוח.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
יש קטע שבו הרופא הראשי בסדרה מדבר עם משפחה שמספרת לו שהם הלכו עם הבת שלהם להופעה של טיילור סוויפט.
הוא שואל "טיילור מי?"
ואז כל המתמחים שלו צועקים במקביל שמות שונים של שירים ידועים שלה.
הוא פונה אליהם ואומר "You all need to calm down"
אז אחת מהן אומרת לו שזה גם שיר שלה ותוהה אם הוא אולי secret swifty
אז הוא אומר שהוא לא יודע מה זה, אבל הוא בטוח שהוא לא.

קיבלנו אישור שהרופא האחר (ניקולס?) הוא הומו (או בי) כי הוא קיבל הודעה ממישהו בשם דאסטין ממכון הכושר שהיה מאוד Hot אתמול בלילה.
לא הייתה שום התייחסות לזה מצד אוליבר, אבל ברור שזה נעשה יותר בשבילנו.

סיפור חולים 1: קווין משיימלס (אותו שחקן, כמעט אותה דמות) עומד לעבור ניתוח שיגרום לכך שהוא לא יוכל ליצור זכרונות חדשים.
*כלומר הוא הולך להפוך לדמות של דרו ברימור מהסרט 50 דייטים ראשונים. ותכלס אחרי מעשה זה נראה מאוד דומה חוץ מזה שהדמות של דרו צופה בהקלטה של עצמה בקלטת וידאו לעומת האופנוען שחי בעתיד וצופה בהקלטה של עצמו בטלפון. ולפחות הוא ידע על זה מראש.
בהתחלה כמובן הוא לא רוצה. ואז הרופא הטוב (לא שון מרפי, אבל גם טוב) משכנע אותו.
אבל רגע לפני הוא צריך להשלים הבת המנוכרת שלו. כי כמובן.
ואז הזיכרון האחרון שהיא משאירה איתו זה שהיא אומרת לו שהיא לעולם לא תסלח לו. כי כמובן.
מה שמפתיע זה מה אחר כך. כי לא היה נס שגרם לכך שהוא לא איבד את היכולת ליצור זכרונות חדשים. או שברגע האחרון הבת יכלה לתת לו זיכרון חדש.
במקום זה היה מה שהיה בשני הפרקים הקודמים - שראינו איך הוא לומד לחיות עם המצב שלו בדרך הכי טובה. וזה כלל את זה שהבת שלו סלחה לו. אפילו אם היא צריכה להזכיר לו כל יום מחדש (או אני מניח שהיא פשוט תצלם לו סרטון). וכן זה קצת כמו הסוף של הסרט 50 דייטים ראשונים, אבל זה לא דבר רע.

סיפור חולים 2: הילדה שמתעלפת כל פעם שהיא צוחקת.
שזה נחמד. ולחלוטין מתאים לסוג הסדרות האלו שמוצאים מצבים רפואיים נדירים. מה שמפתיע כאן זה שהפתרון הוא בעצם דבר מאוד בסיסי ובעצם בכלל לא טיפול מוחי אלא קוצב לב. זה נחמד כי בכלל לא עשו כאילו היא במצב נורא מסוכן אלא פתרון אלגנטי ופשוט שלא חושבים עליו מיד כי מרגיש שהבעיה היא ניורולוגית. כלומר באמת יש בעיה שקשורה לצחוק שנראה לי שזה ניורולוגי, אבל הפתרון הוא לא לגעת בזה אלא לשפר את הלב.

בנוסף לזה יש את הסיפור של המתמחה החמוד ואן - כשהוא התעלף במקביל למטופלת אני בעצם חשבתי שאולי הבעיה היא שהוא יותר מידי אמפתי, אבל לא חשבתי שבעצם יתנו לזה שם של מצב ניורולוגי. אהבתי את הגישה המאוד חיובית (אם כי קצת מתלהבת מידי אולי) של אוליבר שאומר שזה יכול להיות דבר מאוד טוב.
זה נראה לי כאילו גורלי נורא שסוג הרופא שהוא אוליבר יקבל מתמחה עם מצב ניורולוגי כזה, כי זה להרגיש את מה שהמטופל מרגיש זה בדיוק מה שאוליבר רוצה.

והמשך הסיפור של אוליבר: אז הוא מאוד קשור לצמחים בגלל זכרונות שיש לו איתם שקשורים לאבא שלו. ואז בסוף הפרק מסתבר שלפחות חלק מהזכרונות האלו היו עם אמא שלו והוא עשה סוג של החלפה בראש. דבר שנראה לי מאוד נפוץ - זה שאנחנו לא זוכרים בדיוק זכרונות והם משתנים עם הזמן. מה בחבל זה שכנראה הבעיות שהיו לו עם אמא שלו גרמו לכך שהוא הדחיק חלק מהזכרונות החיוביים שהיו לו איתה.
הסדרה בטח עוד תכנס עמוק לכל הדדי ומאמי אשיוז שלו.

didalf

Well-known member
יש קטע שבו הרופא הראשי בסדרה מדבר עם משפחה שמספרת לו שהם הלכו עם הבת שלהם להופעה של טיילור סוויפט.
הוא שואל "טיילור מי?"
ואז כל המתמחים שלו צועקים במקביל שמות שונים של שירים ידועים שלה.
הוא פונה אליהם ואומר "You all need to calm down"
אז אחת מהן אומרת לו שזה גם שיר שלה ותוהה אם הוא אולי secret swifty
אז הוא אומר שהוא לא יודע מה זה, אבל הוא בטוח שהוא לא.
חחחחחחחחחחחחח
אני צריכה לראות עכשיו איזה שירים נזרקו:-D
עלק טיילור מי זה רופא צעיר או רופא זקן? כי אם הוא צעיר איי קול בולשיט|פטיש|

didalf

Well-known member
רק רציחות בבניין 4X07

ממ החקירה לא קודמה הרבה אבל גם לא היה פרק כזה מעניין מבחינת דמויות או מצחיק מאד.

איזה קריפיות כל הבובות האלה של אחות של צ'ארלס:-D

ואני שמחה שלורטה הגיעה וסופסוף טופלו הקצרים בינה לבין אוליבר.
חחח שורה שהצחיקה אותי כשלורטה שאלה אם היא צריכה לחשוש מדורין, ואוליבר: "כולם צריכים לחשוש מדורין":-D

מייבל מה חשבת שיקרה כשאמרת להווארד איפה אתם? ברור שכולם ידעו תוך רגע:-D
בואנה הווארד עושה יותר עבודה מהם העונה. הם ממש גרועים בחקירה שלהם פתאום השחקנים יותר טובים מהם מה זה?
אהבתי איך השחקנים הצליחו לעלות על דברים בזכות הידע שהם צברו בלמידה על דברים בשביל דמויות שהם גילמו, זה די מגניב.

אז כל הווסטיז פודים את הצ'קים שהם עצמם מעבירים? והם ידעו טוב מאד שהוא מת. בואנה הם שיידי רצח החבורה הזאת.

וגם מסתבר שהרוצח עוקב אחריהם עוד מהעונה הראשונה. זה משעשע שבגלל הפודקאסט אפשר להתייחס לזה כ"עונה ראשונה". הדברים האלה באמת היו ולא זכרתי אותם? או שהם ממציאים עכשיו?

dilly snake

Active member
קיבלנו אישור שהרופא האחר (ניקולס?) הוא הומו (או בי) כי הוא קיבל הודעה ממישהו בשם דאסטין ממכון הכושר שהיה מאוד Hot אתמול בלילה.
השחקן אישר בראיון שהוא גיי. וזה היה צפוי, אני כבר שנים אומרת שהולך להיות ביניהם משהו.
*כלומר הוא הולך להפוך לדמות של דרו ברימור מהסרט 50 דייטים ראשונים. ותכלס אחרי מעשה זה נראה מאוד דומה חוץ מזה שהדמות של דרו צופה בהקלטה של עצמה
גם לי זה עלה.
ואז הזיכרון האחרון שהיא משאירה איתו זה שהיא אומרת לו שהיא לעולם לא תסלח לו. כי כמובן.
זה הרגיש ממש מניפולטיבי כל הקטע הזה, לא אהבתי.
במקום זה היה מה שהיה בשני הפרקים הקודמים - שראינו איך הוא לומד לחיות עם המצב שלו בדרך הכי טובה. וזה כלל את זה שהבת שלו סלחה לו. אפילו אם היא צריכה להזכיר לו כל יום מחדש (או אני מניח שהיא פשוט תצלם לו סרטון). וכן זה קצת כמו הסוף של הסרט 50 דייטים ראשונים, אבל זה לא דבר רע.
אני תוהה אם זה תמיד הולך להיות קטע כזה, הם אף פעם לא יעשו שהמטופלים יהיו בסוף 100% או שיהיו גם מקרים שהמטופלים יחלימו?
בכול מקרה אהבתי את הסצנות של וולף וניקולס במיוחד באוטו. ולמה הוא מחזיק דבר כזה במכונית?8-*
מה שמפתיע כאן זה שהפתרון הוא בעצם דבר מאוד בסיסי ובעצם בכלל לא טיפול מוחי אלא קוצב לב. זה נחמד כי בכלל לא עשו כאילו היא במצב נורא מסוכן אלא פתרון אלגנטי ופשוט שלא חושבים עליו מיד כי מרגיש שהבעיה היא ניורולוגית.
אהבתי את הסצנה של ואן עם אימא של וולף. התיק היה חמוד.
זה נראה לי כאילו גורלי נורא שסוג הרופא שהוא אוליבר יקבל מתמחה עם מצב ניורולוגי כזה, כי זה להרגיש את מה שהמטופל מרגיש זה בדיוק מה שאוליבר רוצה.
וולף היה נלהב מידי, על גבול הבלתי הולם.
הסדרה בטח עוד תכנס עמוק לכל הדדי ומאמי אשיוז שלו.
הייתי עסוקה יותר באופן שהיא ליטפה לו את הראש. אני תמיד מתעצבנת שאבא שלי עושה לי את זה:-D.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
חחחחחחחחחחחחח
אני צריכה לראות עכשיו איזה שירים נזרקו:-D
עלק טיילור מי זה רופא צעיר או רופא זקן? כי אם הוא צעיר איי קול בולשיט|פטיש|
אני חושב שהיו שם bad blood, love story וshake it off

זה רופא בגיל של זאקרי קווינטו. כלומר בן 47.
מצד אחד הוא הומו אז עוד יותר אמור להכיר אותה.
מצד שני אם תראי את הסדרה אז תביני שהוא לחלוטין טיפוס הזוי שיכול לא להכיר אותה.
אין לו אפילו טלפון נייד (מה שנראה לי אמור להיות חובה בשביל רופא בבית חולים, אבל אנחנו מבליגים)

השחקן אישר בראיון שהוא גיי. וזה היה צפוי, אני כבר שנים אומרת שהולך להיות ביניהם משהו.
חחחחחח, כן שנים רבות (או השבועיים מאז שהסדרה התחילה)
*גרם לי לתהות לגבי השחקן אז בדקתי בויקיפדיה וראיתי שהוא נשוי לאישה. (תוך כדי גיליתי שסבתא רבא שלו ודודה שלו זכו במדליות אולימפיות)
זה הרגיש ממש מניפולטיבי כל הקטע הזה, לא אהבתי.
אבל כל כך צפוי שיהיה משהו כזה.
אני תוהה אם זה תמיד הולך להיות קטע כזה, הם אף פעם לא יעשו שהמטופלים יהיו בסוף 100% או שיהיו גם מקרים שהמטופלים יחלימו?
אני מניח שזה יהיה הדבר העיקרי.
כלומר אולי יהיה איזה פרק מיוחד שבו החולה יבריא לחלוטין ואוליבר מתקשה להתמודד עם זה (כמו בסדרה רפואית רגילה כשמידי פעם יש פרק שבו החולה מת)
בכול מקרה אהבתי את הסצנות של וולף וניקולס במיוחד באוטו. ולמה הוא מחזיק דבר כזה במכונית?8-*
כן זה היה נחמד.
ואכן פתחו משהו מסתורי לגבי העניין עם המזרק. ההסבר הכי צפוי הוא שהוא לוקח איזשהם סמים.
אהבתי את הסצנה של ואן עם אימא של וולף. התיק היה חמוד.
כן זה היה נחמד.
נחמד שהיא גם באינטראקציה עם אחרים.
וולף היה נלהב מידי, על גבול הבלתי הולם.
לחלוטין. אבל נראה לי שזה די רגיל בשבילו להיות בלתי הולם.
*בהתלהבות שלו הוא הזכיר לי את דוקטור הו שמתרגש כשמגלים משהו נוראי.

למעלה