סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

Boston Guy

New member
אם את רוצה לראות סורגים את צריכה לנסוע לשכונות פשע ורשע

ממה שראיתי בבתים צמודי קרקע של חברים בארץ, רבים בוחרים להתקין "תריסי ביטחון" שהם תריסי גלילה שהשלבים שלהם עשויים מפלדה.

בבית שלי התקנו וילונות כפולים - מוט וילון כפול, כשהוילון ה"קרוב לחלון" הוא וילון אטום והוילון החיצוני הוא וילון קישוטי ופחות אטום. מוט הוילון קצת יותר ארוך מהחלון - כך שהוילונות מכסים את החלון "מקיר לקיר".
הסידור הזה נותן את הגמישות לפרוש את שני הוילונות לאטימה מלאה, או לאסוף את הוילון הפנימי ולפרוש רק את החיצוני לפרטיות, או לאסוף את שני הוילונות ולתת לאור להכנס בצורה חפשית לחדר.

מצד שני - אנחנו חיים בניו אינגלנד, ואין לנו חלונות שפונים דרומה. השמש כאן כנראה לא זורחת בעוצמה שהיא זורחת אצלכם... לוילונות אצלנו יש תפקיד לא פחות חשוב בחורף - בידוד נגד הקור שנכנס מבחוץ... כי שכבחוץ מינוס 20 מעלות צלסיוס, גם עם חלונות כפולים הקירות והחלונות "קורנים קור" לתוך החדר, והוילונות נותנים עוד שכבת הגנה נגד הקור הזה.

Ani15

New member
שלבי פלדה שוקלים טונה

זה שלבי פלסטיק שמושחל בהם מוט פלדה.
וזה חוסם פריצות באותה מידת אמינות כמו להתפלל לבורא או להתקין את הסורג המתקפל שאפשר לחתוך בקאטר של ורדים. וכן, גם המנוע החשמלי התקוע לא עוצר את הפורץ עם הלום (נחש איך אני יודעת).

danakama10

New member
ברור שהקונספט קיים

יש את האופציה של blackout shades, ואפשר לבחור ב- % האטימות. יש להם אופציה של 100% אטימות וזה אכן אוטם לחלוטין את האור. לעיתים שובל דקיקון של אור יחדור מהצדדים, אבל ווילונות פותרים את זה.
לדוגמה:
https://www.youtube.com/watch?v=bnohWDqzwHc

יש גם אופציה של shutters, שעובדים לא רע בכלל ואם מוסיפים וילון אז בכלל אין בעיה.
https://www.youtube.com/watch?v=ajYM6vw7kAc

ובבית שכור את יכולה את האופציה שנתן בוסטון גאי, וגם יש מבחר ווילונות, אבל החוכמה היא להבין שלא כל ווילון blackout הוא באמת נותן בלאקאוט מוחלט... אלו למשל כן ווילונות טובים:
https://www.amazon.com/Flamingo-BLA...pID=51qT8TmVs-L&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch

אופציה נוספת בוילונות היא לעשות אותם 2 שכבות, שכבה אחת רק שכבת ה- blackout curtain liner ושכבה שניה שכבת הוילון.
הנה דוגמה
https://www.amazon.com/Umbra-Twilig...0&sr=1-2&keywords=curtain+double+rod+brackets

KallaGLP

New member
זה מזכיר לי שכשגרנו בקליפורניה שכרנו בית

שכל המטבח, חדר האוכל וחדר האורחים שלו בקומה העליונה שמתחת לגג היו מלאים בחלונות ענק ללא תריסים כלל וללא אפשרות לפתוח אף אחד מהם. הבית צפה לכיוון המפרץ (מערב) ותמיד בקיץ לקראת אחר הצהריים הגג היה מגיע לשיא הלהט שלו ובמקביל השמש הקליפורנית הקופחת הייתה נכנסת פנימה, שילוב שהביא את הטמפרטורה בבית לרמות בלתי נסבלות (שלא לדבר על כך שהשמש גם הייתה מסנוורת). וכל זה כשגם לא היה מזגן בבית ולא היה ניתן ליצור שום זרימת אוויר כי הפתחים היחידים היו דלת ההזזה במטבח ודלת ההזזה בחדר האורחים, שהיו מאוד מרוחקות אחת מהשנייה ומופרדות בקיר. אני לא יודעת איך הבעלים הקודם, שבנה את הבית, כך סיפרו לנו בגאווה רבה הבעלים החדשים, על פי תכנון מיוחד של ארכיטקט ידוע, היה מסוגל לשרוד בו כך 60 שנה. לקח לנו כמעט שנתיים לשכנע את בעלי הבית לעשות מזגן, באיומי עזיבה, וגם אז הם דחפו לנו לפחות חלק מההוצאה לתוך שכר הדירה שעלה. אילו היינו רואים את הבית לראשונה בקיץ, יש סיכוי שהיינו שמים לב לבעיה ולא היינו שוכרים אותו, אך הגענו בחורף ובזמן שלא הייתה שמש כלל וגם כך ההצע היה מאוד מוגבל.
זה, אגב, היה רק אחד הדברים המוזרים בבית האבסורדי הזה. עוד דבר שגילינו רק בדיעבד הוא שכל המיטות בכל חדרי השינה מובנות לתוך הקיר (ובחדרי הילדים החלונות היחידים היו גבוה מעל המיטות כך שכל פעם כדי לפתוח או לסגור אותם היה צריך לטפס על המיטות).
ואלה היו רק חלק מהבעיות בבית השכור הזה. גם בבתים של אחרים ראינו כל מיני מוזרויות שמבחינתנו נראו בלתי נתפסות.
בקיצור, שמתי לב שלא תמיד המושגים המקומיים של נוחות סבירה של בית מגורים תואמים את אלה שלנו, וזה בלשון המעטה.

debby12

New member
מנהל
אם זה קומפלקס זמני ואתם רוצים לחסוך כסף

והבעיה היא האור, אז כמובן שהפתרון הכי זול הוא מסיכת שינה כמו במחלקת עסקים במטוס. משהו בסגנון הזה

https://www.dreamessentials.com/category-3/sleep-masks

....

זה אגב גם פתרון בחדרים שיש בהם כל מיני שעונים / מכשירי כבלים שעושים אור מעצבן בלילה [בתוך החדר - משהו שוילון לא פותר]

dixie chick

New member
חחח כרית על הראש פותרת כל בעיה

אבל כן האור בהיר מאוד והאמריקאים מאוד אוהבים אור ושמש ברמה לא מוסברת
&nbsp
מצד שני אני פחות מסכימה לגבי רמת גימור נמוכה של בתים (למרות שהתיאור למעלה של הבית המוזר אכן נשמע הזוי), דברים שהם סטנדרט כאן- מדיח מובנה, אמבטיה מלאה, חימום מים על גז שעובד 24/7, תנור מלא, גורס מזון בכיור, בכלל כיור עם שני זרמי מים שונים, DIMMERS, חימום מובנה בכל הבית וכ' אלו דברים שמאוד סטנדרטי למצוא כאן בכל דירה אפילו בישנות ביותר, ופחות קל למצוא בישראל בעיקר בדירות ישנות.

KallaGLP

New member
לעומת זאת, בהמון בתים אין תאורת תקרה בחדרים רבים

וגם יש מעין אופנה תמוהה ביותר לא להתקין דלת בין חדר שינה הורים לבין חדר האמבטיה. ראינו את זה בקליפורניה וחשבנו שזה אופייני רק לבתים ישנים, אבל אז עברנו לוושינגטון וגילינו את אותן התופעות בבית שרכשנו שנבנה כבר בשנות ה-2,000 (שאגב בסך הכל בית יפה מאוד, אבל גם בו היו כמה מוזריות שדאגנו לתקן). שלא לדבר על האופנה המזעזעת של שטיחים מקיר לקיר בכל הבית, שנראה שמתחילה לסגת לאחרונה בשעה טובה. אחד הדברים שעשינו דבר ראשון לאחר שרכשנו את הבית היה למחות כל זכר לשטיחים.

dixie chick

New member
לא קרה לי שראיתי שאין דלת זה באמת נשמע מוזר מאוד

אני גם שונאת שטיחים מקיר לקיר לשמחתי נראה שפרקט (או פרקט מזוייף) זה מה שהולך בעיר בעיקר (ורצפות במטבח\ שירותים).
&nbsp
אין תאורת תקרה כן ראיתי גם יש אפילו מתגים (!!!) שמחוברים לאיזה יציאת חשמל רנדומלית למה לא לקבע את התאורה לא ברור לי אבל לא מאוד קשה לתיקון ולקנות גוף תאורה זה לא סוף העולם.

KallaGLP

New member
שום דבר לא סוף העולם ואם הבית שלך את באמת

יכולה לשנות כמעט הכל כרצונך. אנחנו באמת סידרנו את הדברים שהפריעו לנו לפני שנכנסנו לגור בבית. זה כמובן עולה כסף, ולפעמים אפילו הרבה, אך מי שכבר השקיע ממיטב כספו ורכש בית יפה, כנראה יוכל לגרד איכשהו עוד כמה אלפי או עשרות אלפי דולרים בשביל לסדר לפחות את הדברים העקרוניים והחשובים, ואפילו אם לא - יעשה זאת בהדרגה עם הזמן. הבעיה היא שמהגרים רבים, לפחות בשנים הראשונות, גרים בשכירות, ואז זה סיפור אחר לגמרי.

KallaGLP

New member
זו אגב אחת הסיבות שתמיד היה לי חשוב לגור בבית משלי.

יש כאלה שפחות אכפת להם, אך אותי מאוד מתסכל כשדברים לא נוחים לי ופוגעים באיכות החיים שלי ואין לי יכולת לשנות אותם. אני ממש לא בקטע של פינישים או קישוטים יקרים, אני אוהבת הכל פשוט ולא יומרני, רק שיהיה כמה שיותר פונקציונלי, יעיל, נעים ונוח.

iris mom of two

New member
כשקנינו את הבית הנוכחי

חיפשנו בית לבניה. אחד מחברות הבניין הגדולות נותנות רק חדר אחד עם אורות בתקרה, וכל חדר נוסף זה שדרוג יקר. לא הלכנו איתם.
&nbsp
בבית הקודם היו מנורות מהתקרה, כולל מאוורר בכל הקומה התחתונה. התקנו מנורות תקרה בחדר השינה כששפתנו את השרותים ($100 לכל נקודה).
&nbsp
בבית הנוכחי יש מנורות מהתקרה בכל חדר, אבל יש גם נקודות למנורות רצפה. שמתי לב שהשכנים בחרו באופציה של מנורות רצפה, ואף פעם לא מדליקים את התאורה של התקרה.
&nbsp
בקשר לתריסים, בחדר שינה יש לנו וילונות שקניתי בהום גודס ובעלי התקין שמחשיכים את החדר (צפוני), בחדר של הבן השקרעתי יותר, כי יש לו חדר דרומי.
&nbsp
הבניה פה שונה מבישראל לא יותר טובה, לא יותר גרועה, פשוט שונה. גם, בצפון מזרח אמריקה הרעיון של אין דלת בין השרותים של המאסטר והחדר זה משהו הזוי לחלוטין. כך שזה משהו כנראה של המערב. לעומת זאת פה בצפון מזרח נפוץ שחדר הכביסה הוא בשרותים של הקומה הראשונה. באזורים אחרים שמעתי שזה נשמע הזוי.
&nbsp
הבניה שונה באזורים שונים של ארה"ב

dixie chick

New member
אם מחברים את המנורות למנורות חכמות ואז מחברים לזה אלקסה

או גוגל אפשר להגיד לאורות להדלק ולהכבות
זה די נוח :)

Boston Guy

New member
אצלי כל מתגי החשמל בבית נשלטים מרחוק ע"י Zwave

ובקר ה home automation שלי מפקד על כולם.
ועל כל שקעי החשמל בבית.
וחיישני האנרגייה שעוקבים אחרי כל הצרכנים הגדולים (כיריים, מייבש, חימום, דוד מים, מקררים וכיוצ"ב).
וגלאי פתיחת דלתות וחלונות.
וחיישני תנועה, טמפרטורה, תאורה שיש בכל חדר.
ועל הלאה.
בחדשים האחרונים התקנתי במקומות אסטרטגיים טאבלטים על הקיר שמשמשים כ dashboards של הבית.
אורות, שקעי חשמל, גלאי עשן, גלאי פתיחת דלתות וחלונות, גלאי תנועה, מצלמות במעגל סגור...
חוץ מזה יש אינטגרציה עם האלקסות, אבל יותר קל להשתמש הטאבלט מאשר להתווכח עם אלקסה על השם של האור שאתה רוצה לכבות...

danakama10

New member
מה הכוונה "חיפשנו בית לבניה"

האם את מתכוונת בית חדש לקניה?
או שקניתם מגרש ואז הלכתם לחברת בניה שהביאה לכם מספר תוכניות לבנות מתוכן? מודה שאני לא מכירה קונספט כזה.

iris mom of two

New member
במקרה שלנו בית

שהיה בתהליכי בניה.
&nbsp
אבל אפשר לקנות מגרש ולשכור ארכיטקט, או לקנות מdeveloper שבונה שכונה חדשה.

איי ל

New member
מנהל
הכי הזוי אצלי: שטיח מקיר לקיר בשירותים.

כשעברנו לבית הנוכחי, היה שטיח מקיר לקיר בסלון וכמובן בשירותי האורחים.
התכנון היה לחכות עד שהילדים יגדלו קצת ויתחילו ללכת ואז להיפטר מהשטיחים בכלל.
אלא ששלושה ימים לפני יום ההולדת של הילד (אז תינוק בן שנה) אני מקבל טלפון מאישתי שמספרת לי שהנני בדיוק התקשרה כולה מפודחת... הייתה נזילה רצינית מהשירותים, כל השטיח מוצף.
מדובר בשלושה ימים לפני יום ההולדת של הילד, יש לנו משהו כמו 70 מוזמנים, אלה שירותי האורחים.
אין מצב לתת לאורחים להיכנס לחדר של הנני בשביל להשתמש בשירותים שלה, ואני בטח לא מעוניין שהאורחים יטיילו בקומה השניה בבית בכדי להיכנס לשירותים של הילדים, או באלה שבתוך חדר השינה שלי.
&nbsp
מי המטומטם שחשב ששטיח מקיר לקיר בשירותים זה דבר טוב?!

KallaGLP

New member
הזוי ברמות על, אם כי אתה לא הראשון שמספר על התופעה.

נו, עצרת בשיא המתח - מה היה הפתרון בסוף?

iris mom of two

New member
ראיתי דברים כאלו

ונגעלתי.
&nbsp
שונאת שטיח. לצערי יש לנו בחדרי שינה, כי הפסדתי והוא התעקש. אני ממש ממש ממש שונאת את השטיח.
&nbsp
ואייל, נו...

איי ל

New member
מנהל
עשיתי מה שכל אחד במצבי היה עושה.

הפעלתי את כל הקשרים שיש לי בתחום והבאתי אנשי מקצוע שישדרגו לי את השירותים.
תוך יומיים הרצפה בשירותים הפכה להיות Tile, התקנו Vanity חדש, שירותים חדשים, וכמובן צבענו את חדר השירותים.
&nbsp
אז זה היה שידרוג לא מתוכנן, אבל העדפתי שאם כבר עושים משהו, אז שייעשה כמו שצריך.
אני אעלה תמונות בערב כשאגיע הביתה.
&nbsp

למעלה