סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

placid1

New member
תודה! אין לי מאקו, אבל מצאתי את הסדרה

פתוחה לצפיה והספקנו לצפות בשני הפרקים הראשונים הערב ובינתיים מוצלח, תודה על ההמלצה :)

משהו מוזר בפייסבוק

כשאני נכנסת לפייסבוק שלי, אני לא מצליחה לראות הודעות בקבוצות שבהן אני חברה, אני רואה את המסגרת של הדף (האימייג' בראש הדף, תמונות, וידאו, חברים אחרים) אבל לא את ה newsfeed של הקבוצה. בנוסף זה קורה לי בשני דפים עסקיים שאני מנהלת - אני רואה את הכל מסביב אבל לא עולה לי התוכן של הדפים, חלון העריכה וכ"ו.

מישהו נתקל בבעיה כזאת? שלחתי שתי הודעות תמיכה לפייסבוק והם לא חזרו אלי...

אני חסומה?

הצילוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו

John the Savage

New member
שתי שאלות

א. זה קורה לך במחשב ודפדפן מסויימים או בכל מקום (כולל באפליקציה בסמארטפון)?

ב. כמה זמן זה כבר נמשך?

בטלפון זה בסדר רק ב www

זה קשור ל user שלי , זה קורה בכל הדפדפנים שניסיתי בכמה מחשבים (סאפרי, כרום, פיירפוקס) עשיתי Logout ו- login לא עזר.

הבעיה התחילה הבוקר

ilanvag

New member
שאלה בנושא חשמל

חשקה נפשי במנורת תאורה שעומדת על הרצפה, עם נורת LED חזקה, ושיהיה לה גם דימר.

המנורה עצמה כבר קיימת, ויש בה נורת LED שהיא dimmable. אלא מה, זו מנורה די בסיסית שנרכשה בהום דיפו, ולמנורה עצמה יש רק כפתור הדלקה וכיבוי -- אין לה דימר.

אז מצד אחד, אני יכול לרכוש פתרון בדומה לאלו:
https://www.fullspectrumsolutions.com/products/ultralux-30w-led-torchiere?variant=21115611331
https://www.amazon.com/Tenergy-Controlled-Equivalent-Trip-Proof-Adjustable/dp/B07584P262/

במקום המנורה הקיימת.

אבל אני תוהה באם קיימת דרך "להוסיף" דימר למנורה הקיימת, ולהפוך אותה למשהו שייתן פונקציונליות דומה/זהה? (שהרי, כאמור, נורת ה-LED שרכשתי היא dimmable).

אני לא רוצה להתחיל להתעסק עם החלפת שקעים/מפסקים בקירות (יודע שיש אפשרות שכזו להתקנת דימר), אלא מחפש פתרון דמוי כבל מאריך חשמלי, שעליו יהיה הדימר... או משהו בסגנון דומה, שאפשר "להלביש" על המנורה הקיימת.

האם פתרון כגון זה, אשר עובד עבור נורת הלוגן או נורת להט רגילה, יעבוד גם עבור נורת ה-LED?
https://www.amazon.com/Lutron-Credenza-Halogen-Incandescent-TT-300H-WH/dp/B0000BYEF6

או שאני צריך משהו אחר? ואם כן - מה?

תודה

metm98

New member
שאלה יפה!

קשה לדעת בלי לנסות. יתכן מאוד שכשתרד מתחת למתח המינימום הנורה תכבה או תהבהב. נהוג לפתור את זה במסלול מקביל המיצב את הזרם (או במילים אחרות - אם יש לך צרור של נורות לד המחוברות במקביל - דאג להחליף אחת מהן בנורת להט רגילה).

Boston Guy

New member
לאיקאה יש נורות מסדרת TRÅDFRI עם שלט רחוק אלחוטי

נורה כזו של 1000 לומן עולה פחות מ 15$, והשלט רחוק האלחוטי עולה כ 10$ ויכול לשלוט על עד 10 נורות בו זמנית.

John the Savage

New member
אחת הבעיות הפוטנציאליות בדימר כזה

זה שההספק של נורות LED הוא הרבה יותר נמוך, ודימר שבנוי לנורות בהספק גבוה יותר עלול לא לספק את עקומת האמפרים המתאימה בכדי לקבל אפקט עמעום. שים לב גם למה שהם רושמים בתיאור של המוצר שקישרת:

For use with 300-Watts of Halogen or Incandescent Bulbs (for LED version, please see TTCL-100H-WH)

והינה הקישור למוצר השני שמתאים יותר ל-LED:
https://www.amazon.com/Lutron-Credenza-dimmable-Incandescent-TTCL-100H-WH/dp/B004DE5ONC

gidishemer

New member
קונצנזוס וספר

הקומונה שלנו אולי לא מאד מייצגת את דעת הקהל האמריקאית או הישראלית אבל עדיין ניתן למצוא בה מגוון של דעות ועמדות. יש פה ימנים ושמאלנים, ליברטיאנים וסוציאליסטים, תומכי טראמפ ומתנגדיו. למעשה אין כמעט נושא אחד שכולם מסכימים עליו.
שתי נקודות, תסכימו איתי, הן ללא מחלוקת. האחת- חומוס. השניה- הדעה שאין כמעט דבר יותר מרתק בעולם שלנו מאשר תחום הגנטיקה- תורשה, ביולוגיה מולקולרית, הקשר בין גנים לסביבה וכו.

עם קונצנזוס כל כך רחב, רציתי להמליץ מאד על ספר קיץ שאני קורא כרגע, ספר שמתאר את ה״היסטוריה של הגנטיקה״, מאז הימים שאנשים חיפשו באפילה אחרי השאלה המסתורית- מדוע ילדים דומים להורים שלהם, דרך התפתחות תורת הגזע ועיקור ה״morons״ (לא, זה לא התחיל בגרמניה. הם אימצו את זה מארה״ב) ועד לטכנולוגיות מרשימות כמו קריספר של ימינו.

מאד מומלץ- She has her mother's laugh
https://www.amazon.com/She-Has-Her-Mothers-Laugh/dp/1101984597

gidishemer

New member
כשהייתי נער צעיר

והתחלתי את הרומן שלי עם המטבח, אהבתי לעשות לא מעט ניסויים בטעמים ומשום מה חביתה עם ריבה היה שילוב שעבד לי מצוין.
תראה, היות והחומוס האמריקאי הוא לא ממש חומוס, אז כמו כל דיפ, הוא יכול ללכת עם כל דבר כל עוד מדובר בחיך האמריקני הממוצע. אני מניח שאפילו בשבילם חומוס של אבו- (השלם את החומוס האהוב עליך) עם תות שדה כבר לא היה עובד טוב

Ani15

New member
קי"ה (פי"ה?) - חוף מזרחי באפריל

אנחנו מתחילים לתכנן את טיול הבת מצווש בחוף המזרחי, ונשמח להצעות, הערות והארות. כרגע מתוכנן ניו יורק, וושינגטון, אורלנדו והקיז. האם אפשר וכדאי לבקר בניאגרה באפריל או שקר מדי? האם יש הבדל משמעותי בין תחילת וסוף אפריל? כמה זמן להקדיש לארץ האמיש? איפה עוד כדאי לצאת מהעיר? מה יקרוץ לבת 12? תודה!

nogala1

New member
רק לגבי ניו יורק

יש בבלוג ״באמא שלי בניו יורק״ מסלול שלם לטיול בת מצווש בניו יורק

John the Savage

New member
כמה הערות

קודם כל, אפריל זה חודש גבולי מבחינת מזג האוויר בחוף הצפון-מזרחי. זה יכול להיות במידה רבה גם עניין של מזל. יש שנים בהם גם בתחילת אפריל מזג האוויר יפה ושמשי, אבל יש גם סיכוי משמעותי למזג אוויר קר ואפילו מושלג. בסוף אפריל יש סיכוי גבוה בהרבה למזג אוויר אביבי, כך שבהחלט עדיף לעשות את החלק הצפוני של החוף המזרחי בסוף אפריל אם אפשר, ולא בתחילת אפריל.

וזה במיוחד רלוונטי למפלי הניאגרה. בנוסף לשיקולי מזג אוויר, אלא אם מגיעים ממש בסוף אפריל, חלק גדול מהאטרקציות באזור עדיין לא יפעלו. ה-maid of the mist לדוגמה, התחילו השנה ב-27 לאפריל.

לאמישים לא הייתי מקדיש הרבה. גג יום אחד. אזור האמישים לא מעניין במיוחד (בייחוד אם מטיילים באופן עצמאי). אם כבר נמצאים באזור פילדפליה ורוצים לטייל מחוץ לעיר, אפשר להקדיש אולי יום אחד לאמישים, יום אחד ללונגווד גארדנס ויום אחד לטיול באזור ניו-הופ והסביבה.

למעלה