אינני מונוגמי

lulita0010

New member
סוגיית האדמו"ר לא מסתדרת לי. פולחן אישיות זה לא משהו

שנוגד התורה?

חזקוש

New member
נוגד לגמרי כן

שזה קשור לדרכי חיים
האדמו"ר למעשה לוקח את מקומו של האלוהים.
עובד פולחן האדמור מחליף את התורה בתורת האדמור
שהיא תערובת של הוראות תורה עם הוראות אדמורים.
כאן נכנס "לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני.
לא תסור וגו'
הוא סוג מתווך שזה זהה לסגנון האלילות.
התורה התירה רק מירכוז תיווך מסוג בית המקדש והכהנים במרכז אחד בלבד.
אדמורות היא על כל גבעה רמה ותחת כל עץ רענן.
נוגד...

רבי בחסידות הוא "ממוצע מחבר"

אכן תיווך, אך באופן שלמתווך גופו אין מציאות משל עצמו, וכל עניינו הוא לחבר בין האדם לבין אינסוף ברוך הוא. רבי הוא מוליך על. למה צריך את זה? כי ללא תיווך כלשהו קשה מאוד, אולי אפילו בלתי אפשרי, להתדבק באלוקי הקדוש והמרומם. גם אם יש לך תורה ומצוות. על משה רבינו נכתב שהוא "איש האלוקים", וחכמים מפרשים על כך "מחציו ומטה איש, מחציו ומעלה אלוקים". וכיוון שכך הוא יכול לקשור ולחבר בין שני הקצוות האלה, ולעזור לנו להתקרב לאלוקים. הדור של יוצאי מצרים היה משה, ובכל דור אחריו ישנו "משה שבדור" שבו יש לדבוק כדי להגיע לדבקות באלוקים - "ויאמינו בה' ובמשה עבדו".

חזקוש

New member
מה שכתבת נוגד

משה, נביא איש אלוהים עבד אלוהים. אבל מדגישה התורה,
"ולא קם נביא עוד בישראל כמשה". - לא כתוב רב!!!
חברו למשה את התואר רבנו כדי להעלות את הרבנים למקומו.
התורה מדגישה "עוד" לעבר ולעתיד שאין השוואה למשה בכל צורה.
ומה שכתבת זו כפירה בתורת משה גם שלך
וגם של התיימרים להיות במעמדו והיות לו חליפיים.
התורה מדריכה איך לדבוק ב ה' - דברים ו ה (ואהבת את וגו') ובעוד מקומות.
הרבנים הסירו את ישראל מהתורה אל עצמם. (החליפיים)
איך העיזו עיקר רבני ראשי החרידים באירופה לאסור לחבור לציונים ולהציל את החיים מבלי לתת אלטרנטיבה להצלה כמו שעשו בישיבת מיר?
גם עשו מעשי המרגלים!
מליונים נרצחו בגלל רבנים! כן מי שנורה או נשרף דבק בסוף בה', הא?
ישראל מצווים ללמוד ולפרש בעצמם, הרבנים אסרו על זה ולקחו זכות בלעדית לפרש רק הם בעצמם.
הרבנים מחוקקים 'מצוות רבנים' ומי שמקיים את חוקיהם עובד את הרבנים
ביחד עם ה' ולא בטוח את מי יותר.
יש עבודה אל המתים, 'קברי צדיקים'. ועוד עבודות אלילים למיניהם.

חזקוש

New member
גם חכמי המשנה והתלמוד לא היו מסתדרים עם מה שקורה היום

ואם נלך לראשונים, ממה שאני מבין, רמב"ם אילו היה מגיע להיום היה יוצא בשצף קצף נגד המסגרות הדתיות של היום והרבנים.
וגם נלך לדורינו בעל 'אם הבנים שמחה' אמר את דברו. אמנם על חטא המרגלים סוג של חטא חמור מהעגל.
מה יותר נורא, לכפור בתורת משה או במאמר רבני?
התורה גם מסבירה מה צריך לעשות למתיימר כזה שמסית.
הנה האדמו"ר פינטו מאשדוד כעת במרוקו עולה לקבר ואוסף הוואטצאפ שמות לברכות.
מה זה? מה הרמב"ם היה אומר על זה? למה אתה לא מזדעזע?
כאן הרמב"ם כבר לא חכמינו, הא? פה לא צריך מתווך.
אתה מכיר רב היום שעולה על רמב"ם? על מהרש"ל?
כי עבודה אל המתים אתה מורגל בה? כי עבודה זרה לא מפריעה לך?
אז אתה מנסה לפטור את העניין בסוג של קראי בלי לדעת כלום.

בסוגיה של עליה לרגל לקברי צדיקים - צריך להיות זהירים באמת

ולזכור שאתה מתפלל לה' - שיעזור לך ויושיע אותך בזכות הצדיק. ולא להתפלל לצדיק הקבור שם, בטות.
בכל אופן, זה לא קשקור לסמכות הרבנית לפרש את התורה ולמחוייבות שלנו לקיים אותה כפי שהם הבינו ופירשו.

חזקוש

New member
שאנשים נוטשים את ארץ חמדת אבות למקום גלות בגלל קבר

ושוהים בסביבה מלאה סחי, קשה לומר שיש כאן זהירות.
וכתבו חכמים בפרקי אבות...... ולא כאן המקום להרחיב.
ראוי לו לאדם יהיה מליץ יושר להצדיק חיים ושהלכו לעולם אחר, אך אנו לא בוחני כליות ולא יודעי ניסתר ואין אנו יודעים משקל מצווה כעבירה ואין צדיק אשר לא יחטא.
והנה חלילה את לסמוך תפילה על מעשי אנוש ואלי היה לך למכשלה?
מאידך שהתורה מלאה בהבטחות בורא עולם, ראוי יותר לנו על זה להישען ולסמוך ולהזכיר.
איסור עבודת מתים מדאורייתא, לא תעשה לך סייג להתרחק בתפילה מקבר?

1precious1

New member
עשרת הדברות

תקפות רק למי שמאמין בהן, נכון?
בוא נעשה משחק קצר של מספרים:
יש כ 9 מליארד בני אדם על פני כדור הארץ.
מתוכם רק 14.7 מליון יהודים (6.6 מליון מתוכם בישראל)
לנוחיותך:
9000000000
14700000
שזה כ 0.16 אחוז מאוכלוסיית העולם (אם לא טעיתי במיקום האפסים)
יש מושג ביהדות עצמה שנקרא "בטל בשישים", נכון?

מסקנה: אמונה באיסור נאוף - בטל בשישים.

alongrin

New member
כן רק ש....

התורה מקובלת גם על הנוצרים וגם המוסלמים על כל פלגיהם.
באירופה עד לפני 200 שנה אנשים שילמו על ניאוף בחייהם,
ועד היום אנשים נסקלים למוות על ניאוף בכל מיני "מדינות נאורות".
&nbsp
ובשאר הדתות הפגאניות, ניאוף אף פעם לא היה מי יודע מה להיט (אולי בכמה שבטים נידחים)
&nbsp
אז כנראה ש"הבטל ב-60" שלך הוא לא כל כך בטל..

שילה1

New member
"משלים חוסרים"?

נהדר.עד ש......הצוסרים יגברו וגם ההעדרות.שלך מהבית ואז. ?תגלה שניא מוכנה.מסודרת ומאורגנת לפרידה.לא קלה. א יתי.קרה לידיד שלי. יצא ב"שן ועין".

סנדי120

New member
גם בעלי היה משועשע מהחיים... איך אגיד את זה בעדינות... הוא

לא משועשע יותר... אפילו חיוך לא תראה על שפתיו או על שפתיי או על שפתם של ילדותיי.
הבית שלנו הפך ממשפחה שמחה למשפחה מרוסקת.
וואלה כל הכבוד לו על השיפור.
וגם הוא בא כל לילה אחרי העבודה/חדר דיסקרטי עם המאהבת הבייתה -
זה לא הופך אותו לאיש משפחה זה הופך אותו לאפס.
בשורה התחתונה: אתה אפס משועשע

אבל את נשארת אתו

את לא סולחת לו, אלא בדיוק להיפך. את כועסת עליו.
את לא מרוצה בחלקך.
בכל זאת את אתו, כי עשית חשבון מעשי והגעת למסקנה שכרגע זה לא משתלם לך אישית להתגרש ממנו.
אבל זו לא סלחנות....
למעשה יתכן שהוא ממשיך לבגוד בך.

סנדי120

New member
אני לא אסלח לו לעולם והוא יודע את זה

אמרתי לו שגם אם ימות לפני אני לא אומר "מחול לך" על הגופה שלו ואני גם מתכוונת לכך.
לעולם לעולםלא אסלח גם אם הוא זה שיחזיק לי את היד בעת לכתי הדבר האחרון שיעבור לי בראש יהיה: איך האדם שהיה אמור להגן עלי בחר לרצוח את נשמתי בשביל המאווים שלו.
אולי הוא אכן בוגד אפילו עכשיו אך אם יתפס זה יעלה לו ביוקר רב לאור ההסכם ממון למקרה בגידה שהחתמתי אותו.
עוד לא החלטתי אם לפרק או להשאר - החלטתי לא להחליט עדיין ממקום שאני מרוסקת- אני נותנת הזדמנות לבנות מחדש ותוך כדי מנסה לחזור להיות צלם אנוש שוב בתקווה שהזמן ירפא.
זה קשה מאוד והיום חצי שנה אחרי אני גם מבינה שרוב הסיכויים שזה גם לא יצליח ונתגרש.
כתב לי פה או בפורום בוגדים פעם מישהו :" לנישואים אחרי בגידה אין תקנה"
ומיום ליום אני מבינה לצערי כמה הוא צדק.
גם במקרה שלנו שאנחנו אוהבים ורוצים לתקן זה הופך לאהבה כואבת שתאלץ להיפרד.

זה נשמע רע....

דברייך לגבי אי מתן מחילה, מפחידים אותי ומטילים עליי אימה.
אחרי אמירות כאלה, כל מתן סיכוי לנישואים נשמע לי אבוד מראש.
&nbsp
באופן אישי, אני חושב שרגשותייך השליליים מוגזמים מאוד.

אתה יכול להסביר מדוע דבריה כה מפחידים אותך ברמה האישית?

עניין אחד הוא להביע דעה שאתה חושב שהיא אמורה לסלוח לו, אבל דבר אחר הוא לחוש פחד ממשי בסיטואציה שלא קשורה אליך אישית ושאתה אפילו לא באמת מכיר את הנפשות הפועלות בה. אתה לא בעלה ולא אתה זה שהיא לא תסלח לו. למיטב הבנתי זו אפילו לא סיטואציה אנלוגית לסיטואציה כלשהי בחייך כי אין לך אישה שלפניה אתה ניצב במעמד דומה לזה של הבעל הבוגד בסיפור וחושש שגם לך יקרה אותו הדבר ושאשתך הנבגדת גם לעולם לא תסלח לך. פשוט נראה לי שלאור העובדה שזה לא סיפור אישי שלך, אתה לוקח את זה באופן אישי וקשה מדי, כאילו אתה זה שחווה את זה או משהו דומה על בשרך.
מעבר לזה, לא ברור לי למה היא חייבת לסלוח לו. הוא עשה את הבחירה המודעת שלו ושיקר לה לאורך שנים, ועכשיו יש לה זכות לעשות את הבחירה שלה. אפילו בלי לדעת על הטראומה הקשה שנגרמה לבנותיה שגילו את הבגידה, זה מצב שבו בהחלט לא מפתיע שהיא לא רוצה לסלוח לו. לשיטתך, הוא היה אמור לספר לה על הבגידה רק בתנאי שהיא מראש תתחייב לו שהיא תסלח לו, אפילו לפני שהיא יודעת על מה? או שעצם העובדה שהיה מתוודה (והוא לא עשה אפילו את זה) היה בהכרח מספיק כדי שהיא תסלח לו על שנים של בגידות, שקרים והעמדות פנים? כאמור, הוא בחר את הבחירה שלו מבלי שהייתה לה מילה בעניין, ועכשיו תורה לקבל את ההחלטות המתאימות לה לאור השלכותיה של הבחירה הזו. זה לא הרבה, ואף אחת מהברירות שעומדות בפניה אינה משהו שמישהו היה רוצה או מוכן להתלבט בה, אך לפחות הן שלה וזכותה להחליט בעניין הזה לכל הפחות.
באמת שלא ברור למה מגיע לו שיסלחו לו, אפילו בהנחה שהוא זה שסיפר לה את האמת וביקש סליחה. היא יכולה לסלוח לה אם זה מה שהיא רוצה, אך היא ממש לא חייב ולדעתי אף מובן לחלוטין מדוע היא לא סולחת לו. גם אני במקומה לא הייתי סולחת. שלא לדבר על כך שאם כל טיפוס כמוהו היה יודע שאוטומטית יסלחו לו על כל בגידה אם רק יתוודה עליה, אז איזה אינטרס בכלל היה לו לא לבגוד? ככה לפחות בחלק מהמקרים יחשוב פעמיים אם כדאי לו בכלל לבגוד כי הוא ידע שהוא עלול לשלם על כך מחיר כבד. אבל אם הוא יודע מראש שיסלחו לו, מה יותר נעים וקל? גם בגד, גם לא שילם על זה מחיר ואפילו לא היה בשום שלב בחרדה שמא ישלם אותו, אז מה בכלל הבעיה? החיים מושלמים וצודקים, לא?

למעלה